Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

dzej
autor
19. bře 2008

martinka no, já je prosila aby mě fikli, ale oni nechtěli, že prý je jí uvnitř dobře... 🙂 a co ty??

martinka79
19. bře 2008

no já se držím a 25.3 jedu do Prahy tak snad to naplánují vídím to tak na začátek dubna.zda přirozeně či císař netuší, ale taky u domlouvám ať už jde ven, že to bude lepší, nehcce se miv porrodnici ležet dopředu už kvůli dceři. 😉 drž se třeba to ude za pár dnů.

dzej
autor
19. bře 2008

no já si dám klidně teď oraz...nechce se mi tam moc brzo po tom co jsem tam videla a zažila... 😲

martinka79
19. bře 2008

no kdyby to mělo být jako rychlý porod tak porč tam nejet, ale jinaks e ti nedivím. 🙂

gaba3
19. bře 2008

ahoj holky 🙂
dzej: tak koukám, že taky pořád držákuješ 🙂 a to sis teda užila 😒 a co poslíci, zlobí?? u nás vše při starém, jen ty bolesti bříška mám čímdál víc 😕

kachnicka01
19. bře 2008

ahojky holky..ja sem taky porad ve stavu 2v1... Ted jsem Tonikovi ustlala postylku, tak treba ho to pobidne..Taky jsem mu dnes dopletla gate takovy pruhovany, tak uz fakt muze ven, ale on nic. Spala jsem do 13h, pohodicka. Akorad ted skyta, panacek 🙂 uz ma jen dnes a zitra aby byl rybicka, jinak bude beranek, tak sem zvedava, co si vybere...ale jako vypada to na beranka...
jo holky akorad mam takove jako navaly horka do hlavy - mate to taky?

gaba3
20. bře 2008

ahoj kachni: takže také stále nic jo? tak to jsem zvědavá, kdy se ta naše prťata rozhodnou 😀 návaly občas mívám taky a motáky, ale naštěstí nic hrozného 😉 nám pak musíš dát vědět 😉
já jdu zítra k dr., tak jsem zvědavá teda, jestli se vůbec něco hejblo 😀

dzej
autor
21. bře 2008

ahoj holky, no já mám ty návaly taky...musím otevřít okno jinak je mi fakt zle. Ale za chvíli je to OK. Poslíčci pořád nic, vůbec nic 😠 ale za to včera jsem měla pocit, že malá vyskočí bokem. Pořád mě šťouchala loktem do boku takový vlny jsem ještě neviděla. No jsem zvědavá jak dopadneme, která z nás bude nejdřív 😉 Kachnička a už jste se domlouvali na vyvolání nebo ještě ne?,

bakule
21. bře 2008

ahoj holky, tady jsou asi nejake zavody, ze? jake mam cislo? 😉

gaba3
21. bře 2008

ahoj holky 🙂 bakulko 🙂
tak jsem zpět od dr. a hlásím stejný stav a nález jako minulý pátek, to je v pr....., malému se u mě fakt líbí 😀
dzej: klídek, já mám někdy bolesti jako prase a taky nic (ani ten blbej čípek se nehne), bud ráda, že tě nic nebolí, přijde to pak najednou 😉

bakule
21. bře 2008

gabca: 😀 😀 si se rozjela. asi budem rodit az v kvetnu, ze? 😀

dzej
autor
21. bře 2008

gaba hm..taky zajímavá zpráva 😉 no já teda nevím, že se těm dětem nechce na svět... a máš dole břicho nebo pořád nahoře???

gaba3
21. bře 2008

holky, květen to vážně jistí 😀 😀
dzej: bříško jsem dole měla, ale za poslední dva týdny se prcek opět posunul nahoru - nechápu (ale to mi řekla dr. a mám cs1)...
tak holky, žádný vyhánění miminek a táháme dál vepředu batůžky 😀 😉

bakule
21. bře 2008

dzej: gabca ma brisko prave nahore, dnes ji na to i sama dr. upozornovala, to ale vubec nic neznamena. ja mam brichod dole uz 2mesice a nic z toho. a ty nemas zadne bolesti, citis se porad jako rybicka? 😉

gaba3
21. bře 2008

ahoj bakulko 🙂 ale stejně je divný, že jsem měla prcka hníplího dole a pak se jako vyšphal nebo co? to nechápu 😀 a jak se cítíš?

bakule
21. bře 2008

gabca: tak u kteryho tematu si budem psat 😀 ? ja si zas rikam, ze ten nas jak ma dlouhy haksnicky, tak se jima drzi ty pupecnikovy snury zuby nehty jako opicak... 😀

gaba3
21. bře 2008

😀 😀 zuzíku teda baku 😉 jsme si dlouho nepovídaly vid? 😀 😀 a máte takovýho opičáčka, to je super, jen ale aby se pustil už sakra vid? 😉

bakule
21. bře 2008

gabca: no leda by ho nekdo polochtal na nozickach, to by se mozna pustil, to se mu totiz naramne nelibi 😀 vsak se dockame, ty to das v pondeli pekne na velikonoce a ja pujdu..nevim kdy..na aprila? 😀 este nevim, este si musim vybrat datum 😀

svetluska.l
22. bře 2008

Ahoj holky,tak ja snad neporodim..poradte co mam delat,beranka sme s euz dockali,ale uz bych rada,aby sel ven...nechci vyvolavacku:(Nemate nejakej zarucenej recept?Mimo sexu?🙂

dzej
autor
22. bře 2008

Ahoj holky, no já se cítím skvěle....žádný příznaky porodu ani omylem. Já mám břicho taky nahoře a teď jsem koukala, že až teď se mi udělala tenká pigmentová čára přes pupek.
svetluska a kdy jsi měla termín, podle koníka snad ne?? Týden po termínu vyvolávají. Mě teď kamoška radila skákat ze schodů nebo na míči, že se pak rychleji vysouká ven. No a horký sprchy, masáž bradavek, trochu vína a piva...ale ten sex - sperma je prý nejlepší.
Hlavně prý teď nezvedat moc ruce a netahat těžký věci, aby se neomotala šňůra kolem hlavičky...

martinka79
22. bře 2008

Ahojky holky držte, každým dnem to vypokne. chození do schodů a ze schodů svižnou chůzí prý pomáhá. 😉 Ale nevím zda na 100%.

svetluska.l
22. bře 2008

dzej...jo termin podle konika...17 brezna jak podle UTZ tak podle PM....jdu zitra na monitor a v utery na kontrolu a jestli porad nic,tak prej se dohodnem na vyvolavacce...pry se vyvolava od 41+3...no to mam ve stredu...tak snad to zvladneme do te doby,ale nemam vubec zadne priznaky,ani poslicky sem nemela:(

paolin
22. bře 2008

dobre ranko, holky 🙂
svetlusko, neboj se vlka-nic 😉 kamoska taky nemela poslicky a najednou sup-a uz se rodilo. a druha mela minuly tyden vyvolavany porod a za dve hodky byla mala na svete 😀
ten sex hodne doporucuji i masaz bradavek. vsimla jsem si, ze kdyz si treba utiram bradavky po koupani, tak mi zacne tvrdnout brisko. neco na tom bude 😉

dzej
autor
22. bře 2008

svetluska tak to je mazec...no tak zkus to skákání, třeba se umoudří malej. Vetšinou jsou holky takový, že nikam nespěchaj, se divím, že i chlapeček 😀 třeba to přijde samo, spousta holek psala, že žádný příznaky a najednou to bylo. Držím pěsti 😉

svetluska.l
22. bře 2008

holky dik,tak ja zkusim skakat na mici i ty bradavky..protoze sex nemuzu,mam nakou mykozu,prave sem dobrala naky globule....holky ja se driv porodu strasne bala a ted uz se nemuzu dockat,aby to prislo🙂

martinka79
22. bře 2008

svetusko: já neměla poslíčky a nic a jeden se vzbudila šup cítila jsem se divně potom hpa rozjel se porod a bylo. 😉 to bude dobré neboj půjde to samo.

svetluska.l
22. bře 2008

myslis?no kez by...ja uz sem nervozni jak ratlik....desi me jak se kazi voda po prenaseni a mimco se muze otravit a tak...lepsi nemyslet,ale nekdy to proste nejde... ☹

martinka79
22. bře 2008

víš já byla na přednášce tam porodní asistentka mluvila, že skotečné přenášení vlastně nastává až po 42t. že vlasntě sami nemůžeme uričt jak mm je vyvunoto dalece. přenošené dítě má přerostlé nehtíky atak. (třeba jen řeči) Neboj se ono to první těhu bývá jiné i pord. já mám poslíéčky teď každý dena někdy mám pocit, že to vypukne co nevidět,ale vnormálně mm ještě čas. 😉
Budu na tebe myslet. 🙂

kachnicka01
22. bře 2008

Ahojky holcinky, ja snad nikdy neporodim!!! Mam pocit, ze budu rodit az na Vanoce 😠 😠 s dr. jsem se domlouvala tak, ze ve ctvrtek 27. mam prijit a uz si me rovnou nechaji v porodnici..ja sem z toho na mrtvici protoze se hrozne bojim tohodle prenaseni... jako ja musela par mesicu lezet a ted prenasim 🙄 🙄 uz aby byl Tonicek venku... jo a taky sem se porodu bala a ted uz mam dojem, ze je mi vsechno jedno... a taky uz proste nemuzu cejtit, jak vsichni kolem kecaj jenom o porodech...mam z toho koprivku! ☹

No ale jinak je mi dobre, az na obcasne tvrdnuti bricha a obcas me boli jako bych to mela dostat a obcas ty navaly...dneska sem vylezla dost rychle do tretiho patra a sebehla dolu.. a v patek jsem byla 3 hodiny na prochazce!!! No a nic!!! Sex je to posledni, na co bych ted mela chut.. a porad piju ten malinik, az mi leze usima 😀 jo bradavky sem jeste nezkousela, ale tak dva dny me ty prsa docela dost bolej. A ve ctvrtek na kontole mi doktor rikal, ze uz jsem pekne pripravena..tak kdo vi... ach jo!

Tak se vsechny drzte 🙂 🙂

svetluska.l
23. bře 2008

Kachnicko ty se maaaaaaaaassss...mne doktor rikal v utery,ze jsem uuuuplne zavrena...chjooo a to mam termin jeste pred tebou...Ale ted me v noci vzbudily bolesti jako na menstruaci,nemuzu spat...tak ze by uz aspon neco malinko s ezacalo dit?Kez by,prenaeni a vyvolavacka ve me tzaky nebudi zadne dobre pocity.... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru