Termín máme zítra, vyvolávat porod chtějí až za 11 dní

puski
24. pro 2013

Ahojky, jsem prvorodička a máme termín už zítra. Ale furt nic, paní doktorka mi říkala, že se mu ještě nechce a že kdyžtak musíme 5. ledna nejpozději mimouše dostat ven. Je to normální? Mám strach, že prcek je už moc velikej, říkala nám že už máme 3,250kg podle ultrazvuku

ventilkova
24. pro 2013

Jestli mate termin zitra, tak zatim bych byla naprosto v klidu.... A 3250 g je naprosto standardni vaha...uz moc velke deti vazi jinak 🙂)

morgaine
24. pro 2013

Kliid 😎 Času máš možná pár hodin,možná taky 2týdny a obojí je naprosto v pořádku.Termínem se nemůžeš řídit,miminko je donošené a až se mu bude chtít na svět,přihlásí se. 🙂
Pokud by jsi přenášela déle jak 10-12dní,tak by jsi šla na indukci a ani toho se neboj. 😉
K té váze,to je jen odhad co ti řekli,je to vžy plus mínus půl kila. 😀 Naše děti měli v tuto dobu,konec 40tt téměř o kilo víc.Prostě rodit i dítě přes 4kg je v pohodě.Dočkej času a nech se překvapit.Jak termínem,tak váhou. 🙂

lucieandrlova
25. pro 2013

Jak píšou holky... Je to jen odhad a je to normální váha zdravého miminka... Dcera měla 3,53 kg a zároveň s ní se narodila holčička 4,5 kg (ale maminka byla vysoká...). Co se týče přenášení. Taky jsem měla strach, ve čtvrtek na kontrole bylo času dost..., v pátek byl termín, odhadovali, že budu rodit nejdřív úterý a nakonec jsme v sobotu ráno jeli do nemocnice a už si mě tam nechali. Dcera se narodila v neděli ráno...
Někdy to taky trochu brzdí maminka. Je vystresovaná a unavená a to tělu brání začít rodit. Buďte v klidu a pohodě a vyspěte se a vše bude OK. 🙂

kureeli
25. pro 2013

První dcerka se narodila 41+2 po vyvolání. Měla 3,53kg. Nechtělo se jí ven, i když ji lékaři popichovali, co to šlo. A narodila se krásná zdravá holčička. Na přenášení nic špatného není, některé děti prostě tolik nespěchají. S druhou jsem čekala totéž a nakonec se narodila tři dny před termínem a řekla si sama ..... Klid, uvař si maliníkový čaj, dej si spršku, koukni na pohádku..... Pohoda, vždyť jsou vánoce 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru