Slabé pohyby miminka ve 30tt, je to normální?

dandellaii
4. říj 2013

Holky, prosím o názory/zkušenosti. Jsem ve 30tt. Přijde mi, že celé těhotenství cítím pohyby miminka málo oproti tomu co líčí ostatní maminky (bolestivé kopance, viditelně se hýbající břicho). Žádné komplikace nebyli, pravidelné kontroly v poradně a vše ok. Je to normální? Je možné, že jen čekáme hodné a méně aktivní miminko, nebo mám mít obavy?

Děkuji za reakce 🙂

maudn
4. říj 2013

u prvního jsem je taky neměla, ted u druhého mi břicho skáče... neznepokojovala bych se, taky záleží jakou máš tukovou vrstvu

monasek84
4. říj 2013

Ja bych se tim taky neznepokojovala.... ja nemela bolestivy kopanec do ted... bricho se mi hybe, ale ze bych to nejak intenzivne citila, to ne...taky zalezi jak je maly otoceny, jakou mas tukovou vrstvu, jak jsi citliva atd.

mamkamarketa
5. říj 2013

Treba mas placentu vepredu a ta to tlumi 😉

dandellaii
autor
5. říj 2013

Děkuji holky, je fakt, že tuková vrstva nějaká bude a ta to asi tlumí 🙂

charlie1980
5. říj 2013

Ahoj, dandellaii. Urcite to zavisi od viacerych veci...poloha placenty, tukova vrstva, mnozstvo plodovej vody, temperament dietata atd. Mna v 30 tt.kopal, krutil sa, brucho mi skakalo. Kamoska, tej sa narodila pred tyzdnom, bola taka kludna v bruchu, aj teraz sa budi len raz v noci a cely den prespinka. Casto mi telefonovala a bola z toho nekludna, ze neciti pohyby den a tak...a nakoniec bolo vsetko v poriadku.

angelsb
5. říj 2013

já jsem 34tt a taky mi tam nějak nevyvádí sem tam jen přejede nebo se protáhne ,ale je fakt že mě tlačí prcinou nebo nožkami do hrudníku ,ale pohyby jsou pořád takové jemné 😉

sendoska
5. říj 2013

Ahoj , Určitě je to normální 🙂 Syn byl taky lenoch.... třeba při chůzi jsem pohyby necítila nikdy , jen při sedu nebo lehu.. a že by to bylo nějak extrémní tak to Ne. 😉 Taky jsem byla vystrašená ☹ .. ale syn je zdravý. A ted si to vynahrazuje, je aktivní až moc!!! 😀

lujdicka
21. lis 2013

Ahoj holky, já mám naopak opačný "problém". Chci se zeptat, zda je normální, že několik dní je miminko celkem dost aktivní? Zdá se mi, že se mi tam hýbe téměř pořád, že cítím každý její pohyb. Jsem skoro na konci 29tt a říká se, že jak miminko roste a má méně místečka, tak je cítit čím dál víc, ale mě přijde, že jí opravdu cítím skoro pořád, tak nevím, zda se obávat, jestli jí třeba něco není, protože to prý může být i znamení, že má málo kyslíku nebo prostě něco špatného, tak nevím :-/ Máte některá stejný "problém"?
Děkuju moc 🙂

radova23
29. lis 2013

@lujdicka ahojky .... helet je miminko stale vetsi a vetsi a ma min mista,neni pravda že se hybe vic , ale naopak !!! hybe se min a malo,protože nema jak .... do 27 tydne tam ma mista dost,do 27 tydne se to bere jako nejakčnější období plodu ale od 30 tt slabne,diky malemu mistu ... Takže přesne naopak toho co jsi slyšela :D

zdenikmar
12. led 2014

pokud je dle dr vše v pořádku tak bych si tím hlavu nedělala,v prvním těhu jsem také skoropohyby necítila,když jsem chodila pak na monitor,tak museli mimi i několikrát vzbudit,dokonce spala i při porodu,skorose nevrtěla,nebrečela,pořád jsem měla strach že malé něco je a primář mě ujistil že máme klidné miminko,protožejsem si těhotenství užívala s klidem,bohužel ten klid trval jen do 2 let,od té doby je to dáblík.Ted v druhém těhu,cítím pohyby až moc,tlačí mě,vlni se mi břicho,kolikrát vykopne nožičku že ji má obtisklou na břiše,prý záleží na množství plodovky,když jí je hodně,jsou pohyby méně citiit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru