Svědění v 36. týdnu těhotenství. Je to normální?

deni30
21. zář 2006

Ahoj těhulky. Jsem ve 36 tt a včera mě začalo večer strašně svědit celé tělo. Nemáte některá zkušenost, jestli je to normální? Žádnou vyrážku nemám, ani neberu nějaké léky. Přes den to není tak hrozné, ale v noci bych se uškrábala. Díky.

martinka79
27. pro 2007

chtěla bych se zeptat mne svědfí poute na pravé straně břicha pod pr.prsem. Netuším co to je,ale to dost nepříjemné. Mám obavy aby mne doktorka nezavřela do nemocnice, jelikož mám špatnou krev a bojí se jí to říci.
Pokud někdo víte či jste se s tím setkal díky za jakoukoliv odpověd: 🙂

holidayinn
27. pro 2007

martinko zalezi o co se jedna. Jsou to pupinky, exzem, nebo jenom cervena kuze? vysycha...to musi posoudit Dr. Nikdo te nebude zavirat od nemocnice, hlavne ted, kdyz se budu za vsechno platit

anta
27. pro 2007

No holky, to mi tady mluvíte z duše, mě občas svědí děsně nohy, lýtka, ale to je vám někdy takový kousnutí, že se musím honem rychle podrbat jinak nevím, ale je mi to hloupý před lidma drbat se jako opice 🙂 😀

martinka79
27. pro 2007

Holidainn: no právě já nemám žádnou vyrážku ani červené zbarvení a je to pouze v těch místech. Jdu 4.12. na odběry tak se asi pokusím svěřit a doufám, že mně pomůže. díky za podporu. Z prvního těhu to neznám.

mamina987
7. led 2008

Ahojte, ach to svědění, měla jsem to taky,bylo to strašný, nazvali to těhotenskou hepatózou. Hrozí při ní předčasný porod, mé miminko chtěli proto přivést na svět ve 36. týdnu. Ono se ale stejně rozhodlo vykouknout už ve 33. týdnu. Svědění přestalo jako mávnutím kouzelného proutku! Jinak svědění nepodceňovat, okamžitě k doktorovi! u nás vše dobře dopadlo a máme zdravého šikovného synka. Tak hodně štěstí a zdraví všem maminkám!!!

holidayinn
8. led 2008

mamino987: ja byla 2x a jsem bezradna. Navic mi otekaji nohy k tomu jeste. Mam podobne priznaky, jako holky s atopickym ekzemem, ale pry to neni tento druh ani tehotenstky. Tak jsem si nasla na netu Konopny krém pri Ekzemu a po par dnech je znat uklidneni. Nicmene kortikoidy a prothazin, co jsem dostala u dalsiho lekare se mi brat nechce, protoze po 4 dnech ekzem sam neustoupi, jenom se potlaci ekzem smerem dovnitr.

elefteriadu
5. led 2010

Ahoj Těhulky. Jsem V 35.týdnu. Mne svědění začalo před týdnem nejdříve na spodku, asi tak 2 dny, posleze začalo svědit celé tělo, hlavně v noci, takže jsem se už řádku dní nevyspala. Někdy 3 den se objevila kopřivka. Běhen týdne jsem se z toho málem už zbláznila. 3 krát jsem hyperventilovlala, naposledy včera, a v noci mě pak vezla záchranka do porodnice. Plod ok, tlak ok, moč ok, ale v krvi našli zvýšený počet leukocytů a cholesterlelový rozpad či co. Měla jsem i kontrakce, o kterých jsem ale nevěděla, protože jsem prvorodička, nevím, jak to chodí, pouze mně ztuhlo břicho pod hrudníkem a nemohla jsem dýchat či se pohnout doleva nebo doprava, prostě nic. Samozřejmě jsem nespala vůbec, ráno se vyšetření opakovalo, a pak vynesli ortel. Preeklampsie- hrozí předčasný porod. díky jaterní žloutence- hepatoze. TRápení nemělo konce. Dali mi nějaké prášky, a doporučili jaterní dietu, jak tu zaznělo, žádné smažené jídlo, cukry, nízkotučné jogurty apod. K smíchu je, že takto "dietně" jím už 2 roky! Musela jsem odjet bez tašky zase domů, takže busem, a přijet si pro ní autem s tím, že si v klidu odjedu odrodit do mé vyhlídnuté porodnice, když tedy mi "nařídili" předčasný porod. Manžela jsem tím raději nezatěžovala. Když jsem přijela znova do porodnice, ještě v autě jsem něco vyhlenila buď z plic nebo žaludku, a byl to kus krvavého hlenu. Jenom mi blesklo, asi TBC, co jiného by mě ještě mohlo potkat z těch negativních příspěvků těhotenství. Pak mě napadlo, že takovou krvavou stopu měl ten jeden lék, co mi dopoledne dali v porodnici. Ukázalo jsem to setřičce, a poslali mě na Plicní. Odtud na RTG plic!, poté na Internu!, kde jsem strávila přes 1,5hod. ( EKG, tlak, dávání souvislostí, proč a a co se vlastně stalo ). Nakonec si mě tam chtěli nechat, i když původně mě vynadali, co tam jako těhotná dělám, a když jsem sdělila, že jedna bezesná noc mi stačí, a ještě ležet na Interně s nemocnýma lidma, jsem podepsala Revers. Odjela jsem pak autem navečer za manželem 90km daleko, a to jsem chtěla jen v kllidu odjet odrodit někam jinam. A doma mě čekala další sprcha, to, že jsem na vlastní žádost odmítla hospitalizaci, nenechala manžela v klidu. Prostě jen měl o mně strach.
Večer tedy jsem se vykoupala, ale teplá koupel mě zase rozdráždila. Do této doby mi dělala velmi dobře. Nicméně jsem si šla lehnout. Pouze jsem si namazala tělo arometarapeutickýma olejíčkama, a levandulí. Spodek jsem si tentokrát nenatřela ničím, a na noc jsem si nevzala kalhotky. Světe div se, usnula jsem, asi únavou, a k ránu jsem se začala zase drbat pouze po těle, dokonce jsem ani jednou nešla na záchod. To drbání jsem eliminovala Biokalciem a namazáním Panthenolu. A začala provádět výzkum, co mi vlastně je. Tak jsem se ocitla až na těchto stránkách.
Těhotenská hepatoza vzniká následkem toxických vlivů. Zřejmě příliš mnoho těžkých kovů a radioaktivity v těle, vyvolaná plísněmi - mykozou, či vedlejšími účinky nějakých léků, nebo také delším otékáním nohou, protože lymfa už nestíhala přijímat tolik toxických jedů díky nedostatečnému čištění lkrve v ledvinách ( v těhotenství musí vyfiltrovat o 50 llitrů krve více, protože skrze krev krmíme plod, a to se nám "odměňuje" močením do plodové vody a ono odchází opět do našeho oběhu ). Takže mykoza a vyrážka tomu předcházela, tělo se překyselilo větším přísunem žluči v oběhu. Otázkou zůstává, když tak "zdravě" žiju, proč se to stalo mě, tedy asi důsledek dřívějšího způsobu života, všechny toxiny zůstaly pouze "na lůžku", a těhotenskou hormonální zátěží se probudilo vše k životu.
Takže dámy, dnes mě ještě čeká můj gynekolog, který mi tyto a obdobné potíže předpovídá už měsíc. Pokud se teprve někdo chystá otěhotnět, detoxikovat, detoxikovat, detoxikovat, a vy, které postihlo co mě, nezbývá než vše vydržet, nepoužívat žádné umělotiny, a nehroutit se, dodržovat pitný režim, na noc ne čaje, nebo budete pořád lítat a bude vás pořád bolet v podbřišku, hlavně stydká kost a kříž, na které naléhá močový systém, omezit cukry, tučná jídla, nejíst moc ovoce ( kvůli sacharinu a bílkovinám v moči), cvičit gravidjogu kvůli dýchání, která dělá dobře ledvinám a lymfatickému systému ( neotékají pak nohy, ledviny líp fungujou - potvrzuji, a údajně pak lépe prožijete porod, to mě teprve čeká, takže nemůžu soudit ). Kvůli dítku se netrapte, ono si svůj život do této doby vybojovalo, je jako samostatná jednotka, udělejte pohodlí sobě. Mějte se krásně a zdravě. Jana M.
PS: na těchto stránkách budu asi naposledy, tedy pokud někdo bude chtít si se mnou vyměňovat názory, poskytuji svůj mail. agapes@seznam.cz

katerinahouserkova
5. pro 2017

Holky, jsem 36tt a ukrutně mě svedely lýtka.. skvele mi na to pomohl olivový olej... I na svědění i na pupínky. 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru