Skvrna na hlavičce. Je to normální?

katrina30
25. kvě 2009

Ahoj holky, mám 4 měsíčního syna Daniela a teď jsem zjistila, že se mu na hlavičce kousek nad ouškem udělala světlounce hnědá (spíš béžová - zkrátka o odstín tmavší než pokožka) skvrna...asi pigmentová? Je hladká, ale nikdy předtím jsem si ji nevšimla. Je to normální? Jinak dobře prospívá, je kojený. Pořád na to musím myslet ☹ Předem díky za názory...

vejinka
25. kvě 2009

katrina ahoj o pigmentovych skvrnach som nepocula na hlavicke ale my mame zasa take cervene zo zadu na hlavicke a vraj sa to vola anjelovo pohladenie ma to od narodenia a bud to zmizne alebo nezmizne.. 😖

monika77
25. kvě 2009

vejinka môj davidko to tiež má vzadu na hlávke, tiež od narodenia ... to môže aj zmiznúť? pretože ja to mám tiež zo zadu na krku a zostalo mi to až dodnes 🙂

boobinka
25. kvě 2009

take mame ze zadu na hlavicce cervenou skvrnku, az bude mit vlasky, tak se to skryje, ale dr nas ujistuje, ze do roka by mela zmizet.
Svetle hneda tecka se nam objevila take... nemel ji tam a ted ma, nevim cim to, ale pokladam ji jako by za pihu

lienka79
25. kvě 2009

no od narodenia to asi nie...to by si si zrejme vsimla...mozno od slnka?? Ale zrejme ho na slnko nedavas...
No v kazdom pripade by som nevahala ani sekundu a sla ku koznej....s takymi vecami ja nesrandujem 🙄

teeuwe
25. kvě 2009

moja malá má presne niečo podobné, ale na líčku. Má to od narodenia a zatiaľ to sledujem, či to rastie, bledne a pod...až po roku, teda ak to nezmizne, budeme s tým niečo robiť. Zo zadu na hlavičke to majú obidve dcéry a aj ja, ale je to skryté, takže to nevadí, skôr sa obávam toho "pigmentu"na líčku.

jakoubka
25. kvě 2009

ahoj.My to měli na nožičce a vyčistila jsem to pleťovou vodou s alkoholem.

teeuwe
25. kvě 2009

to môže byť, ale nechcem jej dávať nič agresívne na tvár, mohlo by to dopadnúť horšie ako je.

lenka_da
25. kvě 2009

s hnedymi skvrnami nemame skusenosti
moja mala po narodeni velku cervenu skvrnu na zatylku ale postupne mizne, uz je len taka malicka 😉

shaula
25. kvě 2009

vejinka - tu červenou skvrnu mám na malíčku a mám ji dodnes🙂

katrina - podle mě to nic není, našemu prckovi se to taky objevilo, přesně jak píšeš, jen o odstín tmavší skvrnka, průměr cca 5 mm, má to na boku (pro lienku: takže ze sluníčka to 100 % není🙂. Jak tak nad tím přemýšlím, objevilo se mu to taky asi ve 3 nebo 4 měsících. Při nejbližší poradně to můžeš radši ukázat doktorce, ale určitě to nic není. Naší doktorce jsem to taky ukázala a nemám si z toho dělat hlavu (i když jsem si ji nedělala ani předtím). Vždyť i mateřská znaménka se prý mohou objevovat postupně.

teeuwe
25. kvě 2009

hmm...naša to má cca 5cm, preto sa bojím, aby jej to neostalo, ale existujú už rôzne metódy na odstránenie, určite nechcem, aby mala nejaký komplex v dospelosti:(((

shaula
25. kvě 2009

Aha, to je dost velké. No asi nic nezkazíš, když pro klid duše zajdeš na kožní nebo se poradíš s pediatričkou.

teeuwe
25. kvě 2009

ono dokonca, keď som ju pozorovala, tak sa mi vidí, že si tam stále prikladá pästičku, mohla to robiť ešte v bruchu a ostal jej tam taký "otlačok", fakt neviem. Už som sa kontaktovala, keď to do roka nezmizne, tak sa to bude zosvetľovať, uvidíme.