Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

kachnicka01
27. bře 2008

chichi Martinko,tak budem rodit treba nastejne 😉

jo chodim do porodnice do Turnova, ted nekdo rikal, ze tam nechavaji prenaset 7dni nebo co..zajimavy je, ze ja mela nejvetsi hruzu vzdycky z toho prenaseni a ono je to tu! ale treba fakt vyleze do uterka sam a je to lepsi byt doma nez v nemocnici, to stopro...aspon fakt stihnu doplest ten rukavnik (jsou to jako jen rukavy a zada...) 😅

to plavani me taky laka, jsem taky vodni zivel (ryba) akorad trpim na ty mykozy, tak si to uzivam jen v mori a doma ve vane a u nasich v bazenu, tam mi to nic nedela...ale jak jdu do verejnyho, tak je konec! To bychom asi chodili do Neratovic nebo nevim kam (bydlime v Pze9 - čakovice..)

martinka79
28. bře 2008

No tak to plavání probíhá v malém bazéně. Holt by jsi si musela Kachničko dát tampon to malinko snižuje riziko. 🙂
neboj zvládneš to a mys všechny ten porod. Bude to nakonec hračka a ještě se tu budeme smát. 😀

dzej
autor
28. bře 2008

ahoj holky 🙂 tak dneska jsem četla v novinách, že v 11.28h až do zítřka mají mít všichni lidi štěstí, kvůli dobré konstelaci hvězd...tak že by nás to potkalo? 😉 gaba se tu ještě dnes neobjevila, že by rodila??

martinka79
28. bře 2008

ahojky dzej taky jsem to četla. kdepka Gabča je u lékaře nebo se k němu chystá. ale věřím, že to některou z nás potká. Já tedy počkám do zítra manžel je pryč a varí se až zítra tak abych nejela s dcerou sama. 😀

paolin
28. bře 2008

ahoj tehulky!
ja taky trpim na ekzemy, jak gaba. tak kdyz to bylo spatny, sel plavat tatka. no a ja sedela na zidlicce a koukala. nakonec chodil plavat jen on. uzasne se mezi klukama vytvorila vazba a uprime - chlapy jsou na to plavani lepsi. maminky jsou tak nejak vic vyplasene, opatrne a tatinci s mimcama radi 😀 plavat v bazenu jsme zacali od 5.mesice. blby je to pres zimu. to jsou mimca porad nemocny.."organizovane" jsme s Vitkem plavali tak rok. pak uz jsme chodili sami. s druhym mimcem se uvidi casove, ale chtela bych chodit. Vita byl po plavani skvele svalove zpevneny.

dzej, dobra konstalace hvezd? to se hodi 😉 Gaba je dnes na prohlidce. tak drzim pesticky!

dzej
autor
28. bře 2008

já jdu dnes v poledne taky na kontrolu, tak uvidíme. Ty už nejdeš? Až toho 1.4.?

martinka79
28. bře 2008

já jdu až toho 1.4. jinak budu vyčkávat. budu ti držet palce co ti pěkného řekne.

dzej
autor
28. bře 2008

díky a já tobě taky.... 😉 jen aby to přišlo dřív...by pak nikdo nemusel věřit, že je to pravda na apríla. 😅

martinka79
28. bře 2008

no právě mám obavy, že to vyvolání ani nepomůže, docela se toho bojím jak to bude vše probíhat zda jeden zátěžák či mi dají potom nějaké tablety atd. Když jsem četla příspěvky mamin co tím prošli asi nic moc 😒

dzej
autor
28. bře 2008

no záleží jak jsi připravená. Kamoška nebyla vůbec nachystaná, tak jí udělali jeden den zátěžák a dali jí ty jehly na čípek a a druhej den ráno dostala tablety a v 13h už měla mimi u sebe...

martinka79
28. bře 2008

no já zatím podle dr. nepřipravena. 🙂

dzej
autor
28. bře 2008

martinko vůbec? Nejsi ani trochu otevřená?

paolin
28. bře 2008

Marti, kamoska pred 14ti dny rodila po vyvolani. prijeli na kontrolni monitor, premluvili doktory k vyvolani, dostala pilulku, bolesti 2x po 10ti minutach, pak po 5ti, praskli ji vodu a do pul hodky byla mala venku. suma sumarum cely porod 2hodinky 😀 prvni mimco mela taky vyvolavane, porod trval 3 hodky. po prvni tabletce nic, druha zabrala. druhy jde temer vzdy rychleji 😉

martinka79
28. bře 2008

No na prst.
Paolin no a ona měla už termín j tedy vím, jen že nemám přenášet a rodit vyloženě do termínu. Tak uvidím jak to bude ono také záleží na doktorovi ten co mě vyšetřoval říkal no uděláme zátěžák a uvidíme. ale nic víc.

dzej
autor
28. bře 2008

paolin a kde to bylo?? Já na Obilňáku prosím už 14dní a oni mi to vyvolat nechcou....

martinka79
28. bře 2008

dzej tak to asi vážně záleží na porodnici. 🙂

dzej
autor
28. bře 2008

martinka já jsem taky na prst, tak to mi pak musíš dát vědět...já se dneska opět zkusím zeptat 😠

martinka79
28. bře 2008

určitě se zeptej. Ovšem jak jsme byla v poradně v Praze tak tam bylo mamin co přenáší. Asi špatné počasí. 😀 a mimi nechtějí ven. držím ti pěsti. myslí, že by si tě tam mohli hned nechat?? 🙂

paolin
28. bře 2008

dzej, v Bohunicich. zrovna pry meli jen jeden porod, tak ji to vyvolali presne v den terminu. mela asi stesti 😉
Marti, treba je taky premluvis 😉

martinka79
28. bře 2008

no jsem zvědavá, ale brala bych to když už tak už a sama Nikolka je takvá nervozní a chtěla by malého už chovat. 🙂

adriana1
28. bře 2008

ahoj holky,
tak stím štěstím mi to nějak nesedí je mi zle

martinka79
28. bře 2008

ale neboj to přejde a štěstí přijde
😀

adriana1
28. bře 2008

Půjdu si koupit novej žaludek a bude to v pohodě.
Marti budeš rodit v kolíně?

martinka79
28. bře 2008

Kdepak Musím rodit zu Apolináře vlastně mi to bylo doporučeno. 🙂 a ty?

martinka79
28. bře 2008

Ne žaludek nekupuj to je škoda vyhazování peněz spíš si peníze nech na povyražení až se ti uleví. 😝

adriana1
28. bře 2008

Na bulovce. K apolináři sem chtěla ale bylo plno a z podolí sem upustila tam mají narváno a posílají do neratovic nebo do krče. Doufám že na bulovce budu zpokojená

martinka79
28. bře 2008

určitě, pokud ebodou problémy tak to bude fajn. 😉 vidím, že máš taky docela starší 1 dítě.byl to úmysl si pořídit druhé až později?? Pokud se tedy mohu ptát.

adriana1
28. bře 2008

U nás je to trochu složitější. Mě přítel opustil těhotnou kvůli jiné. Pak sme se potkali s Milošem a ten má dceru dídu 8let. Máma jí zemřela když byla malá. Tet sem její máma já. Všichni si rozumíme a sme štasní. S mílou sme od sebe o 19let. Seznámili sme se na netu na inzerát. Já sem hledala tatínka a on maminku. Víme že do 5let chceme ještě jedno.Ty si chtěla takhle od sebe děti? Niky už chodí do první třídy?

martinka79
28. bře 2008

Děkuji, je to nepříjemné, ale je to život. Já tedy chtěla druhé po 4-6letech jelikož chceme 3děti a takové ty jedináčky po 6a více letech, kterým se můžeme hodně věnovat. 😀 Jsem mladá maminka takže to třetí bude v té fázi 36let. Nikolka jde až v září, to jsem chtěla být doma když půjde do školy.

adriana1
28. bře 2008

Dída chodí do 1třídy a všicni říkají že ty sešity nejsou pro prvnáčky, že na první třídu je to těžké. Např. prvnáček nemůže vědět co je to osika. Můj brácha jde do první třídy v září a ty budou mít od první třídy ájinu. Pěkně se zvedají nároky na děti.
Naší sme to už vše dohnali ale je trošku pomalejší, tak nám ji chtěli hodit do zvláští školy to sme nedopustili. V její třídě děti u mějí číst a ona se to učí. Takže sem poučená že Natálku naučím číst než půjde do školy. Taky že v první třídě už dávají uči čtyřky a pětky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru