Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

martinka79
28. bře 2008

🙂 adriana já to vím jak je to obtížné, jsme spec. pedagog a učím na zvláštní škoel a vedu koužek por dětis přípravou šk. zralosti na vstup do školy. 🙂
Neboj zvládnete to.

martinka79
28. bře 2008

adrianko prosím tě pomalé dítě nepatří do zvš. nedej se a bojuj za ni, já znám záklaďácké učitelky. jsou to pěkné potvůrky. hele máš tisíce možností takže se neboj pomalost není nic závažného. 😉

adriana1
28. bře 2008

Co si myslíš o pětkách? Já jsem toho názoru že by se v první třídě měli dávat nejhorší známky 3. Za mě se moc známky nedávali a dostávali sme razítka. Co se děti učí na zvláštní škole? To samé jako na základce akorát v menším měřítku

martinka79
28. bře 2008

Na ZVŠ se učí vlastně trotéž ovšem mnohem méně do podrobna, více se klade důraz na pracovní a manuální činnost. Už to je vlastně základní škola. Jinak pětky také nechápu celkově hodnocí v 1.tř.bych vidlě na sloví... s přechodem na známky. Ale né nic kritického, jsou děti co to může více odradit. 😉

adriana1
28. bře 2008

Marti já mizím se trochu najíst. Pá

martinka79
28. bře 2008

ahojky

gaba3
28. bře 2008

ahoj holky 🙂 nechce se mi dočítat, tak snad o nic nepřicházím....něco nového?
a hlásím stále 2v1 😀
dzej: dej vědět, co u dr. jo? 😉 já dnes u dr. dobré a jdu zase v úterý, pokud neporodím a budeme se domlouvat na středu na nástup do HB na tabletku (má dr. bude sloužit, tak budu moc ráda, třeba mě i odrodí...) 🙂

dzej
autor
29. bře 2008

ahoj holky, gaba a co, máš nějaký pokrok? Já jsem tam byla včera 4 hodiny, dělali mi 2x monitor, poprvé mě "napíchla" studentka, ale na druhou stranu, jsem jí říkala, že mimi je napravo..ne, ona to dala nalevo, samo, že špatný ozvy...tak za 2hoďky znova, to jsem trvala na tom, ať to dá napravo..pak už to bylo OK. Bylo už 16h a asi se jim nechtělo, tak mě ani nevyšetřili 😠 takže nevím, jestli se něco změnilo nebo ne. V neděli jdu zas a už mi to leze krkem. 😔

martinka79
29. bře 2008

dzej: to je hrůza, že ti to nevyvolají, dělají s tím takové zdlouhavosti. no až budeš 42t tak asi potom co?? buď psychicky v klidu ač je to určitě těžké, drž se a zbytečně se nestresuj. Zítra na tebe budu myslet. myslela jsem totiž, že už si tě tam včera nakonec nechali. A oni takto ach, jo. 😉 ☹

dzej
autor
29. bře 2008

martinka díky. Dneska jsme byli na dlouhé procházce a zas nic. No prostě už jsem smířená s tím, že mi to vyvolají až příští pátek 🙂

martinka79
29. bře 2008

neboj tak to nás bude více, pokud to nechytne YGbaču tak jí to také vyvolají ve středu amně už v úterý nebo později. Aspoň porovnáme úspěšnost vyvolávaček. 😀
Drž se. 😉

martinka79
30. bře 2008

Gábina porodila Vojtíška v23:50 hod má 3,91kg a 52cm byla císařem, ale snad jsou oba v pořádku. 😉

dzej
autor
30. bře 2008

jé tak to je super zpráva 🙂 🙂 pěknej macík Vojtíšek 😉

martinka79
30. bře 2008

dzej to jo, a na kolikátou jdeš ty??

dzej
autor
30. bře 2008

já jdu dnes jen na monitor na 14h, ale furt nic necítím ☹ tak jsem zvědavá ..my jsme měli podobnou předporodní váhu miminek, my snad o 150g víc, tak teda uvidíme, co se nám to narodí za slůně 😉 a přišlo to na ni samo, nevíš martinko?

martinka79
30. bře 2008

netuším jak to bylo, ale vím, že od pátku měla děsné bolesti včera se beuzvalaa potom napsal. budu jí volat až se jí uleví. aha no ono skoro 4kg porodit normál je asi problém, třeb ase neotvirala. netuším. 😉

martinka79
30. bře 2008

dnes na tebe budu myslet a potom když tak písni. třeba už tě také vemou moc bych ti to přála.

dzej
autor
30. bře 2008

martinka díky za info. Hezkou neděli. 😉

martinka79
30. bře 2008

🙂 tobě také

adriana1
30. bře 2008

Marti pozdravuj Gabču a Vojtíška. Zachvilku všichni porodíte a já tu zůstanu sama. Hezkou neděli. Dneska s mladou hrůza. Nechtěla číst. Marti nevíš prosímtě nákou metodu když se sekne a nechce pracovat. Dík.

martinka79
30. bře 2008

nůstaneš neboj. No já bych volila nenutit a dát třeba jinou činnost apotom volnou formou třeba číst společně každá jedno slovo a potm ona sama. 😉 dobré nervy, klid a úsměv na tváři.

adriana1
30. bře 2008

já to tak zkusím. Snad to pomůže.dík

martinka79
30. bře 2008

no pomalu volila bych fakticky hru. nebo jí ta slova přepiš na papír a roztříhej a čtěte

dzej
autor
30. bře 2008

ahoj martinko, tak jsem zpět, opět žádný změny. V úterý jdu zas, pokud nebude nějaká změna, tak mi udělají zátěžák a kdyžtak si mě tam nechají a ve středu teda, že bylo mimi na světě a pokud v úterý budu trošku připravená tak mě nechají do pátku a vyvolají to v pátek....takže opět čekání. Ale už aspoň vím konkrétně co se bude dít. Takže tak 😉

kachnicka01
30. bře 2008

Ahojky holky, ty jo, tak Gabi to ma za sebou jupiiii jsem rada, ze je v poradku, ze ji taky strasne moc pozdravuju!!!! To ma kus chlapa, ja se bojim, jaky gigant poleze ze me, kdyz ma tolik dni navic... 😅 jeee uz se tesim na fotecky 🙂

hele, jak se dela ten zatezak? Co to vubec je? Jsem zvedava, co se mnou budou v utery vyvadet, treba me jeste taky poslou domu az do patku 😒

dzej
autor
30. bře 2008

kachnicko, zátěžák je, že ti pustí do žíly oxytocin a budou sledovat funkci dělohy, jestli máš stahy atd...podle toho ti dají pak ty tablety oxytocinu - silnější a tak porodíš 😉

martinka79
30. bře 2008

holky S Gabinou jsem mluvila je to nejstatečnější ženská co znám. vytrpěla vše možné věci od zátěžáku tablet injekcí avšeho až po samotný císař. Byl to pro ni vysvobozující kus. Měla epid. a je sice hodně unavená,a le malého jí nosí na kojení aje moc prý hodný a krásný. JInak sama asi zažilo co si já nedovedu předtsavit.JInak ona měla bolesti dosti dlouho,a ležádné otvírání. Chuděrka moje. 😉 zdraví vás.
Já jdu na zátěžák teké v úterý a uvidí se, ale vím že je to pode fc dělohy na porod a sozučasně vlastně hlídají mimi a jak na to reaguje.
Dzej to jsou prevíti oni ti tak ubližují já na ně vemu asi hůl. 😀

kachnicka01
30. bře 2008

ty jo, chudacek malej, no ja vim, ze porad mela bolesti - uz strasne dlouho... 😒 no hura ze to ma za sebou... ten zatezak teda asi nic moc...to se nemam na co tesit, jestli mi to taky v utery udelaji - ty jo, trebas budem rodit vsechny tri najednou v utery - to by byla teda vec, co? 😉
ja se bojim, ze manzu poslou domu, a me se to pak rozjede, a on to nestihne 😕

martinka79
30. bře 2008

🙂 ona tam byla také sama chvilkama děs běs.

martinka79
30. bře 2008

kachnicko neboj se já se také už nebojím to bude vpoho. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru