Růst miminka na konci těhu. Zpomalí se?

barumat
23. srp 2019

Ahoj, zítra začínám 39.tt, dnes jsem byla na třetí kontrole už v porodnici, takže monitory, moje váha, tlak, moč a ultrazvuk miminka. Všechno ok, akorát mě trošku zaráží, že jim to mimčo vychází pořád stejně velké. U svého gynekologa jsem byla naposled na konci 35.tt, to mělo mimčo odhad 2600g, přesně tak nějak, jak by mělo mít. Další týden jsem byla v porodnici a vyšlo jim to 3000g s tím, že mi samozřejmě říkali, že je to orientační, plus mínus 300g, atd, jasně, to chápu. Skok 400g za týden mi přišlo dost divný, takže když mi další týden řekli 3050g, říkala jsem si, no jasně, můj gyndař to odhadl správně, v porodnici se poprvé lehce sekli, teď to asi odpovídá, měli by přibírat tak nějak 200g týdně, takže ok. No a dneska zase, 3000+/-. Doktorka se ptala, kdy byl poslední ultrazvuk, říkám, že před týdnem, ptala se, kolik mělo mimčo, říkám 3050g, tak prý jí to vychází stejně, ale je to orientační, plus mínus tři sta, bla bla bla. Ale já teď teda nějak nevím, jestli jsem neměla zmínit, že jim ty tři kila vycházejí už třetí týden... Chápu, že je to pořád jen výpočet podle břicha, hlavy a nohy, ale když do toho 35.tt mimčo rostlo tak nějak lieárně, je teď trošku divný, že mi už třetí týden pořád říkají stejně, nebo ne? Nebo se růst miminka na konci zpomalí?

lstuchlova
23. srp 2019

Malá od 38. týdne do 40. podle ultrazvuku přibrala maximálně 100 g. Odhad byl 3200 g, měla 3100 g (40 tt + 4).

babanci
23. srp 2019

@barumat Baru, u nás to bylo přesně tak. Poslední 4 týdny odhadovali pořád stejně, tři kilečka +-. Pár dnů před porodem najednou jeden odborník, že dítě bude macek. Vyděsilo nás to. A výsledek znáš... 3 210 gr.

krista25
23. srp 2019

Mě doktorka na příjmu řekla že bude mít okolo 4 kg a nakonec měl 2990 g 😁. Což říkal můj doktor že budeme mít okolo 3000g než mě poslal do poradny do FN. 😉😊

barumat
autor
23. srp 2019

Díky, uklidnily jste mě 🙂 Kdyby za týden říkali zase tři kila, tak na to radši upozorním, aby zkontrolovali průtoky, ale jinak budu v klidu. Děkuji 🙂

jitule_hrachule
23. srp 2019

@barumat Ahoj on i odhad na gyndě, kde většinou nebývá ultrazvuk tak dobrý jak v nemocnici, je plus mínus těch 300g, takže odhad tvého gynekologa + těch 300g může byt i 2900g to už pak zase takový rozdíl není a průtok si určitě hlídají, pokud cítíš pohyby stejně, tak by to mělo být o.k.

barumat
autor
23. srp 2019

@jitule_hrachule No to právě spíš naopak, můj gyndař má vybavení špičkový, dělá i veškerý screening. A jeho odhad vždycky odpovídal jak tt, tak i odhadu z AMC co mi dělali v Motole. Spíš věřím jemu než teď nemocnici 😁 Ale pohyby dobrý a průtok minule říkali ok, plodovka taky. Tak nebudu hysterčit 🙈

jitule_hrachule
23. srp 2019

@barumat hele porad to je v normě, i kdyby to tvuj gyndar odhadl 100%, tak v nemocnici 3000g bez těch 300g je pořád 2700 a to je pořád dobré, a pokud je vse ostatní v normě, tak se není čeho bát. Me ted ani u jednoho těhu nedělali v posledním měsíci každý tyden ultrazvuk maximálně monitor každý týden, jen při příjmu do nemocnice před vyvoláním u prvního porodu a u druhého jen kvůli průtokům kvůli přenášení. Tak bych se neznepokojovala, pokud jdou pohyby o.k.

zoyee
23. srp 2019

@barumat celkem podobný, můj doktor má taky super vybavení a odhadoval 3500, v Motole nejdřív taky kolem 3000, na dalším utz jiná doktorka 3340 a malá se narodila 3310, takže jim to celkem vyšlo

martinakovar
23. srp 2019

Vůbec váhu miminka neřeš.Já měla odhad 2 dny před porodem 3500g a když jsem o 2 dny později porodila tak váha byla 4090g.Ty odhady nejsou vůbec přesné!!

makronka222
24. srp 2019

Mimino muze mit treba 2950g tech 300 je otientacni, ale nemusi to byt presne 300 logicky. Vzdyt je tam kuze, voda atd. Jsou to jen vlny, utz. Co hrotis. Chces mit 4kg monstrum? Pokud ma 3kg je to akorat. V tomhle tydnu uz to dite ani nabirat nemusi, treba placenta uz je ko a malo vyzivuje. To ale nikdo nepozna, az potom co vyleze... me se deti narodily 2400g a byly cajk, jen par hodin v inkubatoru. Nejsem tak velka, aby se do me veslo vetsi dite

baruz
24. srp 2019

@makronka222 uplne mimo téma, ale proč píšeš 4 kg monstrum? Jakožto matku, která ve 40+1 porodila krásnou a zdravou dceru 3950g, me to celkem urazilo. Je to krásné miminko, které bylo jenom větší a pořád trochu je, ale rozhodně nebyla a není monstrum. Podotýkám, že taky nejsem velká.
@barumat ty odhady jsou opravdu orientacni. S prvni dcerou mi odpoledne udělali odhad 3600 a měla 3350 druhý den ráno. +/- 300 g je dost a když jim to jednou vyjde víc a podruhé míň, tak ta váha mohla klidně stoupnout, ale odhad to zkreslil.

mona91
24. srp 2019

@barumat na konci tehu není odchylka 300 ale 500g, už se to proste hrozne blbě všechno meri, mě taky malej podle ultrazvuku měl poslední měsíc myslím ze od 34tt dokonce odhadovanou váhu 2800g (s tehu cukrovkou) jak můj doktor tak v porodnici a všichni mi s klidem říkali ze je to proste odhad 🤷‍♀️ Malej se narodil 39+3 a vážil 3130g. Pokud má odhad aspoň těch 2700-2800 tak se to bere jako v poradku miminko.

barumat
autor
24. srp 2019

@makronka222 Řeším protože první dcera měla 2750g i přes to, že všichni říkali, ať už se moc necpu, že bude veliká. Podle mě moc už nerostla právě na konci a po porodu to žádná selanka nebyla. Dcera byla spavá, nepila, nesála, nepolykala. Tak si říkám, jestli jí právě v závěru něco nechybělo.

misicka1988
24. srp 2019

@makronka222 Jak může někdo o 4 kg miminku napsat že je monstrum... 🤦‍♀️😲🤐

viki999
24. srp 2019

@barumat Pro zajímavost já měla odhady od gyn i v porodnici, že dítě bude okolo 3-3.5... když mě přijímali s rozběhnutým porodem, tak odhad nevim zda neudelali, nebo mi jen Dr nic nerekl, ale kdyz se syn narodil, byli strašně překvapený, že má skoro 4.5 kg (haha, mostrum lvl 100)... porod na ho*no, vex, tlačeni na břicho.. přišel na přetřes i císař, ale už bylo pozdě...
Tak jen aby sis udělala obrázek o UTZ.. kilo sem, kilo tam..

@makronka222 pro zajímavost moje monstrum bylo nejhezci z mimin v porodnici a chodili se na něj koukat :-P

dofi86
24. srp 2019

+-500g jsou většinou presni

astyna88
24. srp 2019

@baruz

Jeste jsem neslysela,aby nektera matka rekla,ze ma 4kg monstrum. Ale treba,kdyz jsem videla fotku me sestry o vaze 4,2 kg a delce 54cm,tak me nenapadlo,ze by byla krasna. To teda skoro zadne dite po porodu,jen to nikdo tem rodicum nerekne. To jen ja vyhrkla,jezis,ten je hnusnej na meho syna a ted je misakem ve skolce 😀 tak to neber tak osobne,ony ty faldy a bezkrci taky neni zrovna hezke,stejne tak jako kilovy uzlicek kuze....

astyna88
24. srp 2019

@makronka222

Jak vzdy mus nektera prispechat s tim,ze ji se to netyka, pritom nekdo rekl neco o potrefene huse..

baruz
24. srp 2019

@astyna88 tak ono se me to netyka, ale nazvat miminko monstrem jen proto, ze ma 4 kg mi pripada sprosty. A asi to nesouvisi s tim, jake miminko se komu libi... ted zpetne treb vidim, ze moje novorozene holky urcite nebyly nejkrasnejsi, ale mne tak pripadaly a bylo mi jedno, kolik maji kilo, kde maji nebo nemaji faldik nebo i to, ze mela jedna obrovsky kefalhematom. Dulezite bylo, ze uz jsou u me v naruci. A nikdy bych nenazvala zadne novorozene monstrem. Tak asi tak. Citila jsem potrebu se k tomu vyjadrit. A asi bych ji citila, i kdybych neporodila ctyrkilovou “krasnou” a zdravou holcicku.

bervidova
24. srp 2019

@krista25 my jsme na to byli stejně - odhad 3,8kg a syn měl 2,8 🙂

lnk84
24. srp 2019

@barumat Ono je to hlavně atolik orientační, že se z toho vůbec neda dělat nějaké závěry. Me u jednoho syna hádali den pred porodem 2500g a mel 3050 g a u druhého den pred porodem 3400 a měl 3980 g...

krista25
25. srp 2019

@bervidova jo člověka akorát plasi 😁můj doktor furt říkal okolo 3kg a v poradně ve FN mě tři doktoři akorát strasili. První poradna 3700g, další poradna 3600g a před porodem 3900g 😁. Takže u mě se Teda vážně netrefili, akorát sem byla vyděšená že bude velkej 😁. Takze kdybychom se rozhodli ještě pro jedno, tak už se tím stresovat nebudu. 😁😊

lenkajan
25. srp 2019

Mně ještě pár dní před porodem odhadovali malého 3000 až 3500 g. Dcera měla 2990 g, tak i proto. A mrňous se narodil s 4300 g a 54 cm. Vypadal jako dvouměsíční miminko 😀

barumat
autor
25. srp 2019

Mě začínáte děsit opačně 🤣

urtica
25. srp 2019

@barumat U mě byl odhad u obou dětí podobný - kolem 3400 g a dcera měla 2820 g, syn 3950 g, takže tak...

astyna88
25. srp 2019

@baruz

Kdyz ja si vzdy vzpomenu na nyni jiz dvouleteho Pepu,ktery se narodil ten samy den co muj syn. Jeho miry byly opravdu hvezdne (5,2kg,58cm). No proste pres celou tu porodni postylku. A jeste ted slysim,jak se bavily sestry o tom "zlobrovi". Rodicce to nikdo nerekne,ale jiste si lide mysli ledaccos,ikdyz se mi narodil syn,ktery mel jeste chlupata ramena, vyraznou silhavost a splacly nos. 😀 to byl muj skret.

astyna88
25. srp 2019

Jinak,autorko,me syn za posledni 4t pribral kilo,ja co tyden to kilo, vytvari se tukove zasoby ditete. Ale ber v potaz,ze uzv a odhady jsou vzdy jen orientacni....

bervidova
25. srp 2019

@krista25 mně řekla přesnou váhu akorát pk primářka ve fakultce, kam jsem šla s tím, že jsem po termínu. Měla jsem pocit, že strčila dovnitř ruce až po lokty, jak byla malinkatá a řekla, že to bude tak 2,8 a bude to v pohodě. Tak ta byla přesnější než veškerá odborná měření 🙂 Podruhé jsem váhu neřešila vůbec a dcera měla 3,2 a to říkali, tuším, 3,5kg

barumat
autor
25. srp 2019

@astyna88 Já právě naopak kilo zhubla a dítě se podle nich taky váhově nehýbe. No, uvidíme, dlouho už tam asi nebude.

urtica
25. srp 2019

@baruz
@astyna88 Holky, já bych to brala s humorem. Náš malej měl teda "jen" 4 kg, ale když jsem s ním přijela na vizitu, tak byl proti ostatním miminkům taky jak hroch...což ale nic nemění na tom, že pro mě to bylo a je to nejkrásnější dítě...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru