Růst miminka na konci těhu. Zpomalí se?

barumat
23. srp 2019

Ahoj, zítra začínám 39.tt, dnes jsem byla na třetí kontrole už v porodnici, takže monitory, moje váha, tlak, moč a ultrazvuk miminka. Všechno ok, akorát mě trošku zaráží, že jim to mimčo vychází pořád stejně velké. U svého gynekologa jsem byla naposled na konci 35.tt, to mělo mimčo odhad 2600g, přesně tak nějak, jak by mělo mít. Další týden jsem byla v porodnici a vyšlo jim to 3000g s tím, že mi samozřejmě říkali, že je to orientační, plus mínus 300g, atd, jasně, to chápu. Skok 400g za týden mi přišlo dost divný, takže když mi další týden řekli 3050g, říkala jsem si, no jasně, můj gyndař to odhadl správně, v porodnici se poprvé lehce sekli, teď to asi odpovídá, měli by přibírat tak nějak 200g týdně, takže ok. No a dneska zase, 3000+/-. Doktorka se ptala, kdy byl poslední ultrazvuk, říkám, že před týdnem, ptala se, kolik mělo mimčo, říkám 3050g, tak prý jí to vychází stejně, ale je to orientační, plus mínus tři sta, bla bla bla. Ale já teď teda nějak nevím, jestli jsem neměla zmínit, že jim ty tři kila vycházejí už třetí týden... Chápu, že je to pořád jen výpočet podle břicha, hlavy a nohy, ale když do toho 35.tt mimčo rostlo tak nějak lieárně, je teď trošku divný, že mi už třetí týden pořád říkají stejně, nebo ne? Nebo se růst miminka na konci zpomalí?

babanci
26. srp 2019

@urtica No, jo, naše Violka měla při narození 4 120 gr. Říkali jsme si, že jsme jí dali jméno jako pro vílu a vypadá jak zápasník sumo. Dneska jsou jí tři roky a 4 měsíce a je to nádherné stvoření. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru