V 37tt máme iba 2360g, pred 10 dňami 2300g. Je to možné?

nijka1
11. říj 2013

nonnni
11. říj 2013

@nijka1 kolik presne jsi? Dcera se narodila ve 36+1, tudiz take ve 37.tt a vazila 2290g. Byla a je naprosto v poradku.

nonnni
11. říj 2013

@nijka1 a pokud ti jde o to, ze za 10 dni to skocilo jen o 60g, tak to neres uz vubec, ta mereni jsou +- pul kila, nekdy se seknou i vic 😉

Doktor se nepozastavoval?

nijka1
autor
11. říj 2013

som 37 tyzden a 2 dni...strasne som sa zlakla..aj som si poplakala..doktorka vravela ze vsetky mieri ma na 37 tyzden ale vahou na 34 tyzden.Pondelok mam prist znova...a nemala ziadne komplikacie?Porod jej vyvolavali alebo cisarskym?dakujem 😉

nonnni
11. říj 2013

@nijka1 narodila se sama a porod byl vaginalni. Potvurka si vypustila akvarko🙂 Nemela absolutne zadne komplikace, je ji uz 8 let. Domu sla paty den (svitili ji na zloutenku a sledovali, prvnich par hodin mela kyslikovou krychlicku, ale jen spis pro jistotu, aby mezi tema inkubatorama nevypadala nepatricne🙂))), vypadala jak stazeny kralik, byla navic jeste dlouha, merila 50cm 😉

Doktorka ti asi chce kontrolovat prutoky. Mladsi dcera se narodila 37+3 a byla klasifikovana jako donosena. Pokud by miminko neprospivalo, tak by ti mozna porod radeji vyvolali.

Tady je to moje nedonosenatko cca 12 hodin po narozeni, sledovali ji, ale byla v poradku...

nijka1
autor
11. říj 2013

dakujem moc 😉 ...konecne som sa ukludnila...malinka bola velmi krasna ;) a som rada a tesim sa s vami ze Vam to velmi dobre dopadlo a drzim palce aby to aj stale tak bolo;)pondelok dam vediet co povedala doktorka.Tie prietoky to je vlastne co?Cakam prve takze este neviem vsetko...pocujem to prvy krat....a naozaj dakujem..

nonnni
11. říj 2013

@nijka1 prutoky krve pupecnikem. Kdyz miminko najednou prestane pribyvat na vaze, tak to muze byt tim, ze neni radne vyzivovano. Nekdy se stane, ze placenta uz nestiha, pripadne, ze prutoky pupecnikem nejsou takove, jako by byt mely.

Zkus co nejvic odpocivat a nestresovat (ja vim, lehce se to radi). Pokud by to miminko do tydne nedohnalo, tak ti mohou navrhnout alternativy, ale verim, ze si te pohlidaji🙂 Miminko uz je v podstate hotove, v brisku uz jen pribyva...coz neni od veci, ale pokud prave nepribyva, tak mu muze byt lepe venku a to prave musi posoudit lekari. Kazdopadne plice uz jsou vyvynute a ty jsou vesmes to posledni, co by mohlo delat problemy🙂

Hodne stesti!

@nijka1 a dekuji moc za chvalu dcerky i mila prani🙂 Urcite dej vedet!

bonavoxa
11. říj 2013

Chodila jsme na merení každý týden. malá má malou halvu, takže jim vycházelo 1500 g. ve 35. týdnu..a to teprve byly nervy. Nakonec mela 2160g 36+1 tt. S tím nic neudeláš, hlavne se nestresuj. Ono je tam fakt pul kila nahoru dolu. Naše malá je drobná, ale živá až moc a zdravučká. Celé tehotenství jsem se furtovala vitamínama a slydkým, ale na váhu mimi to asi nemelo vliv.

bonavoxa
11. říj 2013
nijka1
autor
12. říj 2013

@bonavoxa Vam sa mala narodila v 36 tyzdni? Ved ja viem ze s tym nic neurobim ale bojim sa,je to nase prve babatko a velmi sa na nu tesime.Aj ja berem vitaminy od zaciatku,cele tehotenstvo jem ovocie kazdy den..ale tak verim ze to dopadne dobre. 😒 ..som rada ze Vasa dcerka je zdravucka,to je to najhlavnejsie.Tak ja sama mam 159 cm a pred tehotenstvom som mala iba 47 kg.Asi bude po mne taky drobec ;)

nijka1
autor
12. říj 2013

@nonnni takze mala si nedokaze brat tolko papania kolko potrebuje tak to mam chapat?tak nech urobia co uznaju za vhodne,hlavne aby bola v poriadku....

nonnni
12. říj 2013

@nijka1 je to mozne, ale ta mereni jsou nepresna a je moznost, ze treba jen mela placate brisko a hned se udaj hne. Ber to tak, ze pokud by se musela narodit jiz dneska, tak bude na 100% bez problemu. Za tyden udelaj kontrolni mereni a urcite ti reknou vice 🙂

bonavoxa
12. říj 2013

@nijka1 Tak v tom případě je to asi jesné. taky nejsem nějaká velká vzrustove, takže to lékaři sváděli na genetiku. Tatínek má sicše metr devadesát, ale malá je proste drobná. Zažila jsme si jiné nervy, málem jsme porodila ve 28. týdnu a malá byla ješte tak malinkatá. Jen jsem musela ležet. A nakonec to dobře dopadlo 🙂

nijka1
autor
13. říj 2013

@nonnni dakujem velmi pekne uz som troska kludnejsia.ved zajtra uvidime co povie doktorka znova..ale mala je aktivna celz cas..az by som povedala ze besna.odkedz zacala kopat A..

nijka1
autor
13. říj 2013

@bonavoxa a nakoniec sa ti narodila kedz?v 36?no je krasna pozerala som fotky..naozaj taky nadherny drobcek ;) hlavne ze je zdravucka nic viac si clovek nepraje ;)

janapavlik
13. říj 2013

S tím bych si hlavu nelámala. Mě teď aktuálně v 36tt naměřili mimi cca 2300 g. A to si ještě pochvaluju, jak už je velké. U první dcery mi tenkrát naměřili cca 2100 g. Před porodem měla odhad váhy 2500 - 2700 g, nakonec v 39tt měla krásných 3100 g a 49 cm. Taky mi kontrolovali průtoky a ok. Vůbec bych se nebála, to měření není fakt moc přesné 😉

bonavoxa
13. říj 2013
bonavoxa
13. říj 2013

@nijka1 Narodila se 36+1 tt. 🙂

baris
13. říj 2013

@nijka1 já by jsem se nebála. Vím, že někdy Dr. dokáží pořádně vyděsit. U obou dcer jsem od 36tt chodila co 2 dny do poradny (na měření ozev, UTZ), strašili mě, že porodím předčasně ....

U mě šlo o to, že holky se mi za den tak 3x pohly 😀 byly to přesně vidět, ráno jsem měla šišaté břicho doprava, v poledne rovně vypoulené a k večeru doleva - jak vystrkovala zadek. Takže na měření ozev žádné pohyby, musela jsem měnit polohy, chodit, každé měření cca přes hodinu, pak na UTZ - měřit průtoky ... U první dcery mě kvůli tomu hospitalozovali, u druhé jsem podespala reverz, že nikam nejdu. Dr. mi neveřili, když jsem jim řekla, že budu přenášet - prý nééé, že je to bez šance 😀 😀 😀 😀 😀

A nakonec jsem v obou případech přenášela 9dní a narodily se mi zdravé holky - 53cm/3150g a 50cm/3400g.

Ale i kdyby - miminko už má vše vyvinuté - už jen přibývá na váze a pokud by už průtoky byly slabé, tak ti vyvolají porod, ale miminku už dřívější porod neublíží.

nijka1
autor
14. říj 2013

@baris takze keby boli prietoky slabe hned to zistia?dakujem...za podporu...;).. verim ze vsetko bude ok..a hlavne ze bude zdravucka..))....to oni vedia veru vystrasit...ale tak radsej nech porobia vysetrenia ako by sa malo stat nieco zle.....

nijka1
autor
14. říj 2013

@bonavoxa ale tak hlavne ze je mala zdravucka..je moc krasna ;) kolko ma uz dnes?

bonavoxa
14. říj 2013

@nijka1 Jako kg? 8 a pul kila.

nijka1
autor
23. říj 2013

@bonavoxa krasa...tak nam zajtra idu robit cisarsky...lebo ma bvelke vykyvy v odozve srdiecka...zo 120 skoci na 160.....zase nieco ((( a mame pupocnu snuru okolo nozicky

ivaflo
23. říj 2013

ahoj holky,ja jsem ted 32.tyden a minulou stredu mela mala jen 1570g.Nevim,zda to je ok ci ne. Snad je to v pohode. mudr rkali,ze mensi je..chytam z toho trochu nerva☹

ivaflo
23. říj 2013

@nijka1 hodne stesti!!

koothy
24. říj 2013

ivaflo jsem na tom podobně, ve 32+0 měla malá 1595g, dr. mi k tomu nic neřekla. Teď ve 34+0 jsem byla na kontrole a ani jí nepřeměřovala. Nerva mám také, ale snad to bude v pořádku...

maudn
24. říj 2013

dle ultrazvuku tak může být i půl kilová nepřesnost, méně většinou nebývá ale do plusu

danielita7
24. říj 2013

Tak pridam taky svoji zkusenost. Vsichni doktori dle utz rikali, ze dcerka bude malinkata, porad mne strasili, ze nepribira. Mela jsem nekolik utz navic jenom kvuli vaze. Ve 40tydny, v den kdy se dcerka narodila, utz ulazoval neco kolem 3kg, prej bude drobnejsi. Kdyz vylezla ven, vsichni byli prekvapeni. 4280g a 55cm. Ale nastesti jsem ji zvladla porodut prirozene i kdyz nedychala. Takze ja uz opravdu utz neverim. Ale chapu vsechny, kterym mudr. rikaji, ze je mimco malinke, taky jsem se hodne bala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru