Tvrdnutí břicha v 7. měsíci těhotenství. Taky tvrdnete?

mishha
13. zář 2012

Holky,tak jsem pokládala tutéž otázku ale diskuze je prý lepší..ještě se tu moc neorientuju..děkuju za odpovědi..Je to mé druhé těhu ale to co zkoušim ted,je pro mně nové.Že budu mít poslíčky,to jsem čekala ale já mám bolesti jakmile jdu něco dělat i když mám jít 100metrů a to pomalu..okamžitě tvrdnu,malá mi div z břicha nevyskočí a bolesti zesilují.Do toho se mi vrátilo zvracení,prostě je mi celý den špatně.To magnesium mám ale zřejmě mi tak nepomáhá ☹někdy mam fakt strach,že se něco děje a já to nepoznávám..

stavba
13. zář 2012

@mishha tak si o tom promluv s Dr., když je ti tak špatně, tak rada od nás tady ti asi moc nepomůže. Je potřeba, aby o tom věděl tvůj Dr.

slundo
13. zář 2012

tvrdnutí břicha je hodně nepříjemné a pokud to z prvního těhu neznáš, tak to může vyděsit. Ono je to spíš nepříjemný pro maminky, pokud jsi hubená, tak na to můžeš být náchylnější. Říká se tomu dráždivá děloha. Stačí si pohladit bříško a je to. Mně to dr. dokonce zakázala, abych dělohu zbytečně nedráždila. Taky se mi to hodně stávalo v noci, když jsem byla přikrytá peřinou, tak to bříško taky provokovalo. Každopádně i tvrdnutí může někdy vést ke zkracování čípku, takže bych zašla k dr. , aby to vše zkontrolovala a kdyžtak Ti zvýšila dávku magnezka. Ale neboj, na čípek to vliv mít nemusí, abych tady nestrašila 🙂

mishha
autor
13. zář 2012

no byla jsem drobná,když jsem otěhotněla.Ted už řádně přibírám.radši zajdu za Dr.kvuli tomu čípku,tohle jsem vubec nevěděla.S Michálkem v těhu jsem měla vše bez bolesti,bez tlačení nebo takovího zvracení a kapaček,tak se pořád lekam..Děkuju moc holky

citun
14. zář 2012

Poslední těhotenství mi taky tvrdlo břicho.Brala jsem magnesium,ale moc nezabíralo.Na doporučení jsem začala pít i hnusnou vincentku.Ta mi pomohla na křeče v nohou.Někdy jsem v noci musela chodit a bolesti rozchodit.Někomu se to prostě stává,ale bude to určitě v pořádku. 🙂

monivo
14. zář 2012

@mishha kolik toho magnesia bereš? Já trpěla na tvrdnutí už v prvním těhu. Rodila jsem v 28tt, ale ne kvůli tomu, spíš byl problém v placentě. Teď jsem brala magnesium taky už hodně brzo a brala jsem 3x 2tbl. Teď už ho samozřejmě neberu a břicho tvrdne i v sedě, když nic nedělám. Tak držím palce 🙂 Holt druhé těhotenství je vůbec náročnější.

mishha
autor
14. zář 2012

Já beru magnesium 2krát denně..že by to tak bylo,že druhé těhu je opak prvního?u mně to teda asi jinak nebude...

jidusha
17. zář 2012

@mishha Tak jsem začala tvrdnout taky. Jako by nestačilo, že jsem od začátku těhotenství natvrdlá😀

mishha
autor
18. zář 2012

😀 tak si dojdi k dr.pro to magnesium..já už mám taky těhu demenci 😉

jidusha
17. říj 2012

@mishha Magnezka doma mám, že bych ho mohla prodávat 😅 Teď se k tomu přidali poslíčci, začínám se děsit/těšit na porod 😀

barunkaberu
27. říj 2012

@mishha Taky mi tvrdne břicho, už od nějakýho 18tt, pořád. Nejdřív jsem brala Magnosolv, bez efektu, teď beru čistý magnézko 6-8tbl denně. Stačí mi se ohnout se smetáčkem pro hromádku a ztvrdne. Nebo si nějak víc šáhnout na břicho a ztvrdne. Čípek mám prý ok, tak snad to nějak vydžím, prý je to "normální", někdo to tak má...

andos
27. říj 2012

@slundo dr. mě varovala při tvrdnutí břicha hlavně na břicho nechytat, nemačkat... mě začalo tvrdnout břicho, jakmile jsem začala po PN chodit do práce a sedět vkuse 8h u pc, to není moc dobré.. naštěstí už jen 2 týdny a jdu na mateřskou

monuka
31. pro 2012

Zdravím mě taky tvrdne bříško začlo to v 33tt těhotenství o té doby to nepolevilo byla jsem v nemocnici do 34tt dostala jsem kapačku s magnesium a jen trochu to polevilo a znovu to samé mám břicho jako kámen ani magnesium nepomáhá už jsem si na to zvykla budu to mít asi až do konce těhotenství, ted jsem již v 38+5 a přežít se to dá jen je to trochu nepříjemné i když pohyby se i přesto cítit dají tak vím že je miminko v pořádku 🙂

markett27
7. pro 2016

Ahojky mamce a budouci mamce, mam jiz nekolik hodin bolesti bricha,zacinam sedmy mesic. Detatko sebou uz nekolik hodin strasne sije a do toho mam krece a takovy ten pocit, kdyz se vam chce zvracet jak se uvnitr vsechno stahne,ale zvracet mi nejde a ten pocit mam porad.nepomaha lezet,chodit, rozdychavat, nic proste. Nikdy predtim jsem tohle nemela. Myslite,ze bych mela rano jestli to neustane k dr? Dekuji

jbzirafa
7. pro 2016

K doktorce bych určitě šla , pokud vám není dobře, nevíte z čeho to je,já bych měla strach hlavně bych neznala okolnosti,..mluvím z vlastní zkušenosti s předčasným porodem. Kdybych byla tehdy opatrnější, vnímavější ke svému tělu, možná to nemuselo být tak brzo. U druhého těhotenství jsem už věděla víc a i raději bych šla k doktorce, i v noci, zbytečně než pak ztratit pár důležitých hodin třeba. Asi jsem vystrasila, ale je to moje zkušenost.hodně štěstí.

lucykal
7. pro 2016

@markett27 jela bych asi hned k dr.

markett27
8. pro 2016

@jbzirafa diky za odpoved, bolesti zatim neustaly,ale jak si projizdim diskuze tak mam pocit jestli nemuze jit jen treba o zarazene vetry...ty pocity co tam mamce popisuji jsou shodne. Tady je proslavena nemocnice tim jak jsou nadseni z takovych "hysterek" asi jako vsude,aby se clovek bal do nemocnice,ze nanej budou hnusni ☹ale jAko kaslu na ne. Pockam do rana a volam sve dr a pote pojedu do nemocnice.

markett27
8. pro 2016

Tak se hlasim z nemocnice, vse ok, jen mi davajo kapackou horcik 😉

jbzirafa
8. pro 2016

@markett27 tak to je dobře, za ten klid to určitě stojí. Možná nemají rádi hysterky ale určitě se doktorům nelíbí ani: četla jsem to na internetu a asi mi nic není. .ne ne radši zbytečně než si vyčítat zdraví miminka nebo sebe. I v nemocnici můžou něco zanedbat tak proč to nechávat na sebe. .

lucykal
8. pro 2016

@markett27 Tak snad to pomůže.

markett27
8. pro 2016

Dalsi noc a ja se svijim v bolestech, to je to tvrdnuti opravdu tak bolestive?to ted budu mit noc co noc do porodu? No potes koste...

adusee
8. pro 2016

@markett27 A KOLIK JSTE TT?

markett27
8. pro 2016

@adusee 28 tyden

adusee
8. pro 2016

@markett27 a je to hodně bolestivé?pokud ano jela bych do nemocnice.

markett27
8. pro 2016

Lezim v nemocnici od včerejška a pres den se mi to uklidnilo a je tu noc a zase bolesti jak svina, za poslední dva dny naspane tak 4 hod a ja si rikam jestli to vubec skonci nebo tovtrd bude kazdou noc ☹

jbzirafa
9. pro 2016

Jste v péči lékařů tak se ptejte : ) snad vás nenechají trpět. bolest vnímá každý jinak, je to otravne, určitě unavujici ale těžko posoudit .já si u tvrdnuti říkala Že to asi nic není, co bych říkala porodnim bolestem, pak mi v nemocnici vysvětlili že rodim a prý jak často mám kontrakce? Já na to: aha.,to mě nenapadlo! U dalšího těhotenství jsem podezrivala každé pichnuti, že se něco děje a při porodu jsem se opět divila- břicho v pohodě, ale na ty šílené bolesti zad mě nikdo dopředu neupozornil: )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru