Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

dzej
autor
19. led 2008

nemáte někdo zkušenosti s pálením? konkrétně se mi někdy stane, že mě pálí u žeber, nebo svědí.....

xsuzzi
19. led 2008

já mám zkušenosti akorát s pálením žáhy poslední dobou a to drsně 😅

dzej
autor
19. led 2008

xsuzzi na to je super rennie a nebo si po jídle nelehat. Mě pálila žáha vždy, když jsem si lehla po jídle. Teď už mě nepálí, jím hodně jogurty a mlíko a to je na to taky dobrý 😀

xsuzzi
19. led 2008

😀 renie papám pořád

dzej
autor
25. led 2008

holky nevíte někdo, do kdy se může mimi ještě otočit? Včera na UTZ mi řekli, že má hlavičku nahoře....tak se to bude muset ještě jednou zkontrolovat. díky

zuzik03
25. led 2008

dzej, já ji mám taky nahoře, mě řekli, že by se mělo přetočit do 36. týdne, tak si říkám, že je ještě furt čas, taky bych nechtěla zbytečně viset hlavou dolů, když ji můžu mít nahoře 😉

anngie
11. únor 2008

ahoj holky, chci se zeptat vy co jste třetí trim, jestli vás taky trápily bolesti břicha? mě hlavně večer okolo pupíku, a všude možně, dole, na straně...

zuzik03
11. únor 2008

jo jo, anngie, to je normál, na pupík a okolí jsem si nemohla ani šáhnout, jak to bolelo, občas bolí podbřišek a občas třísla, to je prý od toho, jak se natahují děložní vazy. a bude hůř 😉 😀

anngie
11. únor 2008

zuzik: mě třeba včera bylo fajn ale v sobotu mě hrozně bolelo vedle pupku v jednom místě a to i celou noc. Je třeba možný že by takhle mohly bolet zaražený prdy? A myslíš že můžu magnézko?

zuzik03
11. únor 2008

magnézko můžeš určitě, ale nevím, jestli ti to na dlouhodobou bolest pomůže, to je spíš na křeče a tvrdnutí břicha. zaražené prdy bolí jako čert, ale to by tě nebolelo tak dlouho. nemohlo ti na to břicho tlačit dítě, že by tam nějak blbě leželo, teda myslím blbě pro tebe, ono si dobrou polohu vybrat určitě umí 🙂

paolin
11. únor 2008

ahoj holky! tak bych se k vam pridala 😉
anngie - brisko me taky boli a jak tvrdne..magnezko mam nasazene 3x2pilule, ale nejak moc to nezabira.

jinak myslim, ze mrnousek uz by se otocit nemel. hlavne se pry nema lozit po ctyrech-to se pak muze otocit 😉

gaba3
11. únor 2008

ahoj holky 🙂 taky beru magnezko, ale ted mě napadlo, nemělo by se kolem 34tt přestat brát?? jinak u mě dobrý, bříško nebolí a od poslíčků je ted taky klid 🙂
Pavli: po těch čtyřech, jak píšeš, to je fakt možné? 😉

ervina
11. únor 2008

magnézko taky beru, a co tak pročítám, by se od toho 34tt mělo vysadit.......

gaba3
11. únor 2008

hmm, tak to bych měla přestat asi teda... no ještě vydržím, v pátek jdu k Dr. tak uvidíme, co mi řekne 😉

ervina
11. únor 2008

dr. nejlíp rozhodně,kdy přestat. tak dej pak vědět, co ti poradil,zda přestat brát teď nebo až později.

gaba3
11. únor 2008

jojo, určitě napíšu 😉

kachnicka01
12. únor 2008

Pa holky, me ted predepsal doktor zelezo ze prej se mi zhorsil krevni obraz.. jinak vcera mi tvrdlo bricho i v leze fuj to bylo hrozny a taky na me neco leze - boli me v krku a hlava a vsechno a zada. A taky jsem v nedeli rano zvracela.
To jsem si ted krasne postezovala...hned je mi lip.. 😨 ja asi budu zvracet i pri porodu fakt 😠

gaba3
12. únor 2008

chudáku, ale vydrž, už to máme za pár 😉 to je hrůza, existuje některá těhulka, která by v těhu ani jednou netrpěla?? 😉 holky, ale zato pak ta obrovská odměna - hmm ta bude určitě skvělá , už se nemůžu dočkat 😀 🙂 😉 Kachni: šetři se 😉

kachnicka01
12. únor 2008

jojo gabi, ja se jen valim hihi... taky se uz tesim, az na me Tonik vykoukne 🙂 celou dobu mu rikam, ze musi mit prdelku po tatinkovi 😀 tak jsem zvedava..

jinak dzej - mimi se muze otocit az do porodu prej..tak hlavne v klidu 🙂 znam pripady, kdy se otocil treba den pred porodem..je to individualni 😉 holt musime doufat, ze na nas vystrci hlavicku a ne prdelku 😕

gaba3
12. únor 2008

kachni 🙂 tak uvidíte, třeba tu prdelku po tatínkovi mít bude 😉 náš bude určitě obrovskej mazel, hrozně rád se nechává hladit, hlavně na té prdelce - pořád jí vystrkuje 😀 a pěkně se válej 🙂 já jsem ted hopsala na baloně a cvičila na posílení pánevního dna, tak snad to k něčemu bude 😉
s tím otočením souhlasím a nebo jsem slyšela, že i doktoři můžou nějak miminku na otočení pomoci jako těsně před porodem, že to zkouší nebo co....džej: 34tt je v poho, další kontrolu může mít prdítko nahoře 😉 😀

vikvik
12. únor 2008

ahoj holky
to otaceni doktori zkouset muzou, dela se to v cca 36tt, ale ma to svoje rizika. zrovna dneska jsem se o tom snazila najit co nejvic informaci, protoze se mi ta nase prdelka taky otocila hlavickou nahoru... a pan docent psal, ze ony samy deti vi, co je pro ne nejlepsi a asi maji pro tu svou obracenou polohu "duvod" at uz neco s pupecnikem, nebo ze neni panev dost velka atd. tak ze je treba pokus o otoceni poradne zvazit a na uzv kontrolovat....
snad to nebudem ani jedna potrebovat
tady to snad ani nedelaji...

paolin
12. únor 2008

zrovna nedavno kamosce malou otaceli asi tyden pred porodem. musel na to prijit doktor, protoze to chtelo opravdu chlapskou silu, ale pry to nebylo nic hrozneho. jen sla druhy den na kontrolu a mala uz ji tak zustala. 🙂

svetluska.l
17. únor 2008

Ahoj holky,tak se k vam pridavam...uz to mame za chvili....🙂Ja se zacinam uz bat..piju cajik,masiruju hraz,ale necvicim...vim,ze je to chyba,ale nemuzu se k tomu dokopat,cvicite vsechny?

martinka79
17. únor 2008

Ahojky také se přidávám už jsem pokročila do poslední etapy těhu. 🙂
já moc necvičím a ani hráz nemasíruji a anemasírovala jsem po předvedení jak se to má provádět se nijak moc neanžím.
Strach tak ten mám i já. 🙂

svetluska.l
17. únor 2008

jee...tady uz vetsina mate jeden porod za sebou jak tak koukam...holky co si mam zabalit s sebou,co nepisou v doporuceni?Mate nejek figl z minula,co vam pomahalo?🙂

martinka79
17. únor 2008

já ne. měla jsem pohodový porod takže jsem se cítila po něm dobře. 🙂

gaba3
17. únor 2008

ahoj holky 🙂
tak jsme se byli s manžou včera mrknout ve dvou porodnicí a musím říct, že se začínám porodu pěkně bát 😅 ani ne tak té bolesti, ale celkově, kdyby přišly nějaké komplikace.... ☹ asi kdybych to mohla vrátit, tak do žádné koukat nejezdím a byla bych v klidu 😀 nějak to na mě padlo, to prostředí..... 😕 jak jste na tom vy?

martinka79
17. únor 2008

gabi jsem na tom stejně. 🙂

janinininka
18. únor 2008

Ahojky,
tak to jsem ráda, že nemám strach sama 😠
U nás mají na můj termín zavřenou porodnici, takže jsme taky museli jet jinam, byli jsme v Čáslavi a v Havl. Brodě, a ten je fakt super 😉 🙂 - jak personál, ochotně nám vše vysvětlili, tak vybavení, je to tam moc hezký, akorát to mám cca 60km, tak hoďku cesty, takže to bude záležet na tom, jak velké budou bolesti a jak je budu zvládat 😲 je tam i dobrá péče o miminko, kdyby něco a to v Čáslavi není, to mi vadí, nenabízejí tam ani epidurál, protože mají jen 1 anesteziologa, což je taky blbý..takže když to nevyjde na Kolín, tak asi riskneme ten Havl. Brod.
Už abysme to měly za sebou, co?
já taky piju maliníkovej čaj, nic moc, ale kdyby to pomohlo, tak vypiju třeba konvici denně. Hráz jsem taky začala masírovat, akorát doufám, že to dělám dobře.Jak často Světluško masíruješ, stačí prý cca 3x týdně. Jo a necvičím taky, cvičila jsem ale teď už toho mám dost, mívám záněty moč. cest a ledvin, takže plavat už nechodím a ke cvičení jsem se taky jaksi nedostala už. Pánevní dno jsem posilovala dlouho, ale mám ho povolený, vůbec to nepomáhá, tak už to dělám jen minimálně.Akorát občas trénuju podřep s co nejvíce roztaženýma nohama, prý je to dobrý poloha, jak jsme otevřený hodně, že miminko lépe vylejzá 😅 😉

svetluska.l
18. únor 2008

Jani ja masiruju jak mi to vyjde...tak 3-4x do tydne,vic ne...ale snad to bude stacit...nevim jak tebe,ale me to napoprve docela bolelo, a ted uz citrim,jak je ta hraz povolnejsi a uz to jde o dost lip🙂ja masiruju jak pisou...palec dovnitr a 4prstama hraz a potom jeste ctyrma prstama proti hrazi od vaginy ke konecniku....ale tos tridam proto,ze me boli po chvili ruka🙂)
Jinak cajik mi moc nechutna,ale s cukrem nebo medem to jde🙂Koukam,ze cekam mimiska jen o den pozdeji nez ty,kdyby sis chtela psat,tak mi pisni do IP adresy a muzeme popovidat,jak to s nama vypada🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru