Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

martinka79
15. dub 2008

taky dávám kapičky stejně jako Gaba až na ten sab proti prdíkům ten nemusíme jelikož jdou prdéky sami zatím. 😉

belanna.st
15. dub 2008

ahoj holky jsem asi ve 27tt a dnes mi doktor řekl, že malej váží 1,3kg, a že je trošku větší než by měl být. v chytrých knížkách jsem našla, že v tomto období je normální váha dítěte 900gramů až 1 kg...a pak na internetu jsem našla že by měl vážit kolem1200gramů, tak vážně nevím...můžete mi napsat, kolik vám vážilo mimčo?

nadik
15. dub 2008

zítra mě čeká první kontrola v porodce, tak jsem nato zvědavá.....

masacek
16. dub 2008

Ahoj holky,četla jsem že mimčo teď váží kolem 1kg ale doktor mi to neřekl-prý to není důležité.Na UTZ kde mají říct váhu jdu v 30tt.Zato já příbírám jen se na jídlo podívám.Mám pocit že moc nejím ale váha letí nahoru každý týden!

adriana1
16. dub 2008

Ahoj holky, jak ste se dneska vyspali?
masacek já to taky nevím a řeknou mi to až v pátek na sonu 3D teda pokut budem ještě 2v1. Ty váhy nejsou přesný někdy se trefí a někdy se seknou. Je to spíš orientační

gaba3
16. dub 2008

ahoj holky 🙂
tak s těma váhama je to nepřesné!! my měli ve 30tt 1600g a dr. mi říkala, že jsme ideál - normál je mezi 1500-1700g, takže belanna, mělo by to být v poho ne? 😉 no a v den porodu mi říkali, že bude prcek mít 3500g (víc ne), no a měli jsme 3910g, takže holky s rezervou i dr. mi říkala, že se můžou seknout až o půl kilča 😉
adriana: vojtík byl přes den zlatej, zato v noci teda nic moc, mám zase kruhy pod očima jako blázen 😅 co ty? tady taky začalo pršet 😠

adriana1
16. dub 2008

Já sem včera nemohla usnout a ke všemu mě chytli posly a v noci sem se budila. Dnes sem byla už nanákupu tak sem si dávala rozjasnovač aby nebyli vidět kryhy pod očima. Jinak v poho až na to že mě bolí břicho když sedím nejlíp semi leží na boku. Jinak strašnou chut na sex. Taky sem chtěla dělat masáž hráze ale tu nemůžu když se otvírám. Valím se zjedné ztarny na druhou a už sotva jdu. Dneska mi míla sundá plenky abych konečně měla všechno do porodky.U nás svítí sluníčko.
Gabi: kolik sis brala tamponů do podprsenky? Já si mám táhnout celou krabici nebo jí rozdělat a vzít si jich pár.

martinka79
16. dub 2008

ahojky zultrazvuk je fakt nepřesný my měli mít asi 3kg a ejhle máme 3760g. tedy teď už skoro 4kg.
Adriano já si vzal celé balení bez kravičky v tom sáčku,a le je toho až dosti. Jinak co malá v nové škole?? jak se jí daří. 😉 Opatruj se a drž se.

adriana1
16. dub 2008

Dobře, už sme se učili 2 básničky, přinesla pochvalu za vzorné chování. Čj- bystrá, chybuje občas Mat- umí. Jsem spokojená. Pěkně Míša přispívá. Dneska určitě půjdete ven je tam hezky. Bojím se porodu aby vše probíhalo bez komplikací. V pátek nová zubařka tak sem zvědavá bojím se zubařů od 3třídy co mi zubařka místo prvního zuba vytrhla druhej a nechala mi zarůst kořen. Tak snad bude hodná. Stavěli sme stůl ktomu návodusi hodně člověk musí domyslet měli by za to dávat nejmín maturitní vysvědčení 😀 . Dneska budu dělat králíčka s kašičkou a ktomu červenou řepu nam.
Holky co vaříte?

paolin
16. dub 2008

belanna, maly mel ve 30.tt 1700g. mimca maji v tom obdobi nabirat cca 250g tydne, tak bud v poho 😉
vcera jsem mela brutalni posly cely odpolko a dnes je nejak klid..asi pred bouri 😀 tak si to docela uzivam 😵

nadik
16. dub 2008

ahojky mě dr na utz ve 34tt říkal,že mimi má 2,5kg a to je prý taky ok.....

gaba3
16. dub 2008

pavli: poslíci to je hnus co? držákuj se, třeba už brzoučko 😉 ty jo úplně čučím na těch tvejch 38tt, paráda 😵
adriana: ohledně těch tamponů: brala jsem si celou krabici, v nemocnici jsem byla 7dní a ještě zbylo... být tebou, tak si radši vezmu všechny, kdyžtak domů povezeš 😉 v porodce jsme ani moc spotřebu neměla, ale ted teda jo 😅 a neboj, porod půjde určitě dobře, však nejsi prvorodička - takže to bude šup šup a na komplikace vůbec nemysli! 😉 jo a vložky jsem měla 2 balíky a jeden jsem taky vezla domů... hodně nám jich dali a byli lepší, takový delší než ty, co se kupujou v lékarně....

jo a já nevařím - nestíhám 😅 mám tady zapečené těstoviny ze včera, tak dojídám.... králíčka mňam bych si taky dala 🙂

a koukám, že nám miminka v bříškách pěkně rostou 😵 😵 😵

adriana1
17. dub 2008

Ahoj holky.
Gabi jsem prvorodička. Dídy sem náhradní máma. Je Milošova a máma jí umřela když byla malá. Já ji beru jako dceru

paolin
17. dub 2008

adriana, ja si beru dva baliky poporodnich vlozek-minule mi tak tak vysly a cely balik vlozek do podprdy. clovek nikdy nevi, jak dlouho v te porodce bude 😉

fish
17. dub 2008

🙂 🙂 Ahoj holky,tak se taky hlásím stále pokupě a musím říct,že už je mi 3.den tak dobře,jak už dlouoh ne.poslíci nějak úplně vymizeli.Tak nevím,myslím,že porodím tak v srpnu. 😒

paolin
17. dub 2008

fish, ja mam uplne to stejne! predtim des a hruza a ted uz druhy nebo treti den klid..jen rano jsem mela pocit, ze se mi mimco v brisku zase divne natocilo. jakoby se tlacilo do pupiku.

fish
17. dub 2008

paolin,to mi taky někdy dělá a kolem pupku mi jezdí taková boulička.Ale pak se to zase vrátí do obvyklé normy.Mně malá kope už asi 3 měsíce úplně stejně na jednom místě.
Jinak jsem četla na jiných diskuzích,že tak týden před porodem je mamčám najednou dobře.prý aby načerpaly síly na porod.tak uvidíme,co je na tom pravdy a kolik z toho jsou jen babské tlachy.i když na každém šprochu,pravdy trochu. 😅

paolin
17. dub 2008

s tim nacerpanim sil me to taky napadlo. uz par dni vazne spis, na zachod jdu jen jednou a to v ramci brebaleni meho ubumbaneho a ucuraneho synatora 😅

adriana1
17. dub 2008

Holky dneska se mi nic nechce dělat, ale musím aby všechno bylo připravené až přijedu z porodky. Dneska mi je už dobře jen sem unavená. Hlavně že mě přestalo bolet břicho. Malá kope na stejném místě. Včera sem mluvila s mámou a už mi plánuje porod na neděli ona totiž má svátek.
Kdy jde te na kontrolu?

paolin
17. dub 2008

ahoj adriano! asi je nejaky dobry tlak pro tehulky, ze je nam vsem OK. mohlo by to vydrzet 😉
ja jdu zitra poprve na monitor. tak jsem zvedava, jak dlouho tam budu tvrdnout..

fish
17. dub 2008

adri,v neděli je i úplněk,tak to je slibné datum.
paolin,držím palečky na monitor,odepsala jsem ti do IP. 😉

adriana1
17. dub 2008

Paolin ať ti to dobře dopadne

gaba3
17. dub 2008

ahoj holky 🙂
adriana: aha, ale to nevadí, určitě to půjde i tak dobře 😉 a to je hezký,když jseš jako její maminka 🙂 🙂 ale je moc smutný, když dítěti umře maminka 😢
pavli: neboj, snad tam dlouho tvrdnout nebudeš... monitor trvá těch 20-30min to je pravda no...ale mě to vždycky docela rychle uteklo 😉
a mám radost, že se všechny cítíte skvěle 😵 já opět v noci vůbec nespala, ten náš drak zase řádil ☹ kroutí se jak žížala a nebo se chce chovat a když ho položím, tak je řev, už jsem si ho asi rozmazlila 😅
pavli: ty si psala, že měl vítulka průjem při kojení že? my ho totiž máme taky a čím dál horší.... zítra se zeptám dr., tak snad je to vpořádku!

paolin
17. dub 2008

gabi, mel to takovy..no, jako prujem. po kazdem prebaleni "mel v pline". mel taky hrozne prdiky, tak jestli ty jejich malinkaty streva nejsou dostatecne vyvinuty...Vita se hodne kojil-temer kazdou hodku a pul, tak jestli to bylo i tim...pak se mi stalo, ze treba 14 dni nekakal vubec. no to bylo! nakonec jsem mu dala glycerinovy cipek. to byl ale fofr.. 😅
no a gabi, jestli Vojtisek nema prevraceny rytmus. ve dne spi, v noci radi..zkus do nej pres den stouchat, at se nedospava 😉

s monitorem jsem zvedava. sestra me upozornila, ze tam muzu cekat i tri hodky. nastesti rikala, ze se mam pripomenout, ze musim pro malyho do skolky. tak snad je ukecam 😵

fish
17. dub 2008

paolina kam chodíš na monitor,že musíš tak dlouoh čekat?Že jim to není trapné,takhle trápit těhulky.Já chodím přímo ke svému dr,tam naštěstí nečekám.neumím si to představit,ještě když chodíš každý týden.A já byla minulý týden 3x!!!

adriana1
17. dub 2008

gabi to je. Jí zjistili rakovinu 14dní než umřela v nemocnici. Její obvodní jí tvrdila že si z bolestma vymešlí. Tady je vidět jaké máme zdravotnictví. Když si vzpomenu byla jsem v lednu na pohotovosti bylo mi zle. Doktor na mě koukal a vduchu si říkal co ho otravuju. Nechápal co tam dělám. Setřička mu to vysvětlovala a on pořád nechápal. Setřička mi píchla iněkce a dala čípky a všechno vysvětlila. On napsal nepravdivou zprávu. A to byl přimář gynekologickoporodnického odělí. Tam bych nechtěla rodit ikdyby to byla poslední nemocnice

adriana1
17. dub 2008

gabi tak at je Vojtíšek v pořádku

paolin
17. dub 2008

fish, ja chodim v Brne do Bohunic.

fish
17. dub 2008

paolin,asi přímo někam do nemocnice,že?Tam to tak bývá. ☹

paolin
17. dub 2008

jo, jo. primo do fakultky. moje Mudr monitor nema, ani UTZ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru