Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

gaba3
11. bře 2008

ahoj holky 🙂
dzej: tak to gratuluji k otočení prďolky, to je super 😉 jak se jinak cítíš? a co poslíčci? minule jsme se bavily myslím na březnovkách a šla sis dát spršku, tak koukám, že to byli fakt jen poslíčci 😉 taky už si tolik přeješ porodit? 😀

pec: pohyby cítím jak kdy, někdy silně - někdy slabě... ale pokud máš monitor 1x týdně a doktor ok, tak bych to neřešila jak píše dzej, prckové už prostě toho místa moc nemají no 😉

kachnicka01
11. bře 2008

Ahojky holky, tak zas po par dnech pisu 🙂 me to bricho zatim neklesa, i kdyz dneska mamka rikala (ted ji tu mam na par dni na navsteve) ze mi uz trochu kleslo - ale spis si myslim, ze mi jen chtela udelat radost... 😅

dzej: to je super, ze se mimi otocilo!!! Mam hroznou radost - tak vidis, je to holt chytra holcicka 🙂

jinak u me vse docela pri starem - porad me boli ta panev, ale uz to ani nekomentuju...jinak chodim jako "naprcana koza" strasnej pohled na me 😀 obcas me trochu boli bricho jako bych to mela dostat - a to hlavne po curani. No a jinak jako poslicky nepozoruju moc....

pec: Tonik se mi tam jen tak jako prevaluje, dneska sem ho chvalila a pak jsem sla s mamkou mrknout po kramech v letnanech no a delal mi rodeo - holt je to klasickej chlap - nesnasi nakupovani! No takze taky jak kdy - nekdy jen vystrci prdelku kdyz ho po ni pohladim, jindy predvede kolinko nebo co to je a dneska teda radil 🙂

dzej
autor
12. bře 2008

gaba jj asi to byli poslíčci. V pondělí mi řekli, že to ještě nevypadá, jenže já už chci ☹ piju maliník , tašku mám sbalenou a pořád nic..asi budem muset vlítnout na nechráněný sex 😀
holky, jinak mi PA řekla, že břicho může klesnout třeba až den před porodem. Já ho mám hodně nahoře a v PO mi navážili, že má malá "velká" 3600g..tak prý mám počítat i s možností, že břicho padne dolů a já povalím. Takže si nedělejte hlavu z toho, že je bříško nahoře.

a taky už chápu vaše pocity, jak má hlavu dole tak je to děs, chodím čůrat tak 5x do hodiny a když si sedám, mám pocit, že na hlavu mimča 😀 no t už to máme za sebou a hlavně v pohodě 😝

gaba3
12. bře 2008

dzej: já už chci taky 🙂 zkouším všechno, dlouhé procházky, uklízím, maliník, semínko, sex a nic, prostě se malýmu nechce 😀 asi budeme muset vyčkat 😉 mě v pátek dr. říkala, že se ještě neotvírám, CS mám 1, prcek kleslej, ale nic z toho prej zatím nebude, tak jsem zvědavá, v pátek jdu zase.....
dzej a to už jste pěkní macíčci 3600g - to je hezký, za chvilku jdete neboj 😉 mě dr. nechce UZV udělat, takže váhu bohužel nevím 😢

holky a kolik máte CS? a přibíráte ted ještě na váze nebo už ne? slyšela jsem, že před porodem se už nepřibírá nebo naopak se zhubne (že to jako značí, že půjdeš brzo rodit nebo co), ale to je taky možná internetovej žvást.....

kachni: máš šikulku, to jsou ti chlapi no 😀

dzej
autor
12. bře 2008

gaba... no a kde to CS je napsaný? Já mám jedinou změnu v průkazce u zkrácení čípku a mám tam místo 0 ... 1. Jinak vše stejný 😒 Proč ti nechcou udělat UTZ? Mě ho dělali v porodnici, ale možná proto, že jsem byla KP...už nejsem 😅 Jinak já mám půl kila dole a mám pocit, že jím víc,,takže jestli to značí brzký porod tak huráááá

gaba3
12. bře 2008

dzej: to bude asi ono, já mám taky 1(dr.mi to píše pod ten graf) 😉 některé holky (co tady čtu) už mají třeba ve 30tt 3, ale to je asi jak u koho, u nás se to asi rozjede pak a rychle 🙂 i když já doted pořádně nevím, co to CS znamená?!
a to by bylo super s tou váhou a porodem co? ale nechci ti nic nakecat, fakt jsem to četla někde na netu, takže to může být klidně blbina 😉 tak aby tě to psychicky nenavnadilo a večer si nejela 😀 😀 😀 a UTZ mi prostě dr. nechce udělat, že ho pojištovna nehradí, naposledy jsem byla ve 30tt a prcek už byl otočenej správně, jinak chodím 1x týdně na monitor... ale ne do nemocnice, ale ke své dr. ty chodíš do porodnice na prohlídky?

gaba3
12. bře 2008

dzej: jééé pěknej pupíček 🙂 a to miminko v té postýlce nemá chybu 😀 😀 😀 to pejsek hned zkoušel malýmu jo? 😉

dzej
autor
12. bře 2008

gaba..no já byla v PO poprvé v porodnici na tom měření srdíčka a rovnou mi udělali UTZ... ale možná to bylo kvůli tomu KP, v pondělí jdu zas, tak uvidím. teď už budu chodit každý týden do porodnice. JJ to je pravda, pojištovna platí 3 UTZ.
JJ to je náš pes a hned jsme mu to museli dát vyzkoušet, aby pak nežárlil 😀
A ty jsi na tom s váhou jak?? Já teda nemám ani poslíčky, nic...jen se malá pořád převaluje, nechápu, že se jí nechce na svět 🙂

gaba3
12. bře 2008

dzej: ptala jsem se dr. a řekla mi, že už žádný UTZ dělat nebude, možná, když budu po termínu, tak budou kontrolovat průtok pupečníkem a tím pádem se váhu prcka nedozvím... naposledy na UTZ, což bylo ve 30tt jsme měli 1600g 🙂 a tvrdne ti břicho? mě jo a dost a k tomu mám hlavně v noci bosti jako při MS.....

dzej
autor
13. bře 2008

gaba, my měli v 30tt 1750g..takže skoro stejný 😀 břicho mám občas tvrdý na dotek, ale zevnitř to necítím...vlastně vůbec nic mi není, jen občas mi píchne v podbříšku. 😒 a kdy jdeš do porodnice na kontrolu?

gaba3
13. bře 2008

dzej 🙂 neboj, to pak přijde až bude porod, buď ráda, aspoň si v klidu a můžeš ještě víc užívat těhulkování 😉 no a do porodnice na kontrolu asi nepůjdu 😕 moje dr. dělá monitor normálně a nikam mě neposlala... až ted čtu tady na koníkovi, že chodíte přímo do porodnice 😅 zítra jdu na monitor a poradnu, tak se jí chci schválně zeptat..... tak zítra napíšu 😉

adriana1
14. bře 2008

Ahoj holky.
gabi to záleží na porodnici kam jdeš rodit např. v praze se chodí do porodnice a v Kutné Hoře ke své gynekoložce až do konce.
Kolik naše natálka váží nevím. Já mám Dilatace hrdla 1 a zkrácení čípku 1, celkem kritická hodnota 2.
Už máte všechno zbalené do porodky a koupenou výbavu? Mě ještě chybí pár věcích. Mě čeká kontrola v porodnici v 35tt

dzej
autor
14. bře 2008

gabi určitě dej vědět 😉
adriana já jsem dobalila minulej víkend 😀 já mám v těhu naléhající část 1, zkrácení čípku a konzistence 1, jinak O. Ale ani nevím co to znamená.

martinka79
14. bře 2008

ahojky přidávám se náš Mišák má teď 2748g pokud by to mělo být podobné jako u dcery tak budu ráda tu jsem rodila v 2950g super. jinak mám CS3 a pod graf do průkazky nic nepíše tak ani nevím. Sbaleno mám jen dodat nějaké dobroty a vodu,a le děalal jse to až před týdnem. 😉

gaba3
14. bře 2008

ahoj holky 🙂
dzej: tak píšu 😉 na monitor budu chodit pořád ke své dr.... a má dr. už se vrátila a na požádání mi utz udělala, takže jsem byla štastná jak blecha 😀 prcek je ok, velikostně (hlavička, bříško, nožičky) odpovídá přesně na termín 😉 ale, jsme už krapet macíčci, máme ke 3500g, tak snad už moc přibírat nebudeme 😉dzej, to máme podobné co? 🙂 jinak čípek stále nahoře, takže porod pravděpodobně hned nebude noooo, tak ty velikonce snad 🙂 😉

luciask1986
14. bře 2008

ahoj gabi tak ty si uz takmer na konci ake to je?

dzej
autor
14. bře 2008

Martinka a kde bereš to CS???? Jo, vidíš, jidlo a pití do porodnice, to jsem zapomněla... dobalím 🙂
Gaba tak gratuluji, jj jsme na tom podobně 🙂 taky doufám, že už moc nenabere. Já už mám teda skoro kilo dole, tak že by? 😅 v pondělí se chystám říct dr. aby mi udělala ten hamiltonův hmat, pak doma vlítnem na nechráněný sex, pak si dám spoutu dřepů - jak radily holky - a doufám, že do středy rodím 😀 na velikonoce už chci být doma 🤐

gaba3
14. bře 2008

dzej 😀 já už to neřeším, tím vyvoláváním se stresuju a ono to možná taky brzdí, takže na to prdím a budu se modlit, aby to bobek do velikonoc stihl a nenapínal nás až do dubna že? 😅 no a myslíš, že ten hmat dělají na požádání?? to mi musíš dát vědět jo? 😉 a kilčo dole, tak to je super, třeba to do středy fakt stihnete 😉 já teda zatím neubírám,ale držím se, což je u mě taky pokrok... a neboj, já si myslím, že to hlavní nabírání mají prcci za sebou a když i my nenabíráme.... ne? 😉
luciask: jojo je to super, ale trošku míň pohodlný no 😕 však za chvilku jseš na konci taky, jak tak koukám 🙂 😉

pavlina01
14. bře 2008

Ahoj holky taky se přidávám!Jak píšete,já jsem skoro ve 38tt a jse otevřená pro prst taky nevim co to znamená jsem uplně mimo a mam CS5 taky chodím k doktorce na monitor a do porodky půjdu až rodit! 🙂Holky kolik máte na monitoru,tedy kam vám dosahuje ten graf!Já s tim mám problém máme to prý hodně vysoko tak mě zajímá jestli to třeba nepřeháněj mám to vždy mezi 150-160!

majmuna
14. bře 2008

Pavlina nahodou sem nahlizim a myslim ze si delas zbytecny starosti....ja mela taky takovy hodnoty a nikdo se nad tim nepozastavil....naopak dvakrat jsem dostala za 1.

pavlina01
14. bře 2008

Já mam dvě děti ale někdy si fakt připadám jako blb tak moc díky!Asi bych spíš měla radit já,ale tak nějak zjištuju,že nic nevim!

paolin
15. bře 2008

pavlino, na prst je normalni. 😉 CS se koncem tehotenstvi zvysuje-cipek meni konzistenci a charakter, jak se pripravuje na porod. temi hodnotami na monitoru myslis delozni stahy nebo ozvy miminka?

pavlina01
15. bře 2008

Ahojky!!Myslim ozvy miminka!

gaba3
16. bře 2008

pavli: my máme taky tak 140-160, jak kdy... a dr. mi řekla, že máme křivku ukázkovou 😕 tak nevím, kolik by mělo být??? 😕

luciask1986
16. bře 2008

AHOJ GABI AKO SA MAS?

paolin
16. bře 2008

Pavli, tak ve 33.tt se ma tep miminka ustalit na 120-160 uderech za minutu. 🙂

gaba3
16. bře 2008

luciask: mám se dobře, jen už prcek by mohl jít ven 😀 a co ty?

pavlina01
18. bře 2008

Ahoj holky!díky moc za rady,jdu ve čtvrtek tak jsem zvědavá!!Mějte se krásně! 🙂

dzej
autor
19. bře 2008

ahoj holky, tak si představte co se mi stalo..v pondělí jsem šla na monitor a malá měla tep 170..tak že mi udělají zátěžák a do úterý tam pro jistotu zůstanu. vše dopadlo dobře. V úterý ráno zase monitor a že mě pak vyšetří dr a půjdu po o domů, jenže dr milostivě neměl čas, dorazil až odpoledne a to už mě nemohli propustit. takže jsem tam zkysla do dneška...všechno v pořádku ale prostě asi měli málo práce tak si mě tam nechali. Naštestí jsem už dneska doma.. malá má 3700g a vše je v pohodě. Ten tep prý tak občas může skočit...takže tak 😠 tak se mějte a dejte vědět jak pokračujete 😀

martinka79
19. bře 2008

dzej: tak to tedy nebylo asi příjemné kdybyaspoň malá vykoukla na svět, viď. drž se. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru