Trpíte otoky koncem těhotenství?

innula
21. led 2014

Ahoj, zajímalo by mě jestli koncem těhotenství cca měsíc před porodem trpíte na otoky. Je pravda, že zadržováním vody - otoky trpí spíš ženy, které čekají holčičku? Díky

ivcacekb
21. led 2014

Ahoj, mám chlapečka a nohy jsem měla jak konve a několik měsíců trvalo, než mi otoky zmizely, hoodně mi pomohl Detralex-brala jsem ho po porodu. Někdo nateče po porodu-ztráta krve a tím pádem bílkovin, takže pomáhá i doplňovat bílkoviny.

nikollita
21. led 2014

Taky mám chlapečka a otoky mi začly na konci 6. měsíce těhotenství a hodně se to zhoršovalo až do porodu. Nakonec jsem nabrala 22 kilo "vody" a do týdne po porodu byly všechny kila pryč. Měla jsem oteklé nohy až ke kyčlím, ruce až k ramenům 😅
Takže asi to pravda není.

klaire22
21. led 2014

Já čekala holčičku a natekla jsem cca od 6 měsíce a byla jsem nateklá až do porodu - měla jsem nahoře 15kg, ale vše byla voda!!!!! Pár dní po porodu bylo vše dole 🙂

lv
21. led 2014

já měla u obou holek nohy hrozně oteklé, nedostala jsem se do žádných bot, jen do manželových crocs vel. 42,5 a to mám 38 😕

lucieandrlova
21. led 2014

Já jsem měla ke konci těhotenství nateklé nohy a máme holčičku. (Spíš u mě platilo, že holky berou krásu - přibrala jsem 30 kg ☹ )

Nejvíc natékaly po špatném vyspání nebo klábosení s kamarádkou do noci (když u nás přespala).

Pomáhala mi rada maminky - nastrouhat syrovou bramboru a obalit s tím nohy do ručníku a dát je do vyšší polohy... (Ručník musí být starší - barví to...)

lenicka07
21. led 2014

U obou těhu (s holkou i klukem) jsem tenhle problém měla asi tak stejný. Většina nabraných kil v těhu byla jen voda, v porodnici jsem nechala všechna těhotenská kila. Dobrý jsou i kompresivní punčochy, hodně se mi po nich ulevilo, předepsal je praktik, protože se mi zároveň dělaly i křečové žíly. Detralex jsem taky brala.

malinna
22. led 2014

@ivcacekb:ahoj,koukám,že píšeš,že jsi brala Detralex.Já ho taky beru,hlavně kvůli křečím v nohách.prosímtě,musí se nějak před termínem vysazovat (jako Magnesium) nebo brát až do konce a klidně i při kojení? díky!

lenus202
23. led 2014

Já mám občas nohy jako konve, hlavně když někde chodím...nebolí mě, ale večer "jsou unavený" 🙂

ratatooy
23. led 2014

no tim že čekaji holčičku to nebude asi víc pro otoky,ja mma dva kluky a otky sem mela u obou u druhyho sem mela i otoky rukou od 25tt a od 30 tak hroný že sem bolestí řvala a v noci nespala ty ruce šileně bolely že bych si je urvala,hrnek sem neudržela,něco nakrájet nepřipadalo v uvahu vubec sem přes den ruce necejtila,a přešlo to až ted po šestinedělí

vkkc
23. led 2014

Ja byla otekla hodne moc - krasnych 30 kg navrch - a mam dva kluky 🙂 Takze podle toho nejde pohlavi urcit. 🙂 Hlidej si tlak, doplnuj bilkoviny. Ja mela nakonec preeklampsii, kvuli tomu sli i kluci driv ven.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru