Rozdíl 1 týden ve velikosti mimi ve 38tt. Co vy na to?

gilotek
28. pro 2007

Holky nemáte někdo zkušenost s tímto problémem? Mimi je asi o týden menší než by v tomto týdnu mělo být 😒

doriska
28. pro 2007

Ahoj,
nemusí to nic znamenat. Moje první dcera se narodila v termínu a měla pouze 2,6kg a 49cm. Tehdy mi do zprávy napsali drobný fyziologický novorozenec - jako, že je sice prťavá, ale jinak OK. Nyní už by to hodnotili podle nějakých percentilů jako, že něco nebylo v pořádku. Za dolní hranici se dnes považuje 2,8kg pro donošené dítě. Zaostávání v růstu ale může taky signalizovat problém, třeba předčasné stárnutí placenty a to by v kjajním případě mohlo vést i k úmrtí miminka v děloze. Asi ti dělali UZ, když víš, že mimi je o týden menší, než by mělo být. To doktor určitě zkouknul průtoky krve pupečníkem, a kdyby byly suspektní (podezřelé), zřejmě by tě rovnou zavřeli do nemocnice a sledovali několikrát denně. Tak myslím, že to bude dobré a nemusíš mít strach. Jen hlídej pohyby, a kdyby se ti něco nezdálo, jeď do porodnice. Oni jsou na panikařící matky zvyklí, tak se nebudou zlobit. Vidím, že už to máš za pár, tak přeju pevné nervy a pohodový porod a samozřejmě krásné zdravé miminko.

zuzik03
28. pro 2007

gilotek, buď v klidu, já měla prcka menšího už ve 28tt, taky o týden, ptala jsem se doktora, jestli je to nějaká komplikace a řekl mi, že to vůbec nic neznamená, že když já měřím 165 cm a manžel taky není obr, tak prostě jen nebudeme mít velké dítě, což prý budu u porodu ráda 🙂 takže se nestresuj 😉

paolin
28. pro 2007

gilotek - syn mel uz ve 20.tt o tyden "kratsi" nozicky a celkove byl malinkaty. nakonec se narodil s 3,6kg a 50cm, rostl jako z vody, ale ted je mensi, nez vsechno ostatni deti jeho veku. proste bude po mne 😉

paolin
28. pro 2007

jo a velikosti dle UZV jsou pouze orientacni. zadne dite neni na mm stejne, jako to druhe 🙂 😉

gilotek
autor
28. pro 2007

holky díky moc, uklidnili jste mě.
doriska: jojo průtok placentou mi dělali, vyšlo prý OK. Tak snad kdyby tam byl nějaký problém, tak mi hned řeknou 😨

gilotek
autor
28. pro 2007

teda pupečníkem ----- ne placentou 😀 Ale u té placenty mi řekli, že tam jsou drobné infarkty 😨

aruna
28. pro 2007

gilotek, to je v poho, já měla mimíska asi o 3 týdny menšího, byl tedy KP.... no a narodil se v termínu s vahou 2,4... sice něco do zprávy napsali, ale nikdo se nad tím nějak moc nepozastavoval... Po 5 týdnech už jsme měli přes 3kg a malej se má čile k světu, takže buď naprosto v poho 😉

listicka77
28. pro 2007

Gilotku, nějaký týden vůbec neřeš! Mně na UTZ ve 32tt vyšlo, že má velikost odpovídající 30tt a Dr. to považoval za naprosto normální nález. A navíc, ono to měření není zas tak přesné. Takže třeba tvé mimčo nebude mít 4 kg, ale určitě to nebude žádný trpaslík.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru