Silné menštruačné bolesti bez tvrdnutia, 30tt

shel44
29. bře 2013

Potrebovala by som poradiť 😖 . Mám silné menštruačné bolesti už asi týždeň a sú čoraz častejšie. Budím sa na ne už aj v noci a snažím sa meniť rôzne polohy. Popritom mám taký pocit, ako bolesť nôh..ako keby opúchali(ale neopúchJÚ). Som v 30tt a nemám pocit, že by mi brucho tvrdlo.
MAgnézko a diazepam teraz beriem. Neviete mi poradiť?Máte to aj vy? alebo mali? Aby som nedošla k dr. a budem vyzerať ako tĺk, že je to normálne..?
Vopred Ďakujem za radu 😉

mamina
29. bře 2013

Mohli by to být poslíčci.Ale takhle na dálku těžko radit.Možná se už připravuješ k porodu.Fakt nevím.Myslím,že lepší bude,když si raděj dojdeš k doktorovi a řekneš mu to. Přeju,ať všechno dobře dopadne. 🙂

shel44
autor
30. bře 2013

@mamina Ďakujem. Dnes v noci som už od druhej ani nemohla spať. Už som sa chystala do sprchy, keĎ to zrazu zase prešlo. Ešťeže idem čoskoro k Dr. inak by som sa zbláznila strachom.

mamina
30. bře 2013

Není zač. 🙂 Typuju to na ty poslíčky. A je to jen dobře. Když se tělo začne chystat dopředu,o to snazší to pak budeš mít ve finále. Kup si v lékárně čaj z maliníkového listí.Vař si ho tak 3-4* denně, a to až do porodu.(Ne moc silnej,pak zhořkne.) Můžeš ho i osladit,ale podle všech pověr se bylinky sladit nemaj.Já ho pila bez cukru,ale je to na Tobě.Zvláční porodní cesty a úžasným způsobem zjednoduší a dost podstatně i zkrátí porod.Je to opravdu diametrální rozdíl.
Hodně štěstí a krásný zdravý miminko přeju. 🙂

jandulinkaa
29. dub 2013

Já trpím tím samým, minulý týden jsem ležela v nemocnici, zkrátilo se mi hrdlo, objevil funneling, jak mimčo tlačí hlavičkou a právě se mi přidaly "menstruační bolesti" bez tvrdnutí, teda tvrdne mi břicho, ale tak 3-5x denně, což je úplně normální, jak mi dr. sdělil. Pokud teda jsou tyto bolesti bez tvrdnutí, nejedná se o poslíčky, ale o roztahování dělohy a pokud máš dráždivější dělohu, tak to tomu moc nepřidá 😉. Navíc to prý může způsobovat i to tlačení hlavičky na branku. Beru 8 tabletek magenézka a na noc 2 tobolky utrogestanu na zavádění. A samozřjemě klidový režim s podloženou pánví a nohama nahoře, ale jen v rámci možnosti, s tříletou dcerou. 😀

marketkameggib
7. kvě 2013

já mám takové bolesti taky... a odůvodnila sem si to tlačením hlavičky na branku a roztahováním dělohy stejně jako píše @jandulinkaa jen se chci zeptat na co je dobré to magnézko a utrogestan. Já nic takového neberu :O

jandulinkaa
7. kvě 2013

@marketkameggib Magnézko beru už od pátého měsíce, nejdříve jen sáček magnosolvu denně, teď už ho beru v tabletách, a je to na uvolnění dělohy, mělo by to právě zabránit případnému tvrdnutí a bolestem, reps. je alespoň zmírnit. Utrogestan mi začali dávat v nemocnici, bere se normálně v prvních třech měsících na udržení těhu anebo právě v mém případě na konci, aby se udržel stav a zabránilo se případnému předčasnému porodu. Mám zkrácené hrdlo a čípek, tak by to mělo mít na to nějaký vliv. U dcery jsem měla spíš hlavně tvrdnutí, což byly už kontrakce a na to jsem tenkrát brala gynipral, to se dává v těch asi horších přípradech, v kapačkách se může dát na rozhánění kontrakcí...ale pokud máš jen bolesti a hrdlo a čípek v pořádku, tak stačí jen magnézko. Ale koukám, že už jsi ve 38. týdnu, takže bych to vůbec už neřešila 🙂

marketkameggib
9. kvě 2013

@jandulinkaa moc děkuju za odpověď zase sem o něco chytřejší 🙂 No já už to mám za pár ale chtěl jsem to vědět jen pro informaci, moje gynekoložka mi to magnézko doporučovala koupit asi před 14 dni což sem byla 36 tt. ale já si nekoupila. No bolesti mám, malá je natlačená dole a čeká...stejně jako já :D Doktorka říkala, že su skrácená akorát se neotvírám :/ Tak snad se brzo začnu otvíra. Moje máma přenášela mě i bráchu 3. týdny!!! :( Naštěstí já bych to měla jen 10 dní....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru