Tvrdnutí břicha v 36. tt. Je to problém?

15. črc 2022

Může mi prosím někdo říct, jestli je tvrdnutí břicha reálně nějaký problém a může třeba uškodit mimču? Tvrdne mi třeba dneska dost, pomalu mám pocit, že dnes je tvrdé snad nonstop, hořčík mám prý ještě určitě týden brat, pak už vysadit. To už tvrdnutí pak najednou nevadí nebo co? Stejně nemám pocit, že by ten hořčík nějak extra pomáhal. Břicho tvrdne pořád, je fuk co dělám, jestli ležím nebo drhnu koupelnu, většinou to nebolí. Tak jak to teda je? Dr mě včera trochu rozhodila, když mi sáhla na zrovna tvrdé břicho a zděšeně se ptala jestli to tak mám furt. Nevím. Mně už spíš občas přijde, že to ani není tvrdé břicho, ale že je tam prostě nacpané už fakt velké mimino. Navíc jsem malá, no tak bodejť, nemá místo prostě :D Jo a pohyby normálně cítím, už trošku míň než třeba minulý týden, ale to je snad i tím, že mi dr včera v 35+3 řekla odhad skoro 3kg, ne? 😅😅

leniczka23
15. črc 2022

Jo je to v pohodě, vůbec v tomhle týdnu, teď už to bude peklicko až do porodu. Jj ty pohyby se pak s intenzitou snižují jak nemá mimco tolik místa. To je taky ok. To magnesium mi taky moc nepomáhalo. Teď už pomůže jen porod. Pohodový zbytek těhotenství přeji.

guliii
15. črc 2022

Děloha trénuje na porod. Jsou to takové kontrakce na nečisto. V tomto týdnu už to je v pořádku. Ale prý, když takhle děloha trénuje tak bývá rychlý porod. A asi bych se raději připravila na brzký porod.

9radka9
18. črc 2022

@guliii hehe myslím že máš pravdu, mě tvrdlo šílené od 6-7. Měsíce, ale někdy opravdu až co 5 minut, brala jsem magnézium, žádná změna a porod bych supr rychlý

guliii
18. črc 2022

@9radka9 také mi teď u druhého tvrdne, jsem 26tt, také beru magnesium a je to lepší. No první byl venku za 12 hodin od prasknutí vody, teď si myslím to bude rychlejší. 😄

klko
18. črc 2022

Pak uz se brat nema. Kvuli kontralcim pred porodem. V 36tt je to vcela normalni. Ono ani pocasi tomu neprida. Hodne odpocivej

levana33
18. črc 2022

me to tvrdnuti naopak vubec nevadilo, ja se na porod samotny tesim 🙂 jen ted jsem 38tt a to tvrdnuti uz skoro nemam, tak se zase obavam opaku :D

9radka9
19. črc 2022

@levana33 mě tvrdlo od toho 6. měsíce ale 36 TT myslím (nejsem si jistá, 36/37tt) to přestalo a porod byl rychlovka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru