Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

kalerat
2. dub 2008

ahojte holky, tak právě dnes jsem se přehoupla do třetího trimestru, tak jsem zvědavá jaké změny mě čekají 😲

dzej
autor
2. dub 2008

martinka měla jsem tu mámu na návštěvě, takže se pustím do uklízení až teď. Docela to utíká. Ještě jsem koupila nějaký "úplatky" doktorům a PA aby byli hodní 🙂 díky za přání, už se těším ty jo. A ty to budeš mít taky co by dup za sebou. Se akorát vystřídáme. Já půjdu domů a ty na.. nebo to přijde ještě samo dřív. Taky držím pěstičky

dzej
autor
2. dub 2008

kalerat tak gratuluji 😉 určitě budeš mít všechno v pohodě.

licina
2. dub 2008

dzej - pořád jste 2 v jednom????

dzej
autor
2. dub 2008

licina jj ale už jen do zítřka 😉

licina
2. dub 2008

Jejda, zítra jdeš na vyvolání???

dzej
autor
2. dub 2008

licina jj už se těším 😉

licina
2. dub 2008

Sice Ti závidím, že to budeš mít za sebou a ža budeš mít Sabinku u sebe.
Ale já bych asi dnes byla ve stresu.
Každopádně přeji hodně štěstíčka a držím palečky....

dzej
autor
2. dub 2008

licina já už jsem si ten stres vybrala v pondělí....takhle už se jen těším, protože vím, že to bude, navíc mi zabukovali nadstandard takže nad tím co se bude dít nepřemýšlím, myslím jen na to krásný.... 😉 Jinak ty se chystáš kam rodit?? Já jdu na Obilňák, sice jsem na rizikový nadávala, ale na porodním jsou super

licina
2. dub 2008

já mám v plánu Bohunice.
Nějak jsou mi nejsympatičtější, i když nemám zkušenosti, tak soudím na to, jak ta nemocnice vypadá.
Milosrdní na mě působí hrozně klášterně. I když jsem tam nikdy nebyla, tak moje představy jsou, že jsou tam jeptišky a všude kříže a tak. A Obilňák mi zase přijde horší na poporodním. Prý tam jsou pokoje po víc lidech a sprchy na chodbě. Což ale v případě nadstandartu nemusíš řešit.
Já taky uvažuju o nadstandartu v Bohunicích.
Ale na druhou stranu si říkám, že se budu nudit a že mi nebude mít kdo poradit...., tak nevím.
Chodila jso do nějakého předporodního kurzu???

dzej
autor
2. dub 2008

no ale prý ta rekonstrukce bude až do konce června nebo července a do té doby nebudou fungovat nadstandardy.... jj obilňák má blbý šestinedělí, ty záchody a sprchy na chodbě nic moc, ale dá se. Horší je, že návštěvu můžeš mít jen na chodbě abys nerušíla ostatní maminy a mimča. Na nadst. může kdykoliv kdokoliv. Proto ho chci. Milouši na mě taky působí moc pánbíčkářsky a prý jsou ty PA protivný,,tak nevím. Nechodila jsem do žádnýho kurzu jen jsem byla na info schůzce na obilňáku, řekli nám důležitý věci ohledně konce těhu, porodu a ukázali porodní boxy, ty jsou teda luxusní 😉 ani jsem necvičila, nic. Chodila jsem totiž celou dobu do práce tak nebyl čas. Te´d jsem 14 dní doma, tak se občas protáhnu na balonu

licina
2. dub 2008

Tak s prací jsme na tom stejně. já taky stále pracuju.....
Ale už si někdy říkám, že stačilo. Na druhou stranu mě děsí být doma. Nevím, jestli bych se nenudila.....
Teď od nás sousedka v sobotu rodila v Bohunicích a byla v pohodě. Žádná rekonstrukce ji nezaskočila....
A na porod měla nadstandartní porodní box, protože měla speciální požadavky rodit na boku.
A její manžel říkal, že vše bylo OK.
Jo a do předporodního kurzu taky nechodím. teď jsem si akorát říkala, jestli začít, ale dle rad zkušenějších se na to asi vykašlu..... 😉

martinka79
2. dub 2008

JAni tak návštěva maniky je důležitá. Aspoň tě malinko rozptýlila. A teď ten rychlostní úklid. s tím nadstandardem máš super. Já ani neváím zda se mi podaří zabukovat chi ho kvůli dceři jako být s ní na chodbě by bylo....... 😒 ale když nebude tak co nadělám.
Já mám stále mírné bolesti když sedím tak ne,a le jak jsem šla do MŠ tak jsem to cítila.
🙂 🙂

dzej
autor
2. dub 2008

licina podle mě je to na prd...většina lidí říkala, že si stejně nic z toho kurzu nepamatuje nebo nevyužije. Bohunice jsou v pohodě, jen prý mají kvůli té rekonstrukci jen 1 nadstandard.

Martinko, no já měla taky štěstí, dr když viděla moje smutný oči, tak hned obvolala všechny oddělení a sehnala ho. Jinak se nesmí rezervovat dopředu...je to fakt, můžeš tam mít dceru třeba celý den...ale třeba u vás to bude jiný, nebo víš taky, že návštěvy jen na chodbě? V každé porodnici je to jiný.

martinka79
2. dub 2008

no apolinář má návštěvy na chodbě. jinak ty normál pokoje asi nejsou špatné, ale museli bychom být na chodbě. Není to žádná hrůza viď malý stejně zatím méc vnímat nebude tak může na chodě chrnět a my společně sedět a povídat si.
No uvidím jak začnu rodit zeptám se. Já nechci jednolůžák protože jediný kdo asi přijde bude manžel. Jinak všchni to mají asi 150km a kamarádky no nevím zda budou mít čas a na klegy z práce asi an i nejsem zvědavá v nemocnici. 😀

dzej
autor
2. dub 2008

A co vůbec Kachnicka?? Ze si ji tam v úterý už nechali??

No jasný, já chci taky jen rodinu, ostatní až pak v klidu doma na návštěvu...taky jsou už zase chřipky tak nechci riskovat.

No nic, jdu na ten úklid. Ahoj holky 😀

martinka79
2. dub 2008

TAk ahojky. Tak jsem ji tu postrádala a ona to má třeba za sebou. Ty máš výhodu rodiny, to já mám právě daleko. Jí jdu vařit tak čauky.

adriana1
2. dub 2008

Ahojky,
tak dneska sem byla v té škole. Všichni tam byli příjemný a ta aj a pc je aby něco děti věděli než jim to začne ve 3.třídě. Dída půjde na burešku ale nevím jestli ji dáme ještě tetkon nebo až 2.třídy. Akorát se bojím toho, že jak je pomalejší tak nynější škola napíše té nové že měla jít do zvláštní. Co ste holky vařili?

dzej
autor
2. dub 2008

tak jsem si dala poslední sietu po úklidu a jsem tu 🙂

adriana já měla dneska pizzu 🙂 a ty Dídu dáváš do jiné školy? Jak je pomalejší?

martinka79
2. dub 2008

Já vařila rizoto. jinak Andrej oni to mohou napsat,a le toto rohoduje psychol či spec. pedagog a pokud jste nebyli na vyšetření tak to nemá žádnou váhu. Pouze info pro učitele. Má ta škola svého psychologa?
JAni takže doma vše připraveno pro mimi. 😉 já přečetla dva časopisy.

dzej
autor
2. dub 2008

jé rizoto bych si dala 😉 nějak mi častěji dneska tvrdne břicho ale vůbec to nebolí. Jirka jde dnes večer na tenis tak snad mě to nechytne dřív 😀

martinka79
2. dub 2008

nestraš. no já cítím záda tak a občast bolest v podbříšku,ale nic vážného. 🙂 kdyby to na tebe přišlo budeš rychle volat, ale ono to tak rychle asi nepůjde. 😉

dzej
autor
2. dub 2008

no já si taky myslím, hlavně mám instrukce od PA, že pokud to nebude bolest min 2hoďky po 5min tak nemám do porodnice vůbec lézt 😀 mě bolí v podbříšku jen malinko občas, ale každou chvíli tvrdne břicho..no uvidíme, budu to pozorovat. Co jsi četla za časáky?? Něco o mimi nebo ne? Já si koupila nějakej časák Miminko - první rok krok za krokem a je to docela dobrý 😉

martinka79
2. dub 2008

já přečetla svět ženy a potom moje psychologie, je to super časák. 😉 dubnové číslo amminky a miminko nemám, ale koupím si to do porodnice. 😀 mám nabalenou knihu synové Marie Terezie to bude taková jiná četba.
Tak díky za info. to já nemám moc silné a uvidím ten interval, ale určitě to na mne nepřijde samo. 😉

dzej
autor
2. dub 2008

Martinko myslíš, že bude čas číst? Já si chtěla vzít knihy, ale každej říká, že budu ráda, když se v mezičase vyspím 😨

martinka79
2. dub 2008

no já právě moc nemohla usnout a díky té knize jsem aspoň malinko navodila spánek. no tak ji dovezu domů, ale přes den jsem nespala vůbec to víš na mne působí nemoc. prostředí a tak ji tam mám danou vlastně dvě. 😀 😀 😀 budu jak nějakej intelektuál. 😉

adriana1
2. dub 2008

máme napsáno s pedagocké poradny že jsme pomalejší a máme menší IQ když tam byla tak četla písmenka tet čteme jako ostatní děti. Je zajímavé že mají učitelku nemocnou a mají jinou a tet nosí dvojky. Jo chci jít dát jinam. Je to klasická základka a mám ji přes ulici. Je blíž než do které chodí. Plete si b s d a to podle mě dělají disletici a né že má menší iq. My sme událi úkoly a naučili sme se a zachvilku půjdem do krámu a večer budem dělat bublaninu. Jinak já si brát žádnou knihu nebudu budu ráda že vevolném čase se vyspím ale kdyby náhodou dá se tam koupit časák nebo někdo z rodiny může přivést knihu

martinka79
2. dub 2008

to je jasné adriano.
Jinak k tvé dceři, hele já bych před nástupem do nové školy navštívila klidně i jiného psych. či spec. ped. a halvně se zaměřila spec. poruhcy učení to toiž je zřejmé, že asi má. Pomalé osobní tempo, plete si písmenka a snížení intelektu u toho nemá nic společného. Max. snížená slovní zásoba aktivní či pasivní, nebo tzv.vizuomotorika... hele určitě někoho navštit a novu školu jen doporučuji. 🙂

adriana1
2. dub 2008

marti dík. Tak se měj my vyrážíme zatím pá
P.S. holky at vás to moc nebolí

martinka79
2. dub 2008

ahojky. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru