Také jste do poslední chvíle nevěděly, jak porodíte?

slegr71
8. říj 2013

Dneska jsem byla u doktora 36tt. a malá byla příčně. Tak mi doktor řekl, že se mám smířit s tím, že nevím jak porodím.

betysek
8. říj 2013

Měla jsem to podobně. Malá byla dlouho v příčné poloze, pak střídala polohy KP a hlavičkou. Týden před termínem porodu byla KP, za 4 dny byla už zase hlavičkou...(dr. mě poslal do porodnice, abych se domluvila na císaři, dr. zjistil, že je mimčo hlavičkou, tak že vše OK)...Není to běžné, ale může se to stát...Doktor mi říkal, že až přijedu do porodnice, tak mám hned hlásit, aby zjistili, v jaké poloze je mimčo. Nechtěla jsem rodit KP přirozeně. 2 týdny před termínem byl váhový odhad mimča 4 kg...Nakonec se narodila normálně, hlavičkou napřed a měla jen 3,5 kg...Ale měla jsem velké množství plodové vody, tak že měla hodně protoru na akrobacie....

anina32
8. říj 2013

@slegr71 Já si myslím že žádná z nás neví s jistotou jak porodí, vždycky se může stát cokoliv a nakonec může dojít na císařský řez.

berenika39
8. říj 2013

to se asi stalo každé🙂, že nevěděla. předem se neví nic. já upadla na zem, zlomila si nohu, a jelo se na císaře. myslíš, že jsem to věděla předem? fakt ne🙂. vydrž, dopadne to určitě dobře, malá se ještě může nějak porovnat🙂))))

karolajna
8. říj 2013

Byla jsem na tom podobně s naší nejmladší, vím, jak napjatě se cítíš. Drž se!

katka_mel
8. říj 2013

Já jsem taky nevěděla jak budu rodit. Danka byla KP a s dr. jsem se domluvila, že pokud se porod nerozjede do večera po vyvolávací tabletě, že půjdu na císaře. A protože se nerozjel, tak jsem večer šla na sál a porodila císařem. Myslím, že jak budeš rodit se naplánovat nedá. Můžeš mít naplánovaný přirozený porod a příjdou komplikace a je všechno jinak a použijí kleště, nebo vezmou na císaře. Takže můžeš preferovat jedno, ale věřila bych doktorům a dala bych na ně, jak by to bylo nejmíň rizikové pro tebe i mimčo. 🙂

anda04
9. říj 2013

Ahoj,já to taky přesně nevím,první dítě bylo císařským řezem,teď chci rodit normálně,ale nesmím přenášet,vyvolat mi to prý můžou jen šetrně kvůli rotuře jizvy,takže buď to půjde anebo to nepůjde a budu muset pod kudlu,nejsem z toho nadšená,ale co se dá dělat,myslím pozitivně a na porod se připravuju,variantu,že by to nešlo si nepřipouštím 🙂

slegr71
autor
9. říj 2013

Díky za povzbuzení. Je jasný, že i u těhotenství v pohodě může dojít ke komplikacím. Ale to čekání jestli se otočí nebo ne je hrozný.

mija412
10. říj 2013

Taky jsem ve 36 tt a malý je příčně, takže uvidíme, jestli se ještě otočí nebo ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru