Rozměry plodu ve 32. týdnu těhotenství. Je to ok?

laura77
4. kvě 2009

Ahoj holky. Byla jsem screeningovém vyšetření ve III. trimestru.
Jsem 32+1 dle PM, 30+5 dle UZ. Hodnoty biometrie, které doktorka naměřila, se ale hodně liší! BPD 81,7 (odpovídá 32+6), AC 264 (odp. 30+4) a FL 53,7 (odp. 28+4). Prosím o vaše zkušennosti, nejsou ty rozdíly moc velké? Hrozně se bojím, aby bylo mimčo v pořádku. Díky moc.

kajunka
4. kvě 2009

Ahoj, ja na tom byla pred dvema tydny a taky jsem mela u jednotlivych hodnot dost velke rozdily. Stejne jako ty, "vetsi hlavicka a kratsi nozicky". Doktor ale rikal, ze takovehle rozdily jsou uplne normalni a bezne. Ono je treba to brat taky s rezervou, zalezi na tom jak to nameri, protoze to na tom UTZ naklikava rucne a je to v mm..

pessy1
4. kvě 2009

dobrý den, jsem sestra na gynekologii a máte to v normě. žádný nepokoje! 🙂

laura77
autor
4. kvě 2009

Děkuju vám moc, holky.

petra0912
18. čer 2015

Ahoj holky,chtela jsem se zeptat,byla jsem dnes na kontrole,jsem ve 33+4 a delali mi ultrazvuk a rekli mi,ze muj plod neodpovida na 33+4 ale na 32+5.vazime 1850g BPD 86,HC 296 ,AC 272,F1 61/12CM. Prosím o vaše zkušennosti,dekuji moc

gnusnow19
23. čer 2015

@petra0912 Já na tom byla podobně, moje dr. mě poslala pro jistotu do nemocnice na utz a průtoky. Tam mi řekli, že je vše v normě. Pak jsem byla po 3 týdnech na kontrole, malá je pořád menší, ale roste a rozdíl se nezvětšil. Dr. říkala, že pak už hraje roli i genetika, prostě asi ne každý bude mít 4kg dítě 🙂 Jak jsi na tom Ty?

lupi89
23. čer 2015

My měli v 30tt 1140g, tudíž nás taky paní dr. v 33tt poslala znovu na velký utz na průtoky atd. vše ok, odhad váhy 1600g ...Taktéž nás uklidnili, že hraje roli genetika, odhadovaná porodní váha 3kg 😉 Tak uvidíme 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru