V 38tt mi tvrdne bříško co 3 minuty. Signál porodu?

lucikakajik
8. pro 2015

Ahoj holky jsem 37+2 a asi pred 2 hodinkama mi zacalo poprve za cele tehotenstvi tvrdnout brisko a je to v intervalech co 3 minuty, max 5 minut. S prvnim ditkem takove zkusenosti nemam. Je mi jasne ze kontrakce to nejsou,ale nemate nekdo zkusenost, ze je to siginal porodu???? dekuju moc jinak cele tehu nic bricho tvrdne dnes poprve

zajacica9
8. pro 2015

Ahoj 🙂 můžou to být poslíčky - tělo se trénuje a připravuje na porod... Můžeš zkusit dát si teplou vanu, poslíčky by měla zklidnit, kdyby to už byl porod, tak se naopak rozjede 🙂

lucikakajik
autor
8. pro 2015

Tu jsem si prave davala s dcerou a po ni mi to zacalo🙂

lichtakova
8. pro 2015

Za me taky,teplou vanu a chodit,spis to prejde

mmaajjaa
8. pro 2015

Tak mě tvrdlo břicho asi od 20tt. Když jen tvrdne a nebolí to, tak by to mělo být OK, kdyby to bolelo, tak jsou to buď poslíčci nebo kontrakce, tak mi to říkala PA, Na tvrdnutí pomáhá magnesium, já brala 6x 2 tablety denně.☹

zajacica9
8. pro 2015

o pár hodin uvidíš (nebo možná i dříve, kdyby to byly jen poslíčky). Můžeš zkusit ještě masáž bříška teplou vodou, jestli ti to připadá příjemné, a uvidíš. Každopádně držím palce 🙂)

lucikakajik
autor
8. pro 2015

abych pravdu rekla, jsem z toho uplne vyjukana i prez to, ze uz ditko mam....Holky poradte mi,kdyz jsem uz rok v rozvodovem rizeni a mela jsem teprve pred dvema mesici soud o vychove dcery komu se sveruje do pece a davala k tomu vsechny papiry viz. rodny list muj, dcery vse originalni a soudkyne mi to odmitla vratit,az po rozvodu, tak co mam rict v porodnici???? nebudou na me cucet jako na exota?

zajacica9
8. pro 2015

To tě úplně chápu, každý porod je něco jiného a nového 🙂 s těmi papíry - jestli máš od soudu nějaké potvrzení, tak vezmi to. Nebo jestli máš kopii toho svého rodného listu... Ale myslím, že rodící rozvádějící se žena není zas taková výjimka, aby to v porodnici nezažili...

lucikakajik
autor
8. pro 2015

@zajacica9 no doufam...🙂 dekuju za odpoved a ted mi zacali krece jakoby na prujem,ale jdu na zachod a nic.....Tak nevim jestli se plasti, nebo ne....s prvnim ditetem zadne posliky neznam.....

zajacica9
8. pro 2015

uvidíš. Průjem může také značit přípravu těla na porod (dělá se místo). Sleduj, zda neodtekla voda, nebo třeba hlenová zátka - to by ti také napovědělo, že už je to blízko.. relaxuj a odpočívej, ať tak nebo tak, hodí se mít síly v zásobě... drž se! 🙂

lucikakajik
autor
8. pro 2015

@zajacica9 kdyby me alespon tak predevcirem nezacal bolet zub:( to jsem myslela, ze se zblaznim...pak to preslo, ted uz zase zacina zubarka rikala, ze by radeji zacala, az po porodu....achjo jedna starost k druhe

kyti75
8. pro 2015

Me se takhle zacal rozjizdet porod. Bolesti, pak prujem a to jsem byla jen 35+6. Behem par hodin byl syn na svete. Drzim palce, at jsou to jen poslicci.

lucikakajik
autor
9. pro 2015

Tak nevim nic se celou noc nedelo, tak uvidime co bude dal🙂

verusky
9. pro 2015

@lucikakajik vidis, ono se to ukaze nakonec samo 🙂
ja loni pred porodem porad rikala, jak mala pujde driv, dole bolesti, tlaky, pichani, po nocich jsem to rozchazela... a nakonec jsem prenasela.
ted uz to zacalo taky a nerikam nic, vsak miminko vi, kdy ven a uplny rozjezd pozname, to se nelze splest.
drzim palce, at je klid jeste par dni anebo pekny rozjezd 🙂

lichtakova
9. pro 2015

@lucikakajik každý porod je jiný, to máš jedno, že už dítko máš 🙂, myslím, že se to chystá...taky je možné, že tě te%d bude pár dnů zlobit a pak si dá třeba týden dva úplně pauzu, aby sis odpočala 🙂

adelata
9. pro 2015

Nám PA na kurzu říkala, že vanu v případě podobném tomu Vašemu případě určitě ne, že vždy teplou sprchu a poté si zabalit spodek zad a břicho do teplé deky a lehnout třeba do peřin. Pokud to ustane, byli to poslíčci, pokud ne, je to porod a jeďte 🙂 Držím pěsti

desencanto
15. pro 2015

@lucikakajik ahoj, pač jsem několikrát zažila to stejné, tak by mě zajímalo, jak jsi na tom.. 🙂

lucikakajik
autor
15. pro 2015

@desencanto no prosim te se mnou to je zrovna v patek jsem byla v porodnici, ze necitim pohyby, dve hodiny mi delali vysetreni proprstili me az nevim kam pardon za vyraz...no a vcera jsem nasla hnedy hlen v kalhotkach, dnes taky, tak nevim co to ma znamenat, ta zadka asi tezko..jak si na tom ty??? si koukam stejny tyden ja mam otevrenost na prst,ale brisko uz zase netvrdne...tak nevim

desencanto
15. pro 2015

@lucikakajik ahoj já po dnešní kontrole otevřená na 1,5 cm, čípek zkrácený na hodnotu jedna, v sobotu poslicci tři hodiny co pět minut a dnes zase trochu zátky. Prý už mám cesty připravené krásně k porodu.. Tak jen čekám.. Mám za sebou punc a teplou vanu..

lucikakajik
autor
15. pro 2015

@desencanto no tak to ja jeste takhle daleko nejsem:( teprve jsem na prst otevrena a to je asi vse o zadnem hrdle mi nikdo nic nerikal,tak nevim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru