Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

kachnicka01
18. únor 2008

Ahojky holky... ja sem pred tehu cvicila fakt hodne, ale pak byl konec - bylo mi furt zle, pak sem musela lezet a ted uz jsem nezacala..mam sice 2 DVD s cvicenim pro tehu, ale ani sem je nepustila, sem fakt ostuda. Panevni dno posiluju tak jednou za mesic, kdyz si vzpomenu a tak pul minuty hihi 😅

Malinik piju taky, ale ne trikrat denne..treba jednou pul litru.. hraz nemasiruju, protoze si tam nedosahnu haha 😕 a taky proto, ze jsem lenora. Jeste mi nekdo radil lneny olej, ale ten nemuzu sehnat 😨 no takze asi takhle vypada moje predporodni priprava..a to jsem si vzdycky rikala, jak budu v tehu aktivni, jak budu cvicit a masirovat a delat vsechno a chodit na kurzy a tak no a prd...otehotnela sem, a telo si se mnou dela, co chce. vsechna moje predsevzeti jsou v haji,

porodu se zrovna ted nebojim (treba za 10 minut budu - mam to na etapy) a spis se hrozne tesim, az ten drobek vyleze. Jsem na nej uplne nechutne zvedava 😀 do porodky jdu poprve pristi pondeli, tak uvidim, jak to na me zapusobi..fuj jako byt to uplne na me, tak rodim nekde o samote, jsem priserne stydliva 😅

janinininka
18. únor 2008

Světluško- můžeme si písnout, ale dneska vypínám pc, jsem nějaká hotová 😝 v noci mě bolely záda, mám problémy se záněty moč. cest a ledvin, a takhle to začíná, ale teď to snad nebude ono 🤐 už jsem byla 2x v nemocnici, asi je to jak se miminko tlačí na bříško, jak roste..moc jsem toho nenaspala..
písnu ti.
a jaký máš pocity, jak se cítíš, bojíš se, nebo máš spíš radost, já jsem hroznej cíťa, všechno mě bolí, tak mám strach, abych tam nedělala vyrvál 😕 , klidně si dám i epi a vůbec se za to nestydím 😝
už aby to bylo za námi, co? 😉
Kachnicka-tak zkus lněné semínko, to seženeš ve zdravé výžívě, já si ho dávám do čaje maliníkového, ale dá se i prý kousat, nebo např. do jogurtu, to asi taky zkusím..
Holky někde jsem slyšela, že existují homeopatyka na rychlé otevírání ,nevíte, jak se jmenují? Ty bych si ráda koupila 😉 , ale nevím, jak zjistit název 😠

gaba3
18. únor 2008

ahoj holky 🙂
jani: my byli taky na prohlídce porodnice v HB a teda byla jsem zklamaná, prováděla nás sestřička, která byla strašně nepříjemná, takže první dojem mi to dost pokazilo, ale jinak je to tam docela pěkné 😉 já se právě taky rozhoduju mezi havl.brodem a ještě novým městem na moravě, tak je to sice menší, ale personál byl naprosto super! a do brodu to mám asi 30km a do nového města 10km, tak taky uvidíme podle bolestí....ale ty to máš 60km, to je už docala dost vid? jo jinak v brodě mě vystrašili počtem rodiček a těch pokojíků tam moc není, takže kdyby rodilo třeba 5 maminek najednou (což se stává, měli tam i 8), tak ti vyvezou postel na chodbu nebo do kuchyňky 😝 a to si teda nedokážu vůůůůbec představit!
holky: a já začala pít čajík dneska, kolik se jich má denně teda vypít? a masáž jsem masírovala jen jednou, hrozně mě to neba 😅 ale cvičím celkem pravidelně 🙂
Svetlusko: fakt to pomáhá, že je hráz povolnější?? a masíruješ těch 5-10minut?
jinak já se porodu od sobotních návštěv porodnic teda bojím a dost, hlavně aby prďolínek byl vpořádku, ach jo 😕

svetluska.l
19. únor 2008

Gabi jo ja to vazne citim,jak je pruznejsi..nevim,jestli mi to pri porodu bude stacit,ale kazdou msazi teda citim,jak je elastictejsi...ta prvni masaz me i docela bolela,vse bylo ztuhle a sem si jista,ze rodit pred prvni masazi,tak sem rozervana az za usima🙂)Jinak 10 minut to teda nevydrzim,masiruji tak 5-7minut...nejcasti u TV,at ten cas utika🙂
Ja piju caj tak jednou az dvakrat denne normalne hrnecek...nekdy zapomenu..nepisju ho zase uplne pravidelne...porad si rikam,aby nebylo brzo,ale uz asi zacnu pit pravidelkne 2x denne salek...

Jani...bojim se,nesnasim vnitrni bolet...uplne nejhur bolest bricha..no snad to prezijeme a doufam,ze jsi v poradku!!!

martinka79
19. únor 2008

Strach je asi normální, já buud rodit podruhé a bojím se také. první porod pohoda baz jakékoliv přípravy ajela jsem 50km, bolesti se dali, ale vydržet. Tentokrát pojedu buď přes Prahu cože je děs v určitém čase nebo do Kolína.
Jste aktivní maminky 😉 a já jako druhorodička to už nijak neprožívám samotnou přípravu, jelikož to záleží na samotném porodu.

paolin
19. únor 2008

ahoj holky! ja ted pripravy hodne odbyvam. na cviceni neni cas ani energie, hraz nemasiruju, ale snazim se posilovat panevni dno. to je asi nejdulezitejsi. zkusim pit malinikovy caj, ale jak rika moje doktorka - kdyz se zenske nechce otevirat, tak nepomuze nic. tak nevim...u prvniho mimca jsem hraz nemasirovala a mela jsem jen maly nastrih. nejvic se asi bojim komplikaci, ale to je pak takovy fofr, ze to clovek ani moc nevnima a mysli predevsim na mrnouska. strasne bych si prala si porod uzit. prvni byl nic moc a nemela jsem prilezitost na ulevove polohy nebo balon apod. posledni dve-tri hodky si nepamatuju, tak me to docela mrzi. vubec jsem nevnimala, kdyz mi maleho ukazali. no a nejvic jsem zvedava, jak bude mimousek vypadat 😉
jak pise Martinka - nejvic zalezi na porodu. z meho hlediska je tedy dulezity nacvik dychani, popremysleni o moznych polohach a hlavne byt co nejvic v klidu. hezky se to pise, co? 😉

martinka79
19. únor 2008

paolin hezky se to píše před samotným porodem i myslí,a le ptom to je zcela jinak. 😎

janinininka
19. únor 2008

Já piju maliník od tohoto týdne 2 šálky denně, do toho zamíchám lněné semínko a včera jsem si ho dala i do jogurtu.
Paolin- asi máš pravdu, záleží na těle, jak se s tím popere a jak to bude snášet, ale když mu můžeme pomoci, aspoň budeme mít pocit, že pro to něco děláme 😎
záda mě už nebolí, ale prý to může být předzvěst děložních stahů, že se děloha připravuje, já už to tak chci mít za sebou 😲
dneska jsem byla u dr, našli mi streptokoka z výtěru, takže při porodu budu mít ATB, ale prý se můžu normálně hýbat, nevadí to nějak miminku ani mě, ne? Do toho jsme měly zvětšenou srdeční činnost, takže nás poslali do nemocnice na UTZ, naštěstí v pořádku, byla jsem z toho špatná teda 😝 , průtoky máme dobré a vše v pořádku. Malá má 2950g, je to váha orientační, ptala jsem se sestry, abysme neměli 4kg cvaldu, prý ne, já taky myslím, že bude mít okolo těch 3kg..
hlavně že je to dobré 😉

paolin
19. únor 2008

janinko, ATB nevadi. ja taky mela pozitivni kultivaci na streptokoka. na prijmu mi dali do zily kanilu a kazdych 8 hodin davali ATB. kanylu mi vyndali, az se maly narodil.

janinininka
19. únor 2008

a můžeš s tím na míči, do sprchy, atd?

martinka79
19. únor 2008

jani já to měla také a normálně jsme s tím mohla všude. Jinak moje malá měla přesně 2950g a to byl porod jedna báseň

janinininka
19. únor 2008

Tak to je dobře 😉
akorát my budeme mít víc, jestli se narodí za měsíc 😝 ale myslím, že okolo těch 3kg to bude 😉

paolin
19. únor 2008

Jani, byla jsem ve vane-asi ctyri hodiny a v poho.
Vitovi typovali pres 4 kg a nakonec mel 3650gr. UTZ je pry +/- 0,5kg.

dzej
autor
29. únor 2008

holky, kdy začíná klesat břicho dolů?? Já ho mám pořád strašně nahoře a bolí mě žebra jak malá tlačí hlavou. 😖
Máte někdo stejný problém..strašně mě bolí klouby a kyčle a v noci chytám do lýtek křeče 😠

kachnicka01
29. únor 2008

dzej..ptala sem se na to segry a prej nejak pred porodem - tak dva tydny treba... me teda nic jeste neklesa a uz se na to tesim, protoze se mi obcas snazi Tonik neco nacpat pod zebra a to je teda nic moc 😖 jinak krece do lytek mam v noci taky - ale nastesti ne casto. A priserne me uz vic jak tyden boli vsechny kosti mezi nohama - hlavne kdyz chodim a kdyz se hybu - i v noci me ta bolest vzbudi kdyz se treba prekulim...ptala sem se u doktora co s tim a prej nic...ze prej ty posledni tydny stoji proste za prd a musim to vydrzet... ach jo!!! 🙄

gaba3
29. únor 2008

ahoj holky 🙂
dzej: taky jsem slyšela, že bříško začne klesat tak ty dva - tři týdny před porodem - každá těhulka to má určitě jinak 😉 mě už teda kleslo pěkně, ale dnes jsem byla u dr. a ještě to není tolik, aby to prej bylo na porod nebo co.... ale malej je dost nízko a dooooost tlačí 😅 kachnicko: je asi jedno, jestli mimísek tlačí nahoře či dole, oboje je někdy dost nepříjemné 😝 kolikrát nemůžu dojít ani do obchodu a taky to dost tlačí na močovej měchýř brrr.... jinak křeče už ted nemám, zato nohy a prsty na rukách mě natíkájí až hrůza 😕

janinininka
1. bře 2008

Holky mě taky malá tlačí na žebra, od po, ale teď se nějak asi natočila jinak, boí to, ale míň, nebo jsem si na to zvykla, ale jsem celá taková těžkopádná. No jo, v po to bude 38tt., kéž by to už bylo za námi , bojím,bojím. Bříško mi taky trochu kleslo, ale jen trochu, a někomu prý neklesne vůbec až u porodu. Jinak jsem měla předevčírem poprvé posllíčky, asi 3 hodiny, a kdyby takhle vypadall porod, tak si pískám teda, jezdila jsem na míči, chodila jsem a dobrý, pomohlo to 😉 a na močák mě tlačí snad celý těhu,pořád lítám na záchod 😅 ale teď, jak je větší, tak jí í jinak cítím, jak se tam mele, bude se mi stýskat po bříšku pak, je to takový hezký spojení mezi námi, to mi bude chybět 😢

dzej
autor
1. bře 2008

kachnicko no to že tě tlačí mezi nohama to je normální, ona tou hlavičkou si pomalu proráží cestu. Prý jak se "otvíráš" tak bolí celá pánev. Já mám malou hlavou nahoru, takže mě nebolí pánev ale ty kyčle to nevím od čeho..močák docela dobrý, zatím. Tak holky už to máme za chvíli. janinininko jj taky jsem přemýšlela, že mi bude po pupíku smutno 😉

janinininka
1. bře 2008

NO mě včera tlačila dost hlavičkou, nemohla jsem sedět, ležet, bylo to takový nepříjemný, dneska je to dobrý, akorát jsem teď asi hoďku a půl ležela, a asi se jí nelíbilo, jak se válím, tak protestovala, a maminka zase bude čučet do tmy, a nebude moci usnout 😠

noangel
2. bře 2008

mate nektera pocit jak se mimco tlaci hlavickou dole ze uz brzo vypadne? 🙂 ja mam poslednich par dni pocit ze me brzo strci ruku ven nebo ze vypadne, kolikrat si instinktivne dam ruku mezi nohy 😀
mozna je to u me jen nezvyk protoze teprv nedavno se me otocil hlavou dolu, tlacit by ta hlava asi mela, ale tolik? 😲

dzej
autor
2. bře 2008

noangel my máme dole prcku takže nevím, ta tolik netlačí.

kachnicka01
2. bře 2008

me bude brisko taky chybet... jako ja mam taky kolikrat pocit, ze mi smejdi rukou mezi nohama. A hnusny je, kdyz me jakoby skrabne nehtem nebo co to dela..to je teda pekna bolest. Holky, taky vase okoli porad ma potrebu komentovat vase bricho? Me prijde, ze bych si mohla nechat na celo vytetovat odpovedi na otazky, kdy mam termin, jak se bude jmenovat, kolik sem pribrala (tuhle otazku fakt miluju 😠 ) a jestli kope! Ach jo 😠 jako obcas mam dojem, ze je to bricho verejnej majetek a kazdej si mysli, ze mi ho muze osahavat!!!!! Nekdy mi to hrozne vadi fuj! ☹

luciask1986
2. bře 2008

ahojte mozem sa kvam pridat ja som v 30 t ja zatial este take nic necitim len kopanie

noangel
2. bře 2008

kachnicka01: taky si myslim ze me drape nehytkama jinak nevim co se mi to v pravym trislu nekdy deje 🙂
a kdyz se me nekdo chysta sahnout na bricho a je to chlap tak reknu pokud to neni tvoje tak tam nesahej pokud to nezabere tak natvrdo ja ti taky na k.oule nesaham, a zensky ignoruju sousedka se vyptavala tak sem ji rekla az si budu chtit popovidat ze se stavim a druhe ze kdyz me 5 let uspesne ignoruje at v tom neprestava, fakt sem z tech kecu a dotazu uz nakrkla na vsechny

janinininka
3. bře 2008

Mě ani nevadí otázky na bříško, kolik jsem přibrala atd, mě nechávají docela lidi v klidu, nebo si to nepřípouštím.ALe s tou hlavičkou je to někdy síla teda, nemůžu sedět, ležet, nic, to není moc příjemný 😖

ervina
3. bře 2008

ahojky těhulky, tak mě zase bolí spíš žebra,jak se tam mimi natahuje 😉

dzej
autor
3. bře 2008

ahoj holky, tak to naštestí mi nikdo cizí na břicho nesahá. A rodina se vždycky předem zeptá jestli může. Teda přítel se samože neptá 😀 ale je fakt, že ty otázky jsou pořád dokola a nejvíc mě štve, když se někdo zeptá, kdy mám termín a já řeknu že AŽ 31.3, tak reakce je vždycky UŽ?? Tak to je hned. To bych vždycky vystřelila ty lidi z trenek, mě to přijde strašně dlouhý ☹ No jo, no musíme to vydržet.
Drápání nehýtkama...jak se to projevuje? To teda nechápu. Prý to mimi je má přerostlý až když se přenáší, do toho 40tt by je mělo mít maličký, takže by drápat nemělo...ale nevím 😕

ervina
5. bře 2008

holky, od včerejška mě pobolívá v podbřišku, zřejmně,jak se tam mimčo tlačí. chvílema je to nepříjemný, máte to taky???

pec
5. bře 2008

Ahoj holky, jak cítíte teď ke konci pohyby? Já dost slabě ☹ . Jsem z toho docela nervozní. Je fakt, že malá byla po celou dobu spíše kliďas, ale nevím. Spíš jenom takové protahování. A občas škytavka. Na monitor chodím 1x týdně a tam bylo vše OK. Když jsem to řekla doktorovi, tak se k tomu moc nevyjádřil, že tam má nejspíš málo místa. A jaké máte CS v průkazce? Já zatím jen 2, hlavička je prý dost nahoře a na porod to prý zatím fakt nevypadá. Břicho mi nekleslo, poslíčky nemám. Tak jsem na to zvědavá... 😠

dzej
autor
11. bře 2008

ahoj pec, já cítím pohyby hodně, někdy až bolestivě. Taky si malá dala na čas než se otočila, ještě v neděli byla KP. Škytavku má taky často...ale co říkaly holky, tak většinou už jsou pohyby malý, protože není místo..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru