Tlačilo se Vám miminko do jedné strany v těhu?

nesticka
16. srp 2013

Maminky a těhulky, máte, nebo měly jste v bříšku miminka spíše do jedné strany? Ta moje raubířka se dost tlačí na pravou stranu bříška. Celá se mi vždycky vystrčí na pravé straně břicha. Strašně už mě bolí pravá kyčel a tříslo i žebra na pravé straně. Není to nějak na závadu? Teda kromě mě, mě to na závadu už je, dost to bolí i při chůzi, úplně mě bolí pravá strana od žeber až k tříslu 😠 😀 Ještě není otočená hlavičkou, to mě taky začíná docela znervózňovat. Kdy se otočila vaše miminka?

jenny.kay
16. srp 2013

Moje první dcera se uvelebila hned na začátku těhotenství na levé straně, kde jsem měla vepředu i placentu. Prostě si na ni sedla a seděla tam až do porodu - odmítla se otočit, opice. Všechny maminky měly taková krásná souměrná bříška a já měla šišku vyvalenou do jedné strany. Druhá se teď mrcasí úplně všude a posledně byla otočená hlavičkou dolů, ale jsem teprve 28 tt. Jen doufám, že bude moudřejší než ségra a nebude dělat žádné skopičiny a už otočená zůstane

nesticka
autor
16. srp 2013

taky si říkám, že mám nějaké divné bříško, takové špičaté a dopředu vůbec není kulaté pěkňoučké😀 na té pravé straně není pořád, ale když si tam sedne několikrát za den tak na pěkně dlouho a dá to fakt zabrat 😀 Ono vylízt pak do 4. patra domů, když nemáme výtah a bolestí pořádně nezvednu pravou nohu do schodů, taky není moc příjemný :D No asi má ještě dost místa protože sebou v jednom kuse mele jako splašená, tak se snad ještě otočí 🙂

veruska007
16. srp 2013

Já měla teď mimčo vpravo, skoro na boku 😉, od doby, co se otočilo z příčné strany tam bylo pořád.

luciesofi
16. srp 2013

Moje malá byla otočená hlavou dolů od 27. týdne, ale myslím, že je to celkem výjimka a může se v pohodě otočit i teď..🙂 A stejně mi to otočení bylo prd platné, protože jsem nakonec rodila po nepostupujícím porodu akutním císařem. A poslední týdny byla vyloženě nacpaná na pravé straně, dokonce mi tam i popraskalo břicho a mám ho tam stále jakoby volnější..

speedygon
17. srp 2013

Malej je taky spíš nacpanej napravo...i když mnohdy mi běhají boule po celým břiše, tak by mě zajímalo, jak tam vlastně je naštelovanej...

fishtamin
17. srp 2013

Je zajímavé, že všichni tři byli postupně v břiše v úplně stejné poloze (a také placenta byla uložena stejně, na zadní straně). Tedy - po pravé straně bříška jsou uložená zádíčka a pod levým obloukem žeber mi "lezou ven" nožičky. Když si zacvičí, je to opravdu síla 😠 a pro změnu zase pajdám na levou stranu a kyčel, třísla .. au au. Ale těším se, že už se brzy "vylodí" .. a pak si snad na chvilku od šťouchanců odpočinu 😝 😅 Otáčeli se vždy v 30.tt, ale řekla bych, že se zatím nemusíš bát - většina mimi to v pohodě otočí do 35.tt a někteří šprýmaři dokonce až cestou na sál 😉 hodně štěstí a síly přeju 😵

speedygon
17. srp 2013

@fishtamin jééé, koukám, že máš TP den po mně...jsem zvědavá, kdy a v jakém pořadí nakonec my 2 porodíme 😀

fishtamin
17. srp 2013

@speedygon noo, tak to já taky. Včera byli v břiše takové manévry, že jsem si říkala, co tam asi prďolka nacvičuje..? 😕 kluci se ovšem narodili až po termínu, 5 rsp. 10 dní, takže jsem zvědavá, jak to bude tentokrát. Na porod se opět těším a už bych klidně jela,.. 😵 uvidíme 😀

speedygon
17. srp 2013

@fishtamin my musíme vydržet alespoň do 30.8., jelikož do té doby nemáme hlídání, přítel by ani nemohl k porodu...tak snad to už ty 2 týdny zvládneme

fishtamin
18. srp 2013

@speedygon joo tak to se uvidí 😀 zkus si o tom s mimisem promluvit a vysvětlit 😉 já už ho při jednom bouřlivém večeru taky přemlouvala.. 😀 já bych chtěla tedy ještě vydržet do zítra - to mi přijdou homeopatika k porodu. To je asi tak poslední, co mi ještě chybí k naprsoté spokojenosti. Pak mají přijít ty bouřky, takže snad přemluvím manžela abysme na to vlítli a malého trochu ven popohnali 😉 když bude taková příležitost .. 😀 😀

speedygon
18. srp 2013

@fishtamin nemysli si, že nedomlouvá...zvlášť, když mě ve spodku začne bodat...navíc od 1 ráno nebude možné až do příští neděle rodit v "mé" porodnici, jelikož mají uzavírku sálů...no a potom už těch 5 dnů snad dám...v úterý mám poradnu, měla by být i s monitorem už, nevím, jak UTZ...tak doufám, že moc velká změna nebude 😅

allinka_k
6. zář 2013

Ahoj, já mám taky dcerku pořád vpravo (teda zadeček či co, hlavu má vlevo dole). Problém s tím mám ve spaní, nevím, jestli i tak můžu spát na obou bocích. Zatím to tak dělám, v noci se převalím, ale ráno mě při vstávání chvíli celé břicho bolí a mám pocit, že se tam malá tak jako "přelívá". Možná by pro ni bylo lepší, abych spala jen na jednom boku (na pravém?)...znáte to některá? 🙂

allinka_k
6. zář 2013

Jo a ještě jedna věc, na pravé straně mě neskutečně bolí záda dole v kříži a vystřeluje mi to přes zadek až do nohy. Bolí to při pohybu, ne samo o sobě, nejvíc při chůzi. Kulhám a do schodů nebo ze schodů skoro nevylezu :( Mohla mi tam malá třeba něco skřípnout? Nemáte nějaký tip co s tím?

nesticka
autor
8. zář 2013

Vítej v klubu!! 😅 já na tu pravou stranu trpím už od začátku těhotenství...od lopatky až dolu ke kolenu, cela zadní strana, nehorší je to v oblasti pánve ... pomaha mi masaž nebo plavaní...

allinka_k
10. zář 2013

Mně se ta bolest teď přestěhovala do stehna, takže chodím jako kachna 🙂 Plavání mě taky napadlo, ale už před pár měsíci jsem měla pocit, že přitom dost namáhám břišní svaly, tak si nejsem jistá, jestli bych ještě teď měla do bazénu chodit...ale možná to zkusím, za to nic nedám...

eiram2010
19. zář 2013

Celou dobu jen na pravou stranu až mě to dost bolelo, od začátku býval napříč, jednou to byla taková síla, že mě tam pálilo a pak jsem zjistila,že se otočil,někde kolem 27 tt 🙂 až teď ke konci se rozložil, ale na pravo má pořád prdelku 🙂

kacenka1979
19. zář 2013

U mě se valí v levo a stále pokud si lehnu na levý bok okamžitě se překope na pravo jakmile má volnou levou kopeme se zpět a dost dává na jevo jako že takhle ne...🙂 broucek je to...ale už ho dnes lákám ven ...zitra tp:-/ dnes se snaží ale furt mega pauzy a tepla voda to nezastavila ale ani nepopohnala tak fakt nevím jsem z toho jelen nevíte někdo co toho je?? Posly mám uz 3 týdny tohle je jiné...tlaky tvrdnuti ms bolesti+ tlaky na kosti..

brendamonique
8. dub 2014

Tohle jsem měla brutální s prvním ke konci těhotenství.
To jsem břicho nikdy neměla " v normálním stavu" buďto obrovská boule nalevo nebo napravo
a malej je 11 letý v pořádku a normální :D řekla bych :D
Tenhle druhý raubíř, má zase nutkání se mi jednou stranou vytlačovat čímsi úplně z břicha ven, tak když začne tlačit,že to dost bolí,zatlačuji ho jemně zpátky,tak po chvilce vždy přestane,asi uzná,že mám větší sílu :D Přijde mi,jako by se tam zapřel nožkama a tlačit a tlačil :D

fedrianecka
3. dub 2021

Dobrý den , prosím potřebovala bych poradit, momentálně jsem 36tt ,malý byl od 28tt hlavičkou dolů , 34tt se nějak pobláznil a otočil hlavičkou nahoru ,ale hned konec 34tt se zase otočil zpět , jenže od té doby trpím na bodavou až pichlavou bolest nahoře v levo pod žebry ... Mam tam takovou menší boulicku , nesetkala jste se některá stím?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru