Týden do porodu - jak se vyhnout vyvolávání?

Ahoj, mám týden do druhého porodu. Podle doktorky se nic nechystá, hlavička je ještě dost vysoko. Na monitoru bez poslíčků. První porod jsem měla vyvolávaný, příšerný. Synovi se stejně nechtělo, tahali ho vexem. Už to opravdu nechci zažít. Poraďte prosím, už se mám začít koupat v teplé vaně apod.?
eviczka85autor
13. črc 2018
@sthanina Tak to je můj první porod jako přes kopírák, akorát mi odmítli dát i epidurál, takže asi chápeš, že už to nechci znova zažít.
packaf
13. črc 2018
Nenechte si nic vyvolávat, do 42. týdne máte čas a odmítněte to prostě! Pokud je u vás vše OK, tak bych přenášela klidně i do 44.tt. Vím o mamince, která přenášela 4 týdny, všechno odmítla, na doktory si dupla, chodila pravidelně na kontroly (průtoky) a nikdo ji prostě do toho neměl co kecat. Porodila přirozeně zdravé dítě. Prostě věřila miminku, že ví kdy je jeho čas. Trauma z porodu už máte jedno, sama píšete, že to nechcete zažít znovu. Na FB doporučuji skupinku
Podpoříte mne v osvětě? O právech při hospital.- aktivní řešení stížností)
Tam si přečtěte pár příběhů o vyvolaných porodech a rozmyslíte si to. Komunikujte s miminkem, vyzkoušejte všemožné babské rady, třeba to zabere. Já měla jít 40+2 na kontrolu do nemocnice a ráno v 5h. si malý umanul, že půjde teda ven. Prostě jsem tam tak moc nechtěla, že to asi poznal a ušetřil mě hádky s doktorem 😃 To, co dnes praktikují lékaři, je násilí na rodičkách!
tynka07
13. črc 2018
Ahojky... Takže TP 19.07.? To mám taky 😂 a na porod čekám jako na smilování boží.

První porod spontánní ve 40+6. Dirupce blan, šílenej nástřih hráze (vnitřní i vnější). Ve 40+0tt Hamilton k ničemu.

Momentálně jsem dnes 39+1tt. V 38+6 jsem byla v porodnici na prohlídce. Tam čípek měkký a na 3/4 phalangy, hrdlo otevřené na 2prsty, hlavička nad vchodem.
Kvůli cukrovce mi budou v TP vyvolávat porod, tak sem si nechala udělat Hamiltona. Večer mi začala odcházet hlenova zátka, přes den šíleně bolesti. Večer a druhou noc jsem se krásně vyspala. Na dnešek X hodin poslíčci.
Ji ak posliky mám už od 37tt takže to též nic neznamená.

Jinak jak psali holky, co není teď, může být za hodinu. Je to prostě náhodné.

Jinak skrze vyvolání, rady a tipy co znám já :
Pohyb (úklid, procházka, schody)
Sex (nejlépe s orgasmem)
Horka vana (cca 40 °C)
ČERVENÉ VÍNO
masáž bradavek (á 4 min)
Elixír 1 (zázvor, skořice, hřebíček)
Elixír 2 (ricinovy olej, meruň.džus, vodka)
Homeopatika
Malinikovy caj
Masáž hraze
Ostré jídlo

Ale dle mého názoru je tolik vyvolávací H postupu jen proto, že dítě si prostě samo řekne, kdy chce ven. A tím, že to je u každého jinak, tak každý před tím zrovna dělal něco jineho, proto tolik možností.

Držím pěstičky, ať máš brzy po porodu. Ale jestli jsi OK, tak si vyvolávat nenechávejte. Je to zbytečný. A tím, že mimi nepošleš signály a tělo se samo nepripravi, tím víc paseky to může nadělat.

A jak si sama psala, že před tím tělo nebylo nijak připravené, to je prostě chyba 😟🤔
eviczka85autor
13. črc 2018
@tynka07 O Hamiltona jsi si řekla sama? Já se přiznám, že nerozeznám poslíčky a bolest břicha. Břicho mě bolí hodně hlavně při chůzi, musím se i zastavovat. Poslední dobou cítím i v podbřišku jakoby menstruační bolest, ale nevím, jestli něco z toho můžou být poslíčci. V noci, když se otáčím, mám šílený křeče v podbřišku, ale jinak jsem asi zamčená na sto západů.
kittyy17
14. črc 2018
Prvního syna jsem 10 dní přenášela, pak mě 2 dny marně vyvolávali, a 12. den jsem už byla šťastná za císaře. U druhého syna mi doktor řekl dva týdny před termínem, že jsem zavřená jako ve 20. týdnu, a že vzhledem k průběhu předchozího těhotenství a porodu už nevidí šanci na změnu a doporučuje ukončení císařem. Šla jsem ve 39+6 a byla šťastná za zdravé dítě... Zkoušela jsem všechno u obou kluků, zametala dvůr, chodila do schodů, myla okna, pikantní jídlo, sex...
baraskaska
14. črc 2018
Ahojky ja mela prvni porod taky vyvolavany, tri tablety oxitocin, priserne bolestivej hamilton jestli to vubec byl hamilton pac to bolelo uplne extreme. Nakonec ven sla ale jak. Ted u druhe mi jeste den po terminu bylo receno ze absolutne vsecko nepripraveny a ze s hodne velkou pravdepodobnosti se vyvolavani nevyhnu, protoze to tak byva pokud je vyvolavany uz prvni. Dalsi kontrola pripadala na nedeli a ja jsem poprosila zda by bylo mozne aby mi udelali hamiltona pokud to uz v tu nedeli pujde... Na rozjeti jsem mela tyden, a tak maraton vyvolavani zacal. Vany teple i dvakrat denne, hodne pohybu, sex, vino (chudak mimiska moje) jeden den jsme sli prochazku 8km a jeste si v pulce dali cerveny vino pak jsem prisla domu dala teplou vanu, verim ze to byl zlomovy bod protoze v nedeli uz bylo opravdu mozne udelat hamiltona. Dr povidala ze se povedl opravdu podstive, bylo to rano. Ja prijela domu a abycj to podporila tak jsem po obede setrela cely 100m2 byt na ctyrech. Odjeli jsme na navstevu a tam s radosti zjistila ze odchazi zatka a opravdu ve velkem. V pondeli rano nastali konecne alespon poslici, trvali dve hodiny a ustali vecer se vratili ale zaspala jsem je. V utery rano uz me vzbudili a kolem 8 vecer si teda aspon myslim se z nich staly kontrakce, ve stredu rano byla prdola na svete. Jako. Za sebe ja kombinovala ruzne, ale vanovala ze vseho nejvic. Ovsem ja mela jednu velkou vyhodu, mame dve vany a tu jednu nikdo nepouziva takze vody habadej. Od ty zatky jsem vanovala dvakrat denne. A v to osudne utery trikrat sice jsem v pulce porodu stejne dostala 5jednotkovou injekci oxytocinu, ale nesnesitelny bolesti zacali az po ni a za tri hodky na to jsem porodila... Hlavne fakt verim ze je to v hlave, ja svou bitvu nechtela prohrat, a neprohrala, porod nastal spontalne a ja ho trictvrte prodejcjavala doma, presne tak jak jsem si prala 🙂
sunrain
15. črc 2018
@tynka07 tyhle všechny babské rady jsem vyzkoušela já nezabralo nic.
Také nutili indukci už před termínem kvůli velikosti plodu a cukrovce ( pouze slabá s dietou). Bohužel jsem 2 x musela podepsat reverz a odmítnutí na vlastní zodpovědnost. Bylo to nejtěžší rozhodní ale jsem za to ráda. Dostala jsem prostor a čas se smířit s vyvoláním a nakonec ho 41+6 podstoupila. Nakonec tedy preindukce k dozrání čípku ta rozjela porod. A ten byl rychlý bezproblémový a dcera měla 4,5 kg.
Chce to pracovat sama se sebou ... Nemyslet na to a přijmout danou situaci. Přeji krásný porod plný lásky
alicie_k
15. črc 2018
Ahoj, já jsem přenášela asi 8 dní, babské rady bohužel nezabraly, měla jsem 2 Hamiltony a až ten druhý opravdu zabral, byla jsem ráda, už jsem byla objednaná na indukci 🙂 bylo to loni v červnu, z veder už jsem byla oteklá, monitory se už začaly lehce zhoršovat... držím palce!
ilonne
15. črc 2018
@eviczka85 radu bohuzel nemam, ale rada bych te podporila. Ze tri porodu jsem mela 2 vyvolavane vzdy 38+3 kvuli GDM na inzulinu. Porodni cesty nepripravene, hlava pry nekde u sousedu. A nakonec to byly naprosto pohodove a rychle porody. Oproti tomu prvni spontanni trval 36 hodin a byl to masakr. Takze ne vzdy musi byt vyvolavany porod hruza. Ale naprosto te chapu, ze po prvnim zazitku se toho bojis.
packaf
15. črc 2018
@sunrain máte pravdu, dost udělá psychika a s čím do toho jdete. Oba porody jsem měla přirozené, první nic moc, udělala jsem chybu jak já, tak lékaři a vyčítala jsem si to ještě při druhém těhotenství. Na druhý porod jsem jela s takovou averzí k lékařům, že jsem si připravila tip ťop porodní přání, s paragrafy, že to vypadalo jak po konzultaci s právníkem, lékaři byli milí a nakonec jsem odrodila se vším všudy do 12h. podle sebe a byla na sebe hrdá, že to bylo bez lékaře! A taky druhé 6nedělí bylo lepší, já byla v pohodě, bez bolesti a odpočatá, protože já jsem byla v klidu, miminko také.
tynka07
15. črc 2018
@eviczka85 ano, řekla jsem si o něj sama. A v úterý si řeknu sama.
Porod se oddálit bojím, aby si malej nějak neublížil (jsem na inzulínu) takže se snažím dělat vše.
Ale jakmile tělo připravené není, tak se nic nestane, nebo to vyvolá porod s riziky. Takže i tak se vším opatrně
eviczka85autor
16. črc 2018
Naděje umírá poslední. Ráno mi asi začala odcházet hlenová zátka. Bylo to málo, nejsem si jistá. To by znamenalo, že se něco chystá, ne? Nemám s tím zkušenost.
eviczka85autor
20. črc 2018
@tynka07 Jak jsi teď na tom? Dopadlo to dobře?
kusanagi87
20. črc 2018
@lenka.han82 Ja jsem rodila treba prvniho syna take vyvolanym v 40+4. Za sebe musim rict ale, ze jsem mela pohodove vyvolani, porod rychly, do 4,5 hod od zacatku kontrakci maly na svete a vse bylo ok.
Vyvolany tak brzo, ptz uz tak byl odhad, ze maleho prirozene porodim na 60 % a kdyby byl vetsi a rodil by se pozdeji, tak uz by to bylo na cisare v plné anestezii (ja castecnou mit nemuzu). A kvuli pateri jsem mela rizikove tehu, takze me dele prenaset ani nenechali.

O akupunkture jsem v tomto pripade neslysela. To neni spatny napad. U druheho bych to zkusila, kdybych zase byla ve stejne situaci jako u prvniho. Mne u prvního teda ke spusteni porodu nepomohl ani Hamilton a byl teda děsný! Zlaty porod oproti tomu 😂
kusanagi87
20. črc 2018
@eviczka85 Jj ze se chystaji porodni cesty. Mne to zacalo po Hamiltonu 🙂, sice jsem pak mela jeste vyvolany, ptz odchazela po 3 dny a furt nic. ktg take nizka aktivita.
No kéž by ti to ted vyslo co nejprirozeneji 👍 Budu drzet palce at se porod rozjede sám bez zásahu.

Začni psát odpověď...

Odešli