Souvisí růst bříška v těhotenství s postavou maminky?

luj89
22. pro 2016

Ahoj holky, dnes mě tak napadlo, jestli růst bříška v těhotenství souvisí s postavou maminky. Dá se říct, že např. malá maminka bude mít větší bříško, než vysoká? Nebo třeba jestli mamince se širšími boky začne růst později? Já jsem totiž ve13 tt a bříško mám malinko větší - asi jako když se člověk přejí nebo je nafouknutý, ale stále v pohodě dopnu normální kalhoty (nejen bokovky). Jak jste to měly vy? Popište svou postavu (výšku, boky a typ postavy - hubená / štíhlá / silnější / obézní a kdy vám začlo růst bříško + jak bylo cca veliké 🙂.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
marki00
22. pro 2016

Nejsem zrovna hubena a do 20. tydne nebylo vubec nic poznat, spis jsem hubla, protoze mi bylo spatne. Nevim jak by to bylo dal, protoze jsem dal nedosla. Ale myslim, ze u tech silnejsich nemusi jit bricho delsi dobu videt🙂

lv
22. pro 2016

U obou otěhotnění jsem začínala 170cm/62kg, bříško hned, cca v 8tt už jsem nesnesla bokovky jeansy, jen lněné kalhoty, nebo na šňůrku. Těhoten.jeansy, pružné jsem nosila od 12tt (z HM). U první jsem se ve 20tt vdávala, šaty ne těhotenské, 38vel povolené na maximum (40?). Za 14dní vyskočil buben 🙂. U druhého to šlo ještě rychleji 🙂 🙂 🙂. Ke konci jsem měla břicho jak s dvojčaty, když jsem někomu řekla termín, koukal, každý si myslel, že mám pupek na porod, já měla ještě 2měs do termínu. Rodila jsem obě holky 40+2, váha šla dolů pomalu, na původní (+17kg a +22kg).

alice07
22. pro 2016

@luj89 vůbec to nesouvisí, je to opravdu individuální. Maximálně u silnějších vyleze bříško déle..Já mám třeba 166cm, sportovní postavu a bříško mám i teď v 7. měsíci oproti jiným malé...Do 5. měsíce jsem byla snad plochá...

soninnka
22. pro 2016

Já jsem měla bříško tak od toho 8 tt. Jsem celkem vysoká a hubená, mám 173 cm a v normálu mám okolo 60 kg. Foto v příloze 8 tt a 12 tt.

hejtereza
22. pro 2016

v tomto obdobi to hodne ovlivnuji streva, ale myslim, ze muzes mit maliny podbrisek.. Me zaclo rust taky v tomto obdobi ale myslim, ze miminko to jeste nebylo. Kdo vi. :D Ma preci jen par cm. Ted jsme 26tt a je to uplne neco jineho.

monikagurthova
22. pro 2016

@luj89 ahoj ja jsem vysoká a hubena 182cm a když jsem šla do porodnice ze mi praskla voda koukali na me jak na blázna z čeho mi jako praskla 😀. Foto bříška je tyden pred pohodě (8 měsíc rodila jsem dřív císařem) bříško mi začalo "růst" az tak v 5 měsíci do te doby jsem vypadala jako bych si dala o knedlík navíc 😀

hejtereza
22. pro 2016

26tt 🙂

lv
22. pro 2016

@monikagurthova takhle jsem měla bříško tak v 5.m

monikagurthova
22. pro 2016

@lv no dyk říkám, ze na me v porodnici koukali jak na blázna 😀 ten den rano jsem tam byla na monitoru tak mi sestra jako oznámila ze v 6m se na monitor nechodí tak ji říkám jo ja vím ale ja začínám 8m 😀 no a vecer mi praskla voda a jiná sestra co šla vecer otevřít na me kouka co chci ji říkám praskla mi voda a ona odkud? 😀 a manžel no z kohoutku ne 😀 vtipný hned od zacatku. V pátém měsíci jsem mela takovéhle

sisstin
22. pro 2016

Mala a stihla, 8,25,38tt a asi 8m po porodu

babuna
22. pro 2016

@luj89 mnooo já mám postavu no příšernou 🙂 - před těhotenstvím v pase 60 přes boky 105 skoro žádná prsa no hold hruška ... a mám cca 167cm .... loni touto dobou už jsem byla cca v 7-8 týdnu a už jsme nedopla rifle - a to pohledově nic vidět nebylo ... sice jsem v těhotenství přibrala asi jen 10 kg ... bříško mi začalo být vidět cca 3-4 měsíc ale díky zimně a kabátům se to dařilo skrývat .... ovšem splašila se mi prsa a to bylo trochu nepohodlné 🙂 gor když je člověk zvyklý tam mít pusto a prázdno ... 🙂 mno cca v 5 měsíci se mi vybulilo břicho a už jsem nic neschovala ... trochu se mi rozestoupil pas po porodu jsem měla cca 70 ale to se už skoro vrátilo do normálu ....boky se ani nehly celé těhotenství ! aktuální foto bohužel nemám neb se velmi nerada fotím 🙂 1. - cca 8měsíc, 2. 5. měsíc ....

bohumilakupkova
22. pro 2016

Na začátku jsem vážila 72 kilo při 184 cm, postava štíhlá, typ postavy jablko. Nafouklejší břicho jsem u sebe pozorovala už někdy kolem 10. týdne, připadalo mi hrozně velké (pamatuju si, jak jsem si hledala na googlu, jestli ho má někdo už taky vidět), ale teď s odstupem vím, že okolí by to ještě určitě nepoznalo (spíš si mohli myslet, že jsem si dala čočku 😀). Ve 13. týdnu už jsem si, myslím, kupovala těhotenské džíny, protože mě moje tregíny tlačily do břicha a zarývaly se. Na váze jsem ale nepřibrala, takže špekatěním to nebylo. Teď jsem ve 26. týdnu a spíš slýchám, že mám malé břicho. Podle mě je teda akorátní, když si představím, že mimčo váží 800 g (představuju si to podle necelého balíčku mouky 😀). Fotky některých holek mě překvapily, ani není na nich poznat, že jsou těhotné. Podle mě nejvíc záleží na zpevnění břišních svalů před otěhotněním - těm s posíleným bříškem se tolik nevyvaluje.

dzogobela
22. pro 2016

168 cm, 58 kg. Bricho jsem mela malinke, tyden pred porodem mela mala vahovy odhad 3,3 kg a doktorka mi rikala, ze je to opravdu odhad, protoze tak velke dite by se mi tam neveslo 🙂 mala se narodila a mela 2,9 kg a jen 47 cm.
Jinak ja mela docela pevne bricho a pry to hraje docela roli. Jakoze pak roste brisko pomaleji, ale jestli je to pravda, to nevim 🙂 u me to tak bylo, ze jsem tehotna bylo znat az tak od 20. tydne, spis pozdeji 🙂

luj89
autor
22. pro 2016

Jééé, holky, děkuju moc za příspěvky a hlavně fotky 🙂. Nevíte, na čem tedy závisí, kdy vykoukne bříško? Na začátku to ještě plodovkou nebude, ne?
@dzogobela to zní logicky... Taky jsem měla pevnější břicho a bříško mi moc neroste...

lenkaro
22. pro 2016

@lv vím o čem mluvíš ,mám 160cm a začátek těhu 72kg od 5.měsíce nárust po měsíci po 5ti kg rodit jsem šla se 100kg tedy 28kg nahoře ,a dr mi řekla že to je tim že nejím 6x denně což sem nedávala protože jsem měla nevolnosti až do 7ho měsíce ale kila ted pomalu schazuju na procházkách s kočárkem a malá je v pořádku což je nejdůležitější 🙂

yerry
23. pro 2016

Vyska 169 cm. Startovací váha v obou tehu 66 kg. Typ postavy spise stihla, zadne boky, a kdyz neco priberu vrazí se mi to do prsou a bricha.
V prvním tehu jsem rodila s 85 kg bricho obři a kulatý hlavně do stran
Druhé tehu jsem rodila se 79 kg. Břicho ale taky dost Velké ale spíše dopředu
Obě dětí jsou holky. Břicho pokaždé jinak tvarování. Každé těhotenství s jinými obtížemi. Jedině co holky spojuje je datum narození a to 9.12. A 6.12. (Rozdíl 5 let) a také nízký porodní váha. Jelikož byly obě o něco dříve venku měly obě dost pod 3 kg. Takže za mne : odhadnout to nejde. V obou tehu jsem vypadala jinak 🙂

msimankova
23. pro 2016

@luj89 ja jsem zacinala na 165/74 kg a koncila na 86 kg, postavou klasicka hruska a bricho ze zacatku spis zmenilo tvar, protoze samozrejme s tou vahou ploche nebylo. Brzo bylo jen jine, kulatejsi a normalni kalhoty jsem nosila tak do 18tt, pak uz mi byly prijemnejsi tehotenske. Rodila jsem 41+5 s obrovskym kulatym brichem, holcicka mela 3750g. Slo to jen do bricha, celkove jsem spis zhubla.

marketa11112
23. pro 2016

ahoj, ja mam 160 cm,a zacinala jsem u prvního tehu na 57 kilo.. mam hodne svalove hmoty, hodne zpevnene bricho a vse na me bylo videt rychle.. ve 12. týdnech uz jsem mela videt brisko a vse bylo jasne....rodila jsem v 7 mesicich , pribrala jsme 7 kilo, tesne před porodem 4 zhubla, po porodu jsme byla na vaze jak před otehotnenim.
ted jsem zacala na 56 kilo, tehotenske kalhoty jsou mi ještě všechny velike, ale ty me klasicke me zase skrti.. tak babo rad. musim si koupit tehu , ale mensi...brisko uz se mi opet bouli.. jsem asi 11/12 tydnu...ale rekla bych, ze obdobne jako minule, mozna dokonce malicko méně...musim se blysknout...
foto z minulého tehu...12 + 2 a v 6 1/2 mesiccich..

absintka19
23. pro 2016

Ja mam 168 cm, postava sportivni nohy, pevna zada, brisko zadny pekac buchet ale ani pneoska 🙂 jsem v 21tt a brisko vykukuje jen spodkem ale pry to brzy prijde, mam jen 2 kg nahoru kvuli nevolnostem do 16tt. Ale hodne se hybu alespon chuze a míč. Oproti kamosce a segre ktere take cekaji nas prcek jeste moc nevykukuje 🙂 je to indiv.
Hlavne at jsou zdrave, zastavam nazor ze kdyz je zena tehu je nesmysl jist za dva, to rikal i lekar. Takze zadne obzerstvi, a nezapominat pohyb-i u meho rizik.tehu se to da.

dzogobela
23. pro 2016

@absintka19 mne taky furt rikali, ze uz to brzo prijde, ze mi bricho vyskoci a vlastne to nikdy poradne neprislo 😀

absintka19
23. pro 2016

@dzogobela vcera jsem byla u kamosky a ta volala na manzela at se jde podivat, ze pry jsem tehotna a at si vezme lupu 🙂 bylo to mile, ale hlavne ze se mala nekolikrat za den ozve a vim ze zije 🙂

dzogobela
23. pro 2016

@absintka19 a hlavne, ja celkove pribrala jen 9 kg a par dni po porodu jsem byla na sve vaze 😉 a co si budeme povidar, rodit male miminko je prijemnejsi, nez treba 5ti kilove. Nebo zkusenost nemam, ale myslim si to 😀

sisstin
23. pro 2016

@dzogobela ja mela obri bricha a v nem 2,9 a 3,2 kg :D pribrala jsem 17 a 15kg, na sve vaze jsem byla za 3m a ted 13,5m po porodu vazim 40,5 kg (156 cm), ono to fakt nesouvisi s velikosti nricha ;)

dzogobela
23. pro 2016

@sisstin to je jasny, ale i doktorka mi ve 38. tydnu rikala, ze v takhle malem brichu nemuzu mit velke miminko, proste by se tam neveslo 🙂 Ale samozrejme naopak ve velkem brise muze byt male mimco 🙂

absintka19
23. pro 2016

@dzogobela muj manzel mel pri narozeni 4,7 kg a 51 cm ja jen 2,9 kg a 49 cm takze verim ze rozdil byl 🙂 mamka u mne pribrala jen 4,5 kg diky nevolnosti az do porodu.

sisstin
23. pro 2016

@dzogobela kamoska mela jen zadek, bricho zadny a mimino 4,9 kg :D

yildiz
23. pro 2016

ja jsem prcek ...vaha cca 56kg a merim 164cm mam za sebou 4 porody pri kterych jsem nabrala nejvic 10kg ktere nebylo moc videt....v poslednim tehu 8.5kg vsechny tehu kg bylo jen o miminkach 🙂 vahy miminek a miry 51cm a 3600g, 50cm a 3800g, 51cm a 3710g a posledni 54cm a 3720g nejake tehu brisko me narosto vzdy az v 7/8 tehu mesici 🙂 po porodu jsem druhy den uz skoro zadne brisko nemela a do tydne po porodu zmizelo uplne...tehu kg jsem nechala vzdy uz na sale a domu odchazela se svoji vahou ...takze vse bez prace a diet a cviceni .... 🙂 ted u posledniho tehu jsem si dokonce kupovala na sebe 3dny pred porodem dziny 🙂 ktere ted bezne nosim 🙂 fotecky pridavam nejaktualnejsi ze 4tehu .... foto c.1 - 36tt foto c.2 - 3dny do porodu a koupeny nove rifle 😀 a foto c.3 - 5dni po porodu s temi novymi riflemi 🙂

broskvicka01
24. pro 2016

Mám 165cm, 54kg a za celé těhotenství jsem pribrala 11 kg 🙂
Fotka týden před porodem 🙂

maaaajaa
28. únor 2022

@hejtereza jak to myslite ze to ovlivnuji streva? ze se bricho casto nafoukava? :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru