Svědění v 36. týdnu těhotenství. Je to normální?

deni30
21. zář 2006

Ahoj těhulky. Jsem ve 36 tt a včera mě začalo večer strašně svědit celé tělo. Nemáte některá zkušenost, jestli je to normální? Žádnou vyrážku nemám, ani neberu nějaké léky. Přes den to není tak hrozné, ale v noci bych se uškrábala. Díky.

feer
20. říj 2006

Ahoj, taky se mi to stalo, ne sice v tehotenstvi,ale mohlo by to byt stejne. Jednalo se o nedostatek magnezia, takze zadna traga. Navic se tak take projevuje zablokovana pater. Hodne stesti 🙂

bejana
20. říj 2006

Taky mě svědilo tělo, už to bylo v těhu, ale nepamatuji si přesně kdy 😕 Tipla bych tak 4. měsíc těhu. Do teď nevím, proč to tak bylo, trvalo jen pár dní a jak se to objevilo, tak to zase samo zmizelo 😉 Taky jsem neměla vyrážku a nejsem si vědoma žádné alergie. Držím palce, aby to taky samo a rychle zmizelo! 🙂

lucildol
20. říj 2006

Jsem ve 20 tt a večer to pěkně začíná. MYslela jsem, že mám třeba špatně vymáchané pyžamo od prášku na praní, ale nepomohlo nic. Ale jelikož mě chytají i křeče, tak bych to taky viděla jako nedostatek magnezia. Mojí babičce ho dávali na křeče. Protože když se chodí často čůrat, tak z těla odchází právě magnezium. Takže už hezky papkám a doufám, že mě to brzy přejde. Je to pěkně nepříjemné.

januskaababoo
20. říj 2006

Utikala bych k doktorovi, pokud telo svedi tak, ze se musite az drbat, je mozne, ze trpite tou tehotenskou nemoci, zabijte me...nevim jeji nazev, ale priznaky jsou prave SVEDENI celeho tela...aspon se zeptat, za to nic clovek neda...

mnauu
20. říj 2006

janusko asi mas na mysli tzv. tehotenskou zloutenku (rika se ji tehotensky ikterus ci tehotenska hepatoza). Je to porucha funkce jater v tehotenstvi a jejim dulezitym priznakem je prave svedeni. Samozrejme, ze ne kazde svedeni musi byt pricinou ikteru, ale pro jistotu je lepsi zajit za doktorem, aby pripadna lecba zacala co nejdriv.

mori
25. led 2007

Mě asi týden (od 35 tt) svědí nohy (holeně + lýtka). Přes den ani moc ne, nejhorší to je v noci - asi jak se to dře o prostěradlo a deku. Byla jsem na kožním, protože tam mám pidi pupínky. Bylo mi řečeno, že je to z otoků nohou. Zmizí to nejspíš až po porodu. Dr. mi napsala nějaký krém na mazání, aby to tolik nesvědělo.

qerki
26. led 2007

Ahoj, mě taky sem tam svědilo celé tělo, hlavně bříško, i když ho pořád mažu. Zjistila jsem, že nemůžu nosit žádnou noční košili, která není ze 100% bavlny, jinak se celou noc škrábu. Když jsem si převlékla košili, tak to přestalo. Asi mám teď v těhotenství přecitlivělou kůži. Nedostatkem magnezia to u mě asi nebude (brala jsem od 20. týdne 8 tablet magnezia denně, kvůli otvírání). Zkus to, jestli tě nedráždí určité oblečení, jako mě...

mona81
30. led 2007

ahoj holky tak to máte ještě dobrý, mě svědilo v rozkroku(asi dva dny), přestože na žádné výtoky netrpím ani jsem nikdy žádný neměla 🙂 Jinak co mám za problém jsou moje prsa. Mám hodně, hodně velké prsa a když si sundám podprsenku tak mě začnou hodně svědit. Nedávám tomu ale žádnou vadu, páč se mi prsa potí a když si podprdu vyslíknu, tak jsou rádi že jsou na volno. No jo ale to mi potom zase začne téct mlezivo 😅 Člověk si nevybere ☹ 😉

mori
30. led 2007

Tak mě svědění nohou asi po 5 dnech mazání mastí přestalo. Už mi téměř zmizeli i ty malinké pupínky. Hlavně že už to nesvědí, ještě že jsem si došla na to kožní.

janickabez
6. dub 2007

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat na to svědění, mě svědí nejvíce nohy na lýtkách a na stehnách, hlavně tam kde mám vystouplejší žíly, nemáte s tím některá zkušenost. Měla jsem to i při minulém těhotenství. Teď jsem v 5tt a svědí mě kuže zase.

gillian_80
24. kvě 2007

Taky se přidávám se svěděním všeho, dlaní, chodidel, nohou, rukou, zad... Jsem v 38 tt. Doktorka mi udělala jaterní testy, které nedopadly dobře - mám držet dietu, jako bych měla žloutenku, žádné tuky, smažená jídla, čokoládu, kávu, hodně zeleniny, brambory, rýže... Miminko prý ohroženo není a se mnou se rozmyslí, jestli to "vydržím" a nebo jestli budu muset předčasně do porodnice

romca3
25. kvě 2007

zdravím všechny svědilky, mám sejný problém a nevím co to je . Přes den to jde, ale v noci nemůžu ani pořádně spát normálně se budím. Vždy na večer se to horší a svědí mě ruce, nohy, břicho , záda no prostě vše. Už to trvá 3 dny a ani se mi nechce jít spát, protože vín co mě čeká. Žádné viditelné projevy na kůži nemám. Pokud víte o co jde prosím poraĎte.

radca
25. kvě 2007

Ahojky holky,
tak tohle téma jsem potřebovala najít před týdnem!
Každý večer - trvalo to 5 dní - mě naskákala vyrážka jako při kopřivce a do půlnoci se to rozneslo na ruce a nohy a to přes celé!! Šíleně to svědilo a musela jsem to natřít krémem proti svědění (ikdyž jsem kvůli mimču nechtěla, ale nedalo se to vydržet).
Myslela jsem ,že mám vyrážku z nové sedačky, kterou nám zrovna ten den dovezli.
No ale další dny to pokračovalo úplně stejně - večer to začlo a po půlnoci jsem myslela, že se uškrábu k smrti!
Šla jsem na kožní. Tam sice vůbec nevěděla, z čeho to může být, ale dala mi živočišné uhlí (na 2 dny užívání), potom jsem měla pít actimel a denně večer pít šumivé Calcium. A na svědění mastičku.
Můžu Vám říct, že to zabralo a svědění a vyrážka je pryč!!! 🙂
Takže to vypadalo asi na nějakou změnu v těhotenství (jsem ve 12 týdnu).
Snad jsem některou z Vás uklidnila. Já z toho byla teda dost na nervy! 🙂

nasticka
10. čer 2007

Ahoj holčiny, poraďte, prosím: osypalo se mi celé bříško takovou jemnou vyrážkou, svědí to jak ďas, mám to i na lýtkách, mám pocit, že se uškrábu, průběžne si to mažu, ale to pomůže vždy tak na půl hodiny a pak to začne zas..nerada bych si rozškrábla bříško až do krve, ale tohle se fakt nedá vydržet 😠

natalie77
13. čer 2007

Zkus bepanten z lékárny nebo kalcivou mast...ale možná bych raději zašla k dr, protže to může být i něco jiného....

nasticka
16. čer 2007

natalie diky, bepanthen jsem zkusila pomohl ;)

kajdzas
28. črc 2007

ahoj holky koukam, že nejsem jediná kdo má tyhle problémy. Strašně mi svědí ruce a břicho a nejvíc vnoci, že se mi ani nechce jít spát když vim, že se stejně budu budit k vůli svědění...

lu777
29. črc 2007

ahoj, taky koukám, že nejsem sama 🙂 svědí mě už někde od začátku bříško, teď i nohy a ruce... není to katastrofa, v noci se nebudím, ale musím se držet, abych se neškrábala... jak tu čtu tu dietu na případnou žloutenku, tak to vlastně naprosto dodržuju, žaludek mi nic smaženého, tučného, sladkého, čokoládu, kávu apod. vůbec nedovolí 😝 .. takže jím dost zdravě 🙂

vitamíny beru, ale ne speciálně hořčík a na záchod chodím dost často.. asi se na to zeptám na těhu poradně, taky budou mít už výsledky krevního obrazu...
ale jinak mě napadá, že to prostě může být od toho slabšího žaludku, už se mi v minulosti stalo, že rozhozený žaludek měl vliv na kůžu...tu mám teď suchou, tak první, co teď zkusím udělat je, že se namažu hydratačním krémem..
občas piju Magnesii a nevím, jestli to mělo vliv na to svědění, ale vždycky mi to zklidní ten žaludek nebo bříško, když trochu jakoby tlačí.. takže popíjím, ale jen tak sklenici denně, nemá se to prý s minerálkami přehánět...

pecule
14. srp 2007

Ahoj,tak kokukám,že taky nejsem sama.Udělala se mi vyráška na zádech na krku v tříslech a prsou a fakt nevím co to je a pořád se objevujou nový a už to mám asi 4 dny.Dneska zajedu k dotorce a snad mi poradí,protože když jsem volala na gyndu,tak mi řekla ,že to s tím nemá nic společnýho,ale nikdy jsem takový problémy neměla a četla jsem ,že vyráška v těhotenství se může projevit,tak nevím...

anke
12. zář 2007

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti se svedenim bradavek? Ja jsem v 12tt a asi tak 3 tydny me ukrutne svedi bradavky. Mazu se lekarskou vazelinou, ale moc to nepomaha. Jsem teda ekzematik a telo me svedilo vzdycky pri poklesu teploty jako klesla ted, ale bradavky me nesvedily nikdy. Nevite, nemela jste to nektera? Diky.

verca
1. říj 2007

Ahoj.Zdravím všechny.Já jsem ve 36. týdnu a svědí mě celé tělo už 14 dní.Nejvíc v noci na rukou a nohou.Byla jsem i na kožním kde mi řekli že jsem v pořádku.Jaterní testy mám taky v pořádku.Tak nevím čím to je, ale asi to už nevydržím.

cernucha
18. pro 2007

Ahoj holky, dekuju za vase prispevky. Jsem v 17.tydnu a pred tremi dny me v noci zacaly silene svedit nohy a naskakaly mi pupeny jak pri koprivce. Do rana to zmizelo,ale dalsi noc znovu a uz to bylo i na zadech. Dnes uz to mam i na brisku a na predlokti.Pres den je vse v poradku, zacina to az vecer a v noci nekdy nejde ani spat. Zitra jdu na jaterni testy. Koukam ale ze nejsem samotna,ktere se neco takoveho stalo...snad to ani v mem pripade nebude nic vazneho a spravi to jen nejake masticky.

holidayinn
19. pro 2007

ahoj holky, no ted koukam, ze jsem na tom uplne stejne. Zniceho nic mi naskakaly pupinky na nohou a v noci jsem si to musela trosku namazat fenistilgelem, do raza svedeni zmizelo, avsak pupinky jsou stale tam. Co to tedy znamena? Je to neco s jatry? 😀

cernucha
19. pro 2007

Ahoj. Neboj,rozhodne to nemusi nutne znamenat ze je neco s jatry. Zvlaste pak v nizsim stupni tehotenstvi.Tzv. tehotenske gestozy, kterych se doktori obavaji se vyskytuji ve valne vetsine az v pozdejsim stupni,svedi pri nich cele telo a je to obecne horsi. Jaterni testy tedy delaji jen pro kontrolu...co kdyby...ja na nich dnes byla,tak uvidim jak to vyjde. Kazdopadne se osypavam dal a na koznim jsem nedostala zadne kloudne vysvetleni z ceho by to mohlo byt...muze to pry byt spousta duvodu. Tak uvidim. Kdyby to alespon tak silene nesvedilo 😖

holidayinn
20. pro 2007

holky, taky jsem teda rychlez zasla na kozni, protoze jsem si nebyla jista, zdali fenistilgel mohu brat. Takze jsem dostala emulzy Excipial U Lipolotio, nemam se pry moc holit na nohou a nosit puncochace. Je to zcela normalni, musime to pretrpet 😎

cernucha
20. pro 2007

Ahoj holky. Excipialem se taky mazu,navic mi doktorka na svedeni doporucila masticku Tanno hermal lotio,je volne prodejna a pomohla. A kdyz to zacne, mam vzit Claritine. Vcera uz jsem to mela mnohem mene a dnes jsem cela napjata jestli se to zase objevi 🙂 jinak jaterni testy mam uplne v poradku. Je to zkratka vazne "jiny stav" 😎

cernucha
25. pro 2007

Ahoj holky. Tak vyrazka je kompletne pryc, proste jak se to objevilo, tak to zmizelo. 😎

elly
25. pro 2007

Holky jen jsem vam chtela napsat..pokud mate svedeni na celem tele..nikdy nepodcenovat!!!! 😕 Hned k doktorovi..ja jsem to mela a pak jsem lezela mesic v nemocnici s preeklapsii a museli me vyvolavat porod.
Jinak svedeni zapricinuje spatnou funkci jater, protoze se ta jakoby zluc dostava do obehu a to sveni. Nechci nikoho strasit..ale vazne pozor na to.

cernucha
27. pro 2007

Ahoj Elly. Jojo, vim o tom, svedeni celeho tela zvlaste pak v pozdejsich mesicich muze byt prvni znamkou tehotenske gestozy a to neni zadna legrace. Muze to pak vyustit v preeklampsii, popripade eklampsii a to je pak na rychle ukonceni tehotenstvi, protoze to muze ohrozit jak miminko tak maminku. Ja jsem jeste v malem mesici, presto mi pan doktor radsi jaterni testy udelal a nastesti je vse v poradku.

holidayinn
27. pro 2007

Tak jsem byla znova u jineho dermatologa, protoze se mi nohy osypaly jeste vice nez pred tydnem a bolacky mokvaji a strasne svedi, takze se u me jedna o bakterialni zanet. Kdyby mi Dr. minuly tyden uz rovnou predpsal hojivou mast a ne loktion na promasteni,ktere se muze aplikovat az infekce zmizi, tak by se mi nevytvorili zanetlive krusty. Vyrazku mam i v usich a na brade. Je to pry zcela normalni reakce i u zdraveho jedince, jenze se na tyto zanetliva loziska bohuzel musi pouzit antibiotikum ve forme masti. Je opravdu lepsi vse konzultovat s Dr. Kazdy ma jine projevy, ktere vyustuji v jihe diagonozy. Co se tyce bylinnych preparatu, tak mi velmi dobre (aspon na chvili) pomaha obklad z hermanku, ktery vysusuje. Bohuzel Bepanthen a Excipial U Lipolotio mi prubeh infekce jenom zhorsily.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru