Strie v těhotenství. Čím mažete?

karloskaivet
9. srp 2019

Ženy, prosím Vás, objevily se vám strie na bříšku a popřípadě kdy? Nabrala jsem 17 kilo, jsem ve 33 týdnu a i když poctivě mažu stejně se mi na břichu udělaly, hnusný fialový. Překvapivě na bocích nic.
Z předchozího těhotenství jich pár mám ale nebyly pak moc vidět, snad jen, když jsem si sedla.
Teď je mám takové hnusně fialové. Celkem se děsím, jestli ještě nepopraskam 😃 Čím mažete?
Čím

klik68
9. srp 2019

@karloskaivet oni časem vyblednou 🙂 takže to nebude tak dramatický .. a bohužel strie jsou dost o genetice .. jsou holky které se můžou mazat celý den a popraskaji .. a jsou holky které se nemažou třeba vůbec a nemaji absolutně nic ..

karloskaivet
autor
9. srp 2019

@klik68 právě, vyblednou. Ale stejně mi to vadí. Četla jsem o nějakých laserech, že to dokážou odstranit. Ale někomu to pomohlo a někomu ne. Je fakt, že po prvním těhotenství, i tři roky po tom, když jsem si sedla, to bylo dooooost vidět... A nebylo mi moc příjemne...

calvac
9. srp 2019

@karloskaivet ja nemam po dvou tehu ani jednu strii. U prvniho jsem mazala Elasti Q a u druheho Bi-oil. Oboji za me v poho. Bricho jsem mela vzdy celkem velke. Jinak je to ale geneticke, jak pise maminka vyse.

klik68
9. srp 2019

@karloskaivet laser je taky možnost , ale bohužel pokud to chces opravdu kvalitně udělané tak si za to připlatíš . A rozhodně to neni po jednom sezeni pryč 😊

karloskaivet
autor
9. srp 2019

Hm 🤔tak to už se asi nevyplatí kupovat žádný dražší krém. Já je mám jen dole. Celou dobu mám prcka dost dole, prakticky od 28 týdne mám problém vstát i z postele, jak mě ten spodek tlačí 😀 do termínu ale stejně asi nevydržím. Po poslední kontrole u Mudr mi bylo řečeno, že moje CS je vysoké.

klik68
9. srp 2019

@karloskaivet jinak já teď mažu čistým arganovým olejem nastřídačku s bi-oilem a olejem od weledy 🙂 břicho často masíruji ve sprše kávovým peelingem maji v sobě právě různé oleje což je taky super a hezky se to do toho břicha jak já řikám “ zažere “ 😅

karloskaivet
autor
9. srp 2019

@klik68 já mám krém od Dermacolu

angelyn
9. srp 2019

ja si minule tehu libovala, ze jak mam krasny pupek,mazala jsem kokosakem a bioilem...a ejhle, 3 tydny pred porodem popraskalo neskutecne. stvalo me to, ale nic s tim stejne nezmuzes. Z detstvi si pamatuju mamku, jak to mela popraskany (mela 2 tehu za 2 roky) a jak jsme to jeji bricho s brachou milovali a furt jsme ji na nej prdeli pusou :D ted v 50 uz to nema ani poznat. Ja ted pri druhem mazu jak si vzpomenu, strie vylezly, ale uz nejsou tak silene fialove, trochu jsem se na dovolene i opalila a zesvetlaly, ale pocitam, ze stejne jeste bude hur

odula
9. srp 2019

@karloskaivet já jsem pri prvním mazala elasti -q. Při druhým kokosovym olejem. Ani jedna strie. Při třetím jsem měla pupek jak balón a nemazala jsem vůbec ničím pac jsem neměla čas A ani jedna strie. Se obávám že je to genetika. Kašli na drahý krémy. Strie stejně nakonec vyblednou pac pokozka se obmenuje ;) a jestli se pak trochu lesknou? Do háje no a co. Šak to břicho nosilo a živilo novej život ne? ;) a to je nejakej zaprah!

petulejan
10. srp 2019

Já mám třeba strie na bocích,břicho jsem měla docela velké a strie žádné. Je to zvláštní,nevím jak moc genetické,spíš asi záleží na částech těla.

karloskaivet
autor
10. srp 2019

Mě při první dceři, holky, popraskalo břicho týden před porodem 😂 jsem myslela, že mi trefí... A teď jak jsem nabrala mi vylezla i parádní celutitida

chicky1j2
10. srp 2019

Souhlasím s komentáři nahoře, je to o genetice. Já přibrala jen 9 kg. Břicho jsem mazala biolem prakticky od začátku. A stejně bricho popraskalo. Pokud bude druhé již žádné drahé kremy/olejíčky nekupuju nema to vyznam. O laseru jsem cetla dokonce na gynde jsem dostala letacek, ale zkusenosti nemam ani asi nikoho neznam kdo byl a nebo se tim nechlubi 😊

aurelie34
10. srp 2019

@karloskaivet nepomuze nic pokud to máte dědičné. Já jsme mazala u prvního tehotensví od dvou čárek na testu 3 krát denně bioilem a mám popraskané komplet celé břicho i boky. Někde mám strie i 1 cm široké. Teď jsem podruhé těhotná v 12 tt a už na to kašlu. Holt to budu mít ještě horší.

kopretinak
10. srp 2019

Při dceři mi popraskalo břicho kolem pupíku až dva týdny před porodem, byla jsem naštvaná, poctivě jsem mazala od začátku. Koupila jsem si na to pak krém za 2tis. z ameriky a dost pomohl. Strie se stáhly, zbělaly a nebylo to nic hrozného. Teď jsem ve 28tt , poctivě mažu Biolem a doufám, že se mi neudělají třeba ještě na bocích. 😃 To by mě švihlo. 😞

karloskaivet
autor
10. srp 2019

@kopretinak No a to jsem četla, že strie se můžou udělat i po porodu. Jak se to břicho stahuje a žena hubne tak prý taky lezou. Jsem z toho na prášky 😂 teď mám i dvě na pravém prsu. Mám ho větší než levé. Si přijdu jako z Černobylu :D

pipi_puncocha
10. srp 2019

Já mažu snad od pozitivního těhotenského testu a na prsou mám strie od 16tt. Všude.😅 břicho zatím drží, ale zcela jistě to nedám do konce, moje mamka je jedna velká strie po jednom těhotenství... genetika je svině.🙄

drakenn
10. srp 2019

@karloskaivet já jsem případ, kdy se strie udělaly až po porodu, jsem čumela jak blázen. A přitom mamka, babičky i po více dětech nic! A pak že genetika..

drakenn
10. srp 2019

Jo a poctivě jsem mazala

inkheart
20. únor 2020

@kopretinak můžu se zeptat, jak se ten krem z Ameriky jmenuje?

kopretinak
21. únor 2020
inkheart
21. únor 2020

@kopretinak děkuji! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru