Umí lékař zjistit polohu dítěte bez ultrazvuku?

21. kvě 2022

Ahojte, zaujimalo by ma podla coho vie zistit dr. polohu dietata po 36. tyzdni tehotenstva - to je totizto posledne UTZ na ktore ku nemu idem, potom uz len poradna kazdy tyzden. Zaujimalo by ma teda ci vie zistit polohu aj bez UTZ , ze ak by sa nahodou bejby otocilo az po tom 36. tyzdni ?

mia_von_prag
21. kvě 2022

Máš dieťa KP? Ja som mala, na kontrole v 36 tt chytil doktor brucho a povedal, kde ma hlavu. Podľa ultrazvuku to sedelo. Tesne pred pôrodom mi oba razy robili ultrazvuk.

zzuzinda
21. kvě 2022

Jsem porodní asistentka a učili nás, jak poznat polohu plodu. Jde to poznat i bez ultrazvuku.

autor
21. kvě 2022

supr, dakujem za odpovede 🙂

autor
21. kvě 2022

@mia_von_prag v 30. tyzdni bolo podla ultrazvuku KP, predtym v 20 tyzdni bolo dolu hlavou tak neviem co si to tak rozmyslelo :D ...a teda v 36. tyzdni uz bolo u vas dolu hlavou ? Lebo ja uz som teraz v 32. ale stale sa mi zda ze hlava je hore a kopance niekde dolu, ale to je len moj pocit.

mia_von_prag
21. kvě 2022

Syn bol od 28 tt dole hlavou a netočil sa, rodila som spontánne. Dcera cely čas KP, neotocila sa, takže z toho bol cisarsky. Kopance sa mi zdali u obidvoch rovnaké 😂 googlila som, čo kde mám cítiť a ako by som zistila to otočenie, ale na nič som neprišla. vôbec som nevedela sama zistiť, v akej su polohe. Ak mam byt úprimná, najprv som dúfala, že sa otočí dole hlavou a tie posledne týždne som už dufala, že sa neotoci. Ten cisarsky bola pohoda. Pri prvom som sa tak nesmiala 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru