Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

adriana1
8. dub 2008

Ahoj holky,
dzej gratuluji ti.
My sme šli dneska podruhé do školy a líbí se nám tam. Včera sme byli na třídní scůzka a pohoda. Zítra míla jede ke tchýni do Jeseníku a já tu budu mít babičku,mámu a bráchu. Ještě sem si nezbalila tašku, ale už mě ktomu uhánějí. Zatím se mějte pá

licina
8. dub 2008

dzej: Gratulace 😉 😉

gaba3
8. dub 2008

ahoj holky, ted jsem mluvila s martinkou 🙂 míšánek je na světě !!!! 3,76kg a 50cm 😵 marta je borec, začalo to okolo páté ráno a před desátou byl bobík venku a pozor BEZ NÁSTŘIHU! je to naše šikulka 😵
marti: blahopřeme 🙂

adriana1
8. dub 2008

Gabi byla si rychlejší. Já sem taky mluvila s matinkou.
marti: blahopřejeme

kulllisek
11. dub 2008

Holky, nevíte náhodou, co pomáhá na bolesti v zádech? Jsem 29TT a ty bolesti mám až tenhle týden, je to hrůůůza, v práci celý den sedím v kanceláři u počítače, takže to je fakt utrpení... 🙄

adriana1
11. dub 2008

Kuli mě pomáhá sedět na gymnastickým míči ale musíš ho mít ze sportu ze skrámu jako tesko za 200kč . Já ho koupila ve sportu za 500 nebo 600

gaba3
13. dub 2008

haló, je tu někdo ? 😕
dzej: koukala jsem na Sabinku - náááádherná 😵

kachnicka01
14. dub 2008

Ahojky kocky moje, jak se mate? ¨Zkousela jsem udelat album, ale mam ty fotky nejaky velky nebo co, tak se mi podarilo tam dat jen jednu...reknu manzoj at na to mrkne 🙂 Tonicek ted u me spinka v naruci... je to docela spac, i kdyz vecer teda nechce zabrat, panacek...

Gabi, Vojtisek je naaadhernej a kus chlapa, no super muzskej to bude, uz to vidim 🙂 a dzej - to je princezna kouzelna a jak je vlasata..podobne jako nas Tonicek - taky uz by mohl rovnou ke kadernikovi, je to sranda 🙂

holky, nas porad trochu zlobi pupicek - poctive mu ho vysousim lihem, ale porad mu ¨jako malicko krvaci..ach jo ☹ co s tim - nevite? Zkusim ho ted soupnout do postylky - doufam, ze ho to nevzbudi... 😅

nadik
14. dub 2008

Ahoj Gabčo, jak se ti daří a co malej???? Dnes mi došla smska od kamarádky co jsme spolu prožívaly těhu, byla přesně o 14dní vic.... v sobotu se jí narodil chlapeček...... 😀 ty jo mě se chce brečet dojetím.......

adriana1
15. dub 2008

Ahoj holky, jak se máte?
Co malej Gabčo a kachni ?
Já sem včera byla na kontrole jsem skoro otevřená na 2cm a natálka už náléhá.Doktorka mě tak vyšetřovala že to chvílema i bolelo. Dáli mi stěry na bakterie snad dopadnou v pořádku. Poté včerejší prohlídce byl ukrutnej den. Strašně mě bolelo břicho a vadil mi každej pohyb. Dneska už je to lepší. V pátek razím k zubákovi a na 3D sono.

nadik
15. dub 2008

adriana: ahojky, no koukám,že jsem natom dosti podobně.... taky malá občas naléhá i mě to třeba vzdubí a pak je zase klid..... holt už to musíme nějak vydržet...... závidím ti i ten týden co máš proti mě navíc.... 😀

gaba3
15. dub 2008

ahoj mamulky 🙂
kachni: toníček je nádhernej 😵

adriana: tak že by už brzo? 😉 pěkně se ti to připravuje, to je super, já neměla toto ani v den termínu 😅 stěry
budou dobrý, neboj 😉 hlavně, at je líp, budeme myslet 😉

nadík: koukám, že už taky za chvilku 🙂 já už se tak těším na další miminka 😉 🙂

jinak u nás tak nějak postejnavě, válčíme pořád s prdíkama, dávam kapičky, tak snad trochu lepší... už ani nevím, co jíst, samé zákazy 😅 včera to byla hrůza, dokonce se mi i poblinkal a dost, ale dnes to vypadá, že snad i dobrý, v noci spinkal jako andílek - takže 1. noc, co jsme spala víc jak 3hodiny 😵

adriana1
15. dub 2008

Gabi myslím si že se narodí dřív než na termín. Dneska ještě potřebuju do krámu pro ovoce a vůbec se mi nechce v tomhle hnusním počasí. Každý týden chodit na kontroli je hodně ale radši časteji než vůbec. TP mi nezměnili ale řekli mi že kdyby mi náhodou praskla voda nebo přišli kontrakce po 4-5min že se mám dostavit. Tak to čekají asi dřív.Je taky utebe tak hnusně?

gaba3
15. dub 2008

hmmm, ty týdenní kontroly jsou naprd, taky mě to nebavilo, kor s tím pupkem obrovkým 😅 a tak bud ráda, že to bude dřív, co já bych zato dala, když tak vzpomínám....přijde mi, že už je to dávno, co jsem měla pupíka... jak človek brzo jako zapomene vid? tady je pod mrakem, zatím teda neprší, v brně prej už jo 😠

adriana1
15. dub 2008

Já teda doufám že mi to rychle uteče a malou budu mít u sebe. Hodně mě štve že jsem obědnaná na určitou hodinu a pak čekám než na mě příjde řada a jdu až za 2h na řadu. Jdu si koupit ovoce a musím prát a vařit a rozhodně to nebudu přehánět. Mějte se hezky já se tu během dne ještě ukážu

kachnicka01
15. dub 2008

Ahojky maminky 🙂 Tonicek dneska od 5.30 byl vzhuru a porad poplakaval...ted konecne usnul, tak jsem byla ve sprse a snidam..mam hlad jako vlk! Prijde mi, ze je treba casto hrozne unavenej a nejde mu usnout - vecer pravidelne. No a myslim, ze je dneska nenaladenej kvuli tomu pocasi - je pekne hnusne a pritom vcera to byla takova nadhera - byla sem v sedmym nebi 😅

ty tydenni kontroly pred porodem me taky stvaly! Bylo nas tam jako psu a dovnitr se chodilo na trikrat - nejdriv vazeni, pak monitor a pak doktor - peknej opruz. Gabi me to prijde taky uz tak strasne daaavno a pritom ma dnes ten muj milacek 14dni teprve. A me dneska vypadly stehy z siti jupiiiii 😀 Hele ja sem asi nenormalni, ale nemuzu se dockat konce sestinedeli, az skocim na manzela hihi 😅 😅

jo a mam pekny psycho sny - dnes se mi zdalo, ze mam jit zase za tyden rodit...teda pri predstave tech prisernych bolesti se mi delalo uplne blbe 😖 ted tu slysim plakat miminko nekde nad nama.. Tonicek je nastesti ticho zatim...

holky a co vaha? Ja mela nakonec nahore 22 a ted uz mam dole 12, takze jeste 10kilo nosim.. byla tu svagrova a prohlasila, ze sem "mamina" a ze tam mam snad jeste jedno..koza!!!!!

nadik a adri - hezky odpocivejte a uzivejte si posledni tydny 🙂 🙂 a teste se, je to bozsky, mit miminko..nic krasnejsiho neznam. Sice unavena, ale zamilovana jako pubertak..normalne me uplne boli bricho kdyz dlouho spinka hihi 😅 😅

gaba3
15. dub 2008

adriana: hmm, to je blbý 😠 já byla taky vždycky objednaná a čekala a čekala... 😒
kachni: záhul co? náš bobík ted krásně spí, vůbec ho nepoznávám, až si říkám, jestli je to normální 😀 samý řvaní a ted takovej klídek 🙂 no a já s váhou paráda teda....mám nahoře 3kg a to jsem nabrala necelých 15kg, 10kg jsem hned nechala v porodnici - no malej měl 3,91 a tý plodovky taky nebylo málo, když mi jí píchli 😅 a pak to lítání kolem řvounka v porodce, jsem tam byla věčně spocená... a to už se vážně těšíš až skočíš na manžu jo? 😀 já zatím teda ne 😅 spím co se dá a jizva mě ještě trochu bolí.....ale hojí se taky dobře 🙂

holky, jak píše kachnicka, užívejte klídku, ale těšte se!! fakt je to úžasný, i když hoooodně únavný 😉

dzej
autor
15. dub 2008

ahoj maminy a čekatelky, tak jak se daří?? 😀 😀 Sabinka je zlatá, v noci spinká, přes den občas pláče nebo kouká, zatím si nemůžu stěžovat...jen to spaní mi chybí 😝 už chodíme i ven na procházky, tak je to lepší, než pořád jen v bytě. A taťka nám moc pomáhá. 😉

gaba3
15. dub 2008

dzej: to je super 😵 tak sabinku hladíme 😉 užívejte si to 🙂

dzej
autor
15. dub 2008

gaba a co vy?? V pohodě?? Holky, kapete kapky do očí? A jak často?

kachnicka01
15. dub 2008

kapky do oci? To jsem vubec neslysela... hele a dal vam hned doktor vitamin K? Nam ne..ted tam jdeme ve ctvrtek tak se ho na to zeptam.. ted si rychle varim spagety dokud spi - objeli jsme tu jen kolecko venku je hnusne a prsi... a nejak se mi chruje v kocarku, drahousek 😅

fuj ja sem utahana 🙄 to se mas gabi s tou vahou..ja sem zvedava, jak to dam dolu..no uvidime.. hele fakt se tesim az na nej skocim. Me vsichni rikali, jak nebudu mit chut pul roku, a ja bych na nej skocila uz v porodce.. i kdyz tak 2dny po porodu sem si neumela predstavit, ze bude nekdy nejaky sex. I kdyz mozna je to i tim, ze mam ted pocit, ze jsem se do nej znovu zamilovala uplne hihi.. jdu na ty spagety 😀

bibianka08
15. dub 2008

Ahojky, som na začiatku tretieho trimestru a začali mi opuchat prsty na rukach a trpnut cele ruky. Po nociach je to najhoršie. Lekar mi vravel mamicka budte rada ze vam nepuchnu nohy, no problem je ten, je ja v rukach neudržim nic. Je to moc bolestivé. Poradte ako nato? Dakujem

martinka79
15. dub 2008

Ahojky holky zdravím Vás jsem doma od neděle. malý je pohdář.
No co se táče mé váhy já mám tedy nahoře asi 6kg. nabrala jsem celkem 15kg. no uvidím jak to půjde dolů spíš bych řekla, že jsou to povlené svyla jak jsem hodně cvičila,a le co nadělám za drobka to stojí.

nadik
15. dub 2008

bibianka: a jakej máš tlak??? mě to stím souviselo, než jsem to srovnala, když jsem měla vyšší tlak tak mi taky otejkaly....

martinka79
15. dub 2008

kachni Toníček je nádhernej. 😉

nadik
15. dub 2008

Ahoj marti, tak to velká gratulace koukala jsem do albíčka, no super 😉

nadik
15. dub 2008

já už se taky těším... moc už toho nenachodím a dlouho stát mi není přijemné hlavička začala naléhat.....

martinka79
15. dub 2008

neboj to bude za chvillku. držím pěstičky , aby to šlo šup šup jako u nás. jinak dělujeme za pochvalu to víš jsou to drobci, všichny krásní.

dzej
autor
15. dub 2008

ahoj Martinko 😀 tak už taky doma, to je super. Vše v pohodě? Malej je roztomilej.
Kachnička no nám dali ten vitamín K v pondělí jak jsme odcházeli dom a teď v pondělí už jsem jí dala kapku sama doma.

gaba3
15. dub 2008

ahoj holky 🙂 tak já taky do očíček nakapu, při koupání mu pusinu a očíčka otírám žínkou...dávám taky to K, přesně 1xdenně kapičku vigantolu a 1x týdně kapičku kanavitu... no a 2x denně sabíka na prdy 😀 ten nám moc chutná, když řve, tak mu to pusinku pěkně zacpe.. jsem to ochutnávala a fakt sladká mňamka, se olizuje ještě půl hodiny 😀 😀
nadík: vydrží, za chvilku to bude 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru