V 39+4tt a nic, co mám dělat? Malý už má 3600 g

havit
28. dub 2014

Holky, moje nervy. jsem ve 39+4 a nic. jsem na 1,5cm a maly uz ma 3600g. me reknete co mam delat. U prvniho ditete jsem tyden prenasela a mala mela krasnych 3450g ale ted? nerada bych skoncila na 4kg, Uz tak jsem byla dost sita. Mam uplne zkazeny den ☹ ne zkazeny, ale citim se tak bez nalady.

janefales
28. dub 2014

věřím, já taky měla nervy, nakonec mi to museli vyvolávat a porodila jsem 41+2, ve čtvrtek, na příjmu do porodnice mi oznámili že malej má 3780g a v sobotu se narodil se 4400 g a zvládli jsme to

hanafaustyna
28. dub 2014

Buď v klidu, mě v den termínu porodu honili na ultrazvuk jak nadmutou kozu. Hrozili, že malej má 3800 g, ale že jsem úplně zavřená a že budou sledovat a v nejbližších dnech vyvolávat. Nakonec nevyvolávali a malej se sám narodil o 4 dny později a měl "jen" 3300 g. Takže půl kila sem, půl tam...

yagga
28. dub 2014

3600g je jen odhad tolerance je +- půl kg. Mě řekl doktor při prvním porodu,že bude mít tak do 3.5 kg a měl tři. Takže bych to brala s rezervou s nenervovala se. Jediné co můžeš zkusit pro urychlení porodu je delší procházka,horká vana a sex. Někdo doporučuje ještě dvojkou červeného.

havit
autor
28. dub 2014

Horka vana a vino...to nezabira, jeste ten sex no... 🙂 ale moc se mi do toho nechce. jsou to fakt nervy.janefales - to vas obdivuji porodit 4400g, klobouk dolu opravdu. no prave pul kila sem pul tam... holky...at uz to je za mnou

saminomimino
28. dub 2014

odhady v tomto tt,jsou jako věštění z koule 😔 ,klidně se může narodit i o 500g lehčí,samo tedy i větší ale obvykle se setkávám že se čeká obřík a nakonec je dítě ještě pod váhou 🙂
Mimo to se klidně malý může během pár dní narodit a i kdyby měl 3,5-3,8kg zase tak moc se neděje,já první dítě rodila 3,7kg a nebýt pupečníku,je za 5 hodin od rupnutí vody na světě 🙂

selverin
28. dub 2014

mě vyvolávali 39+6, do té doby se u mě jen čípek zkrátil, jinak o otvírání nemohla být ani řeč.... až při vyvolávání to nabralo rychlý spát... taky mi hrozili, že malá má nad 3600 a měla 3500 🙂

sarusinek
28. dub 2014

Můj první syn se narodil ve 40+1, přibrala jsem za celé těhotenství 5 kg, bříško spíš menší, váhový odhad v den porodu - max. 3,5 kg. Realita: 4100g a 54 cm 😀 A to podotýkám, že odhad dělal pan primář, který se jinak obdivuhodně trefuje... Váhovým odhadem bych se opravdu nestresovala 😉

ange_de_la_morte
29. dub 2014

Já rodila v 41+1 🙂 celkem jsem nabreala 29kg - takže jsem byla fakt jak chodící vzducholoď, takže chápu jak ti je 🙂 Nicméně chci říci, že odhady váhy jsou často dooost mimo, u mně se tedy značně sekli. Jinak malý se narodil 51cm a 3,7kg. Jako druhorodička máš navíc dobrou šanci že bude porod poměrně rychlý, zvlášť když se to už dole chystá ( já když dojela do porodnice byla jsem na špičku prstu a po 24 hodinách silných kontrakcí po 3 minutách byla teprva na 2 prsty těsně) takže se zbytečně nestresuj 🙂 budu držet palce ať je to rychlovka a v rámci možností pohodička 🙂

pavlapl
29. dub 2014

holku jsem porodila 41+3tt a měla 3330g a kluka 40+6tt a měl 3800g. Ale řekla bych že holka se mi rodila hůř, u kluka jsem 2x zatlačila a byl venku.

vera_vila
29. dub 2014

já bych to nehrotila... Mě taky dr. strašila, že malý bude velký, poslední odhad byl asi měsíc před porodem 3,2 kg a nakonec se malý narodil s váhou 3,45 kg... Nehledě na to, že jsi už v podstatě v termínu a i kdybys týden přenášela, tak to miminko za ten týden rozhodně tolik nepřibere... Navíc holčičky jsou vždycky drobnější...

vera_vila
29. dub 2014

Určitě to zvládneš a bude to vše v pohodě...

dezyre
29. dub 2014

Mě u druhého taky strašili, že bude mít tak 3800 - 4000 g a narodil se s krásnýma 3400 g ;) Ani jsem netlačila. Sice bolestí jsem si užila. Dokonce mě ani neodtekla plodová voda. PA pořád říkala, nebudeme ji píchat, ona praskne a odteče sama. Nakonec já otevřená na 10 a plodovka pořád ve mě :D To už i PA povídala, že jí můžeme už píchnout, píchla vodu a Honzík vyletěl skoro sám, zatlačila jsem jen dvakrát - poprvé hlavička, pak tělíčko. Šití - jen jeden malý steh, protože mě praskla cévka, která krvácela. Naprostá bomba. U prvního jsem byla dorvaná jak samice - šel kleštěma, takže nástřih, plus dotrhnutí, o velkým vnitřním šití ani nemluvím. U mě teda platilo, že druhý porod šel "sám" 😉 A oba kluky jsem rodila 39+4 😉 Ještě jsem si vzpomněla, že u druhého jsem na tom byla jako ty, snad od 38tt jsem chodila otevřená na 1,5 :D V den,kdy mě manžel vezl do porodnice jsem ještě vesele lítala po Hypernově, tlačila košík a večer začalo jemné šimrání v břiše, no a po půlnoci jsme jeli 😉 Takže se nestresuj, může to přijít samo během pár hodin, i když ti to teď přijde, že to nepřijde 😀 😀 😀 😀

zuzik24
29. dub 2014

Buď v klidu, mímo si samo řekne, kdy chce jít ven. Já první rodila s váhou 3330g a byla jsem potrhaná, šitá jak blázen, ještě za půl roku jsem to cítila ☹ A syn se narodil s váhou 3970g a rodil se mi mnohem lépe, nebyla jsem potrhaná, žádné nastřihnutí, nic. Celkově druhý porod probíhal lépe a rychleji, byl za hodinu venku, dcera za tři 🙂 Já být tebou, tak si spíš užívám dny, kdy je ještě v bříšku 😀

havit
autor
29. dub 2014

Jsem právě slyšela že, větší děci se rodí lépe 🙂 taky jsem byla u malé dotrhaná... sice porod byl rychlý, ale to šití bylo nekonečné.... holky, ja vám pak napišu, kolik to pak mělo 🙂 jak to tady čtu tak ty váhy jsou teda někdy šílené 🙂 Ja bych si ráda užívala dnů do porodů, ale jak to znáte už ty noci jsou katastrofa. Termín mám 1.5. holky,t ak jsem zvědavá, na kontrolu jdu 2.5. Vono už pracujou nervy, však to znáte.

melodygirl
29. dub 2014

@havit to chápu, já jsem přenášela, rodila jsem 42 + 3 císařem, po neúspěšném vyvolání. Den před porodem měla malá na UV 3800g, druhý den ve skutečnosti 4430g. Tak jsem docela ráda, že jsem se nakonec ani trošku neotevřela.

havit
autor
29. dub 2014

tak dlouho tě nechaly přenášet? chjo...

janefales
29. dub 2014

@havit Neboj to zvládneš, mě doktor říkal, že nezáleží na tom, jestli je mimi velké nebo malé,a le jak je k porodu nachystané, že se může rodit lépe větší mimi, ten můj kluk měl hlavičku v průměru 10 cm a zvládla jsem to, bez potrhání.

havit
autor
29. dub 2014

holky, včera mi dr, dělala prohlidku a snažila se mi nějak protlačit čípek. Pak říkala že kdybych špinila tak to je normální, při té prohlidce.Včera jsem špinila, ale dneska zase..... a u odchodu mi řekla kdybych špinila tak mám přijet do nemocnice.... asi počkám do zítřka zda se to nezastaví...není to takove výrazné, sem tam zaschlá krev, jinak je to mírne... mám počkat že

janefales
29. dub 2014

uvidíš, třeba se ti porod rozjede sám, nemám s tím zkušenosti, ale pokud ti to nepřestane, tak bych do nemocnice vyrazila, když ti to sama doktorka říkala

angelaaa
29. dub 2014

klidek... můj syn měl ve 37tt 3500g
dnes 38tt a nehroutím se z toho... však ono to nějak dopadne....

havit
autor
3. kvě 2014

Ahoj holky, tak jsem 40+2 a nic :D cha. maly ma podle posledniho odhadu 3550g takze uz asi nestresuji, kdyz je to pokazde jinak....otevrena jsem furt na prst...v pondeli jdu zase na kontrolu... si dava na cas....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru