Únava ve 31. týdnu těhotenství, je to normální?

martikvitulik
23. pro 2013

Ahojky, jsem v 31 týdnu a jsem poslední dobou unavená a slabá ☹ . Do 30 týdne jsem byla docela aktivní, jezdila na AJ a do města vše ok. Teď už to nezvládám. Jsem unavená a slabá. Je to normální? Nemám ani moc chut k jídlu, něco začnu dělat a po chvilce je mi špatně a musím si sednout a odpočívat. Dost mi také narostlo bříško a při otáčení v noci z boku na bok ( na zádech ležet vůbec nemůžu. to je mi zle) mi tam trochu píchá. Měla jste nějaká maminka něco podobného nebo máte? Je to normální? Děkuji za odpověď 🙂

verisek91
23. pro 2013

měla jsem to zrovna nedávno,úplně to samé..Všechno mě vyčerpávalo,i přes to,že jsem každý ráno brala železo ;) .

fykyska
23. pro 2013

Jistě že je to normální. 😉 Tvé Tělo v sobě nosí nový život které už má zdaleka přes jeden někdy jeden a půl kg a to je velký zápřah nejen na krevní oběh ale i metabolismus maminky. Tělo neživí jen samu sebe ale i dítě a to ,,něco stojí" a to především energii. Žena musí poslouchat svoje tělo zbytečně se nestresovat nepřepínat a hodně odpočívat. Není to ničím jiným než tím že už jsi ve 3. trimestru a to prostě dá celému tělu zabrat !
Hodně odpočívej, spi, dej si jídlo když na něj budeš mít chuť spápni nějaký ovocíčko, cukrovíčko ať máš cukry a bude líp 🙂 Prostě miminko je taková malá soukromá kyselina 😀

martikvitulik
autor
23. pro 2013

Děkuji moc 🙂. Já jen, že celou dobu nic a teď jsem hotová. Děkuji za povzbuzení. Čekám první miminko, tak se bojím aby vše bylo normální.

zuny
23. pro 2013

@martikvitulik zkus si koupit nějaký vitamíny pro těhotné nebo ti dr. předepíše železo 😉

baraka1
23. pro 2013

já to tak mám taky, jsem v 33 tt a cca dva týdny jsem unavenější a unavenější, ale rozhodě se to nedá srovnat s tou brutál únavou na začátku 🙂. To jsem fakt regulerně byla po obědě zralá na to lehnout pod stál a hodinu předstírat, že tam nejsem. Vitamíny beru celou dobu. Se spánkem jsem měla taky problémy a při otáčení mě bolely asi vazy, ale výrazně se to zlepšilo spaním s kojícím polštářem přes který hodím nohu a on ti podepře bříško. Ale už to mám za pár - 1.1. nástup na MD se těším, že si zdřímnu i během dne 🙂.

martikvitulik
autor
25. pro 2013

@zuny já si v lékárně koupila železo...mohu si ho naordinovat sama, když jsem tak unavená nebo musí ýt na předpis?? Koupila jsem si Feroglobin B12. Obsahuje železo, kyselinu listovou, vitamín B12,B6, zinek a měď...

zuny
25. pro 2013

@martikvitulik já mám malthofer a dávám si ho jednou denně ráno nalačno. Jinak asi v tom 30. týdnu se chodí na odběr krve a tam by ti měli zjistit, jestli máš nedostatek hemoglobinu (železo). Já to měla taky, sice čekám už třetí mimi, ale u předchozích dvou jsem takovou únavu neměla, teď už je to lepší. Vždycky něco dělám půl hodiny, pak si musím jít sednout, odpočnout si, u vaření sedím, jak dlouho stojím, bolí mě nohy, když se moc najím, tak mi je blbě, musím po troškách. To všechno k těhu patří 🙂
Jinak na spaní mám polštář mezi nohama a pod nohama ještě jeden, abych měla nohy výš 🙂 V noci se budím tak 5x na záchod, při otáčení mě to občas "skřípne", ráno mi tekla krev z nosu, když jsem smrkla, ale pomohl Ascorutin. Já už to mám za pár, tak snad to ještě vydržím. Po obědě si chodím aspoň na půlhoďky lehnout, jinak bych byla mrtvá. 😉

martikvitulik
autor
25. pro 2013

@zuny Tak to asi teprve půjdu. Byla jsem ted na EKG a na odběru krve na štítnou žlázu. Ted jsem na začátku 32 týdne. Nu budu jíst ty vitamíny asnad mi to pomůže a neublíží 🙂 . Já jsem hotová hlavně ráno...vstát v 6 u mě už nepřichází v úvahu jako do 30 týdne. Vstanu třeba v 8 a za chvilku si musím jít lehnout jak jsem slabá. Do půl hodky je to ak zase lepší. Ale dopoledne proležím nu. Děkuji moc za rady a info 🙂

prcccek
3. led 2014

Já vím, že únava není nic extra, ale já jsem unavená a ke všemu nemůžu spát spím 3 hodinky necelé a vzbudím se a konec 😒 pak usnu přes den na další 3 hodiny a tak to je 😖 Vitamínky (železo) v mírné míře můžeš užívat i bez lékaře, mi bylo řečeno :D

innula
5. led 2014

@prcccek Totéž mám já,, v noci děsně špatně spím.. a tak ráda bych se vyspala dokud ještě můžu 😒 Budím se, spím slabým spánkem, nemůžu najít dobrou polohu, pak zase divné sny a jsem zase vzhůru a nebo záchod a stále dokola. Přes den jsem unvená, ale nemůžu usnout. A přitom bych to nejraději prospala až do porodu 😉 A moje nálada nyní.. jsem protivná sama sobě,,ach jo 😒

lenus202
5. led 2014

taky jsem unavená...pořád...měla jsem chřipku a už 3 týdny mě pořád bolí hlava a jsem vyřízená, v noci nespím a přes den jen polehávám...:-/

ivetkavysocina
19. led 2016

Trocha aktualizace....Na mě už to taky padlo ve 32. týdnu, spím celou noc jako dřevo, vzbudím se po 9 hodině, nasnídám a klidně bych spala znova, po obědě, po svačině, pořád 🙂 večer pravidelně usínám když začne film v 20 hodin 😀 jen se mi zdá, jak mám nafouklé břicho, tak se mi moc nechce jíst, musím se nutit aspoň často po malých porcích. Ale jsem po výsledcích krve a nic mi nechybí, tak jsem alespoň v klidu🙂

basice
19. led 2016

Tak já tu větší únavu taky pár dní pocituji. Sice ještě nejsem ani ve 30 tt,ale v práci už mě to nějak zmáhá a k večere už padám únavou. Na začátku těhu jsem měla málo železa, tak jsem ho brala v tabletách. Teď ho asi měsíc neberu a nevím, zda mi zase nechybí. Včera jsem byla na krvi, tak uvidíme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru