Sex v posled. měsíci těhotenství. Vyvolá sperma porod?

eatygrenee
27. dub 2009

ahoj holky, jsem ve 35. týdnu a přestože mám stále na sex chut, tak se začínám bát, abychom mimi neublížili. Vím, že spousta z v8s sexovalo až do konce,ale já pořád mám v sobě pocit, že porodím dřív-. Je lepší sex v této době s ochranou, slyšela jsem, že sperma vyvolává porod?Jinak manžel se do toho hrne ještě mín než já, říkal, že se bojí, že by ublížil. Nechci sex 3 krát týdně, ale ještě jednou bych se alespon před porodem ráda pomilovala🙂

marinka
27. dub 2009

ahojky, spermošek se bát nemusíte, ty porod vyvolají jenom tehdy, pokud už je na porod vše připravené. My jsme sexovali poslední měsíc těhu hodně a sexík porod vyvolal až v den termínu a to mě dr. taky strašila, že porodím minimálně o 14 dní dřív. Pokud se bojíte, počkej do 37 tt, pak už můžeš klidně porodit a sexovat tedy můžete bez obav 😉

luzza
27. dub 2009

ejakulát obsahuje oxytocin,takže může způsobit předčasné stahy dělohy...
ale por. asistentka sex v posledním měsíci doporučila s tím,že oxytocin krásně změkční porodní cesty a porod bude o to snadnější 😅
takže směle do toho 😅
nemusíš mít strach 😉

charlie1
27. dub 2009

Četla jsem odpověď jedné duly a ta na tuto otázku odpověděla krásně - mimi se narodí až bude chtít jít na svět, nijak mu nelze ublížit, ani vyvolat porod. Takže to tělo si samo řekne a nebála bych se.
Pokud máte oba chuť, tak jděte do toho 😵

eatygrenee
autor
27. dub 2009

díky za rady 😉

lentilka11
27. dub 2009

ejakulát neobsahuje oxytocin, ale prostaglandiny, které 1. rozpouštějí kolagen, takže dozrává hrdlo a 2. vyvolávají děložní kontrakce (trochu jiné než oxytocin)

konečný efekt záleží na tom, jak jsou porodní cesty připravené (což nic neříká o správném načasování, t.j. porodní cesty být připravené můžou, ale mimino ne - o těch porodních cestách by měl něco vědět tvůj doktor(CS skore, jiné rizikové příznaky): jestli je vše ok, pak sexu (ehm technicky 😉 ) nic nebrání; o miminu vypovídá gestační týden: 35. už je skoro v pohodě, za vodou a bez komplikací by to mělo být 37+, předpokladem je správné stanovení délky těhotenství)

zazit
27. dub 2009

holky, sorry, ze vam sem lezu, ale tema me zaujalo 😉 muj manza se boji pro jistotu uz od zacatku tehu, coz je trochu na zabiti, no ale ja se pro zmenu bojim od vcera, meli jsme skvelej sex, ale mne po nem ztvrdlo brisko uplne na sutr, strasne me to vydesilo 😢, myslite, ze orgasmus muze za tvrdnuti briska? Nemate s tim zkusenosti??

lentilka11
27. dub 2009

jojo, zazit, orgasmus může za tvrdnutí bříška 😀

chce to pak trochu "klidovější režim" nějakou dobu (ono to může být taky tím, že jste netrénovali, a pak najednou taková bouře 😎 )

zazit
28. dub 2009

lentilko, tak dik za info 🙂 , no teda, tak ted se budu bat ja, bylo to fakt neprijemny, bala jsem se, jestli to nemuze nejak ublizit mimi, kdyz se to tam tak napnulo cely ☹, ach jo, tak koukam, ze u nas se normalniho sexu dockame tak za pet let 😀

eatygrenee
autor
28. dub 2009

nestraš 😀

luciejadr
28. dub 2009

Zazit, lentilka má pravdu. opravdu za to mohl orgasmus. a jinak k tématu.. já jsem si ve 37tt vyvolala poslíčky jako... a jelo se do porodky. tam se to naštěstí zklidnilo, ale vyšetřením mi "oddělali" zátku a do týdne byl malej na světě. takže jako v příštím těhu od 35tt nic a nic 😀 😀

zazit
28. dub 2009

no tak to je pekny 😀 , takze kdyz budu chtit porodit driv, tak na to vlitneme a bude 😀

jana.cb
28. dub 2009

Ahojky holky :o) tak ja vam taky pridam svuj nazor :o) manzel se taky boji tedka uz ale sexovat se da na ruzny zpuosby ve smyslu jak si oba dva udelat dobre nez je klasika ze jo no :o) sexovaly jsme cely tehu a pohodicka az ve 36tt se mi diky tomu udelalo CS 6 ze dne na den z 0 na 6 :o) takze od ty doby cekam porod kazdym dnem a jsem hidana jako ostriz id Mudry a v nemocnici v rizokove poradne :o) je asi fakt ze se tim porod ci to otevirani uspisi protoze ja jsem toho dukazem :o) mala se natocila uplne hlavickou nad moni pulcu a nozicky mam pod zebrama mezi prsama takze je natocena presne jako kdybych jen zatlacila tak je venku .o)))) tudiz to trebas me sex zpusobil v 36tt a zasexovat tedka tak vecer rodime 😀 jako nic by se neslao ba naopak mala uz ma pres 3 kilca takze neni co resit a kdyz uz jsem pry takhle tak Dr tipuju pohodovy a rychly porod pokud se neco nezkomplikuje samozrejme 😉 ale sex jsme zakazany nemeli naopak doporuceny jen pry zadna divocina a kdyby nejaky bolesi ci krvaceni tak hned k Dr 😉 ale bylo to vse diky bohu bez problemu takze spermie vubec nevadi ani sexik pokud to tehotenstvi neni nejaky hodne rizikovy apod ale urychly to pripravu na porod a otvirani :o) a je fakt ze muj kamarad takhle zasexovat ale trosku vic rano a vecer jeli .o)))) asi tyden pred terminem takze taky pohoda ale ja osobne verim tomu ze to otvirani a porod urychli .o)

jana.cb
28. dub 2009

ono to pro chlapa taky musi byt na prd kdyz je clovek zvyklej sexovat 3x tydne a zadny omezeni a najedou tehotenstvi a uz tamto nejde tohle musi opatrne tady si davat pozor apod :o) a jako nesexovat nebo nepomoct tomu nejak v tehu a pak jeste v sestinedeli jezis no to chudak manza :o))) a chudak ja 😀 nahodou se v tehu paradne sexuje naopak je to sranda jak se u toho nasmejeme ale vzhledem k tomu ze mi v patek zjistili ze mam hodne plodvy vody takze uz nejsem ani u Mudry ale rovnou dochazim do nemocnice kde si me hlidaji tak sexik jako takovej nemame vylozene zakazanej ale byl na nedoporucenej protoze u me hrozi zeb kdykoliv praskne voda a rodime coz jako jasny by nevadilo ale pokud tam mala jeste chce byt do toho 10 tak proc tomu pomahat drive no takze my uz si do 10 kvetna nezasexujeme jako nezasexujeme ledaze bychom chteli porodit prvniho tak to bychom 30 na to vlitli a prvniho je mala na svete 😉 u nas je to zaruceny uz jen diky tej vode, tomu CS a polozeni malý 😀

jana.cb
28. dub 2009

ale je fakt ze manza se bal od prvni chvile sexovat a vse nechal na me jak ja sjem chtela a na co jsem se citila 😉 zadny nnuceni ani vyzadovani apod 😉 a ted se boji dvojnasob no ale zase ja z to mam za par jiny je to v 35tt a jiny u me tedka trebas 😉 tak vam tu nebudu vic monologivat holky a vsem vam tu drzim palce at dopadne vse jak ma a sexu zdar 😀

blka
28. dub 2009

Spermošky určitě nějak na porod připravují, protože jak psala Lentilka, obsahují prostaglandiny a to mi říkala známá sestrička, že když se vyvolává porod, tak se píchá do těla i tato látka (nejenom oxytocin).

lentilka11
28. dub 2009

prostaglandiny se při vyvolávání vkládají do pochvy nebo do čípku nebo za vnitřní branku děložní v tabletách, taky exitují gely a takové speciální pásky, ale nepíchá se to 😉

blka
28. dub 2009

Tak třeba. Mně jenom řekla, že se to dává na vyvolání porodu, tak jsem automaticky myslela, že píchá 😉

lentilka11
28. dub 2009

blka, omlouvám se, našla jsem jednu lékovou formu prostaglandinů v injekčních roztocích 😲
(ještě, že jsem tam prve hodila toho mrkacího smajlíka.. 😅 )

blka
29. dub 2009

Lentilko, vůbec se nemusíš omlouvat. Z příspěvků jsem pochopila, že si nejspíš sestřička nebo doktorka, takže ti nechci fušovat do řemesla 😉

gimik
17. pro 2011

Ahojky holky, mám TP na 9.1., teď jsem 36+6tt, s manželem jsme žádný sex co jsem těhu neprovozovali. Myslíte, že když to teď zkusíme, je to hodně rizikové, že porodíme dřív. CS mám 4 a jsem druhorodička. Jinak popíjím už týden maliník a občas mi hodně tvrdne břicho 😉

lajla
18. pro 2011

@gimik ja se snazila o druhy porod vselijak..dokonce mi tvrdili ze porodim drive, v nemocnici jsem lezela kvuli tvrdnuti, byla jsem i trochu otevrena...a nic☹ porodila jsem s pomoci dr az presne na termin..takze kdyz se mimisku nechce tak se fakt nechce...sexiku bych se fakt nebala...tys mela cele tehu zakaz sexu? muj chlap by se asi zblaznil, byt cele tehu bez 😀

gimik
18. pro 2011

@lajla no, já jsme měla na začátku těhotenství problémy s krvácením, takže jsme vlastně s manželem nesexovali co jsem zjistila, že jsem těhotná a to už je od dubna. Takže na to nejsme teď moc zvyklí a proto mám trochu strach, aby to porod nevyvolalo 🙂

tessina18
13. srp 2013

Ahoj chci se zeptat..jsem 36tt a doktorkaa a doktorka mi rekla uz minuly tyden ze muzu kazdou chvíli rodit uz se otvíram a jsem svym zpusobem i pripravena..dokonce mi rekla ze to bude driv nez v terminu ktery mam v zatri..opravdu sex k vyvolani zabere?

elana
13. srp 2013

@tessina18 tomu moc nevěřím, dr. Koucký, významný porodník od Apolináře říká, že aby se do ženy dostalo aspoň tolik prostaglandinů, kolik je v jednom Prostinu (to je čípek, který se dává při vyvolávání porodu k dozrání porodních cest, aby se začaly otvírat a mohl se spustit porod), muselo by se na ní v jednu chvíli vystřídat 5 chlapů 🙄 , takže takovou dávku asi žádný normální mužský opravdu nevyprodukuje. Podle mě pokud dítě není připravené, tak můžeš souložit jak drak, vytřít schody třeba v celým paneláku a pověsit záclony pěti sousedkám, ale stejně neporodíš. Mě nepomohly k dozrání porodních cest ani 3 dávky toho Prostinu, což je opravdu prokázaný a fungující lék-ale jen u toho, kdo prostě teď rodit "má". A pokud dítě připravené je, tak si to spustí samo, takže jestli ho budete chtít trošku popohnat, tak Vám určitě nebrání nic, ale asi bych případný úspěch stejně tomu sexu moc nepřičítala.

fishtamin
15. srp 2013

Nevyvolá 🙂 porod si dle mého názoru řídí mimi (pokud se mu do toho MUDři nepletou 😉 prostaglandiny obsažené ve spermatu pouze pomáhají dozrávání porodních cest, mají možná vliv na měknutí čípku a pod. S manželem jsme se v minulých dvou těhu naprosto neomezovali, ba naopak.. 😵 a kluci se narodili v 41., rsp. 42. týdnu těhu.. také pokud dosáhnete orgasmu, Vaše tělo vyprodukuje určité množství oxytocinu, ale pravidelné kontrakce to nerozjede. Solidní poslíčky z toho ovšem mít můžete = příprava na porod, jen ať děloha trénuje 😉 Skutečné stahy jsou pak účinější a porod rychlejší.

madmk
26. srp 2013

Milé dámy, chci se vás zeptat na to, že když máte zkrácený čípek, můžete sexovat? Neovlivní to předčasný porod? Já jsem ve 32tt a mám krátký čípek, ale ráda bych si ještě užila, dokud se můžu hýbat 🙂 Proto se chci zeptat, zda některá má s tímto nějakou zkušenost. Nechci si vyvolat pár minutovým sexem předčasný porod. Díky za odpovědi

ha23
6. zář 2013

@madmk já osobně bych to asi nepokoušela, ze stejného důvodu mi byl sex mudr. nedoporučen.... počkala bych do ukončeného 36.tt,

xoxs
5. srp 2014

Chci se zeptat mam za mesic rodit,a je bezbecny jeste sex.Mam termin 17.9:2014 🙂

tarra27
5. srp 2014

@xoxs nevím, do jaké míry...ale mě se teda ke konci sexovat jó nechtělo...řešili jsme to jinak 😉

je to krátká doba...asi bych už nesexovala....

lib127
1. únor 2016

Ahoj holky, je dobré mít sex když ještě kojím?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru