Spotřebovaný čípek, mám čekat porod každou chvilku?

kacaba123
27. bře 2014

Ahoj maminky, jsem tu spíše jako tichý pozorovatel a nikde nijak zvlášť nepřispívám, ale tentokrát se chci s vámi poradit. Dnes jsem 36+3 tt a doktor mi řekl jen to, že mám spotřebovaný čípek. Nevím kolik malá váží, měří, CS, nic. Když jsem se ho zeptala, co to mám od něj z minula napsáno v TP, tak mi řekl, že to jsou informace pro něj a že mě to nemusí zatěžovat. Jsem nervózní, od 27. týdne jsem musela ležet doma kvůli předčasnému otevírání a teď ani nevím, jestli se dole něco děje, protože o otevírání nebyla řeč. Už bych ráda rodila i když je ještě čas, ale taky bych si ráda udělala obrázek o tom, jestli to mám čekat každou chvilkou, nebo to nic neznamená.I když chápu, že konkrétní odpověď mi nikdo nikdy nedá, ale nějak nevím co si mám o tom všem myslet.

gosa22
27. bře 2014

já měla náznaky předčasného porodu podobně, nakonec jsme porodili 9 dní po termínu 😉 s krásnými 4 kg 🙂 v každém případě mě spíš zaráží, proč ti neřekne údaje...já věděla vše, váhu, míru atd...trvej na tom, aby ti vše řekli, případně si nech udělat konzultaci jinde, na to máš právo, ať se nic nezanedbá...rodit klidně už můžeš, to bych se nebála, ale pro klid duše se nenech odbýt...na to doktor nemá právo 😉 a užij si poslední dny s pokladem v bříšku 😉

andryskam
27. bře 2014

A nebudeš už předána do péče porodnice? Že by tam byli vstřícnější lékaři a řekli by ti, jak na tom jsi.
Jinak dle mého názoru, kdyby jsi rodila už teď, tak to určitě nevadí. Miminko máš už téměř "dopečené" 🙂
Přeji příjemný zbytek těhulkování a rychlý a "bezbolestný" porod 😉

martina_z
27. bře 2014

@kacaba123 Obavam se, ze Ti jasnou prognozu nikdo nerekne, protoze podle odborniku nejsou jeste zcela objasnene faktory, ktere ovlivnuji spusteni porodu. Ja rodila predcasne ve 33tt pote, co mi odtekla voda a pritom jsem mela porodni cesty nezrale. Ted mam nalez pokrocilejsi, tak lezim a setrim se, ale nikdo mi nerekne, jak dlouho vydrzim 2v1. Porodit muzu zitra, za tyden nebo za mesic...

Nestresuj se, miminko uz je temer hotove.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru