V kterém týdnu nejpozději se má mimi otočit hlavou dolů?

orchidejka
3. led 2014

Ahoj holky, jsem 26+5tt a podle toho, jak mimi kope, má nožičky dole a hlavičku nahoře!!!
Nevíte, kdy se má otočit?
Díky

berenika39
3. led 2014

@orchidejka ještě ve 36.tt je to možné, asi i později, do té doby změní polohu ještě mockrát, neboj. záleží na velikosti, miminka, maminky, bříška, množství plodové vody. ted ještě máte času spoustu🙂

orchidejka
autor
3. led 2014

@berenika39 děkuji 🙂... většina holek cítí kopání nahoře, tak jsem lehce znervozněla 🙂.

berenika39
3. led 2014

@orchidejka to se nedá s nikým srovnávat, je to tvoje mimčo, opravdu ted můžeš být v klidu, utz to ukáže, času dost.

1velrybka
3. led 2014

@orchidejka Já cítím vždy pohyby od pupíku dolů. Nikdy jsem je necítila výš, ani když bylo miminko hlavou dolů. Na poslední kontrole - přesně před týdnem, na konci 27. tt - bylo teda taky opačně, ale doktor říkal, že má ještě dost místa a volně se pohybuje. A poslední dny cítím pohyby úúúplně dole.

orchidejka
autor
3. led 2014

@1velrybka no já to právě taky cítím úplně dole, ale asi jak píše berenika 39. Je to asi individuální 🙂

betelgeuzz
3. led 2014

@orchidejka miminko se může otočit i těsně před porodem, znám takové, co už měli naplánovaného císaře kvůli KP a dítě se ještě stihlo otočit. Dokonce jsem slyšela, že se dítě otočilo ještě při kontrakcích hlavou dolů. A některé miminko se taky neotočí. Ale tím bych si zatím hlavu nelámala 🙂

zuzamik
3. led 2014

neboj, máš ještě hodně času- říká se, že do 36tt má dost prostoru, pak už je to dost individuální- záleží i na tom, jak velkého drobečka budeš mít... někomu se zvládne přetočit i těsně před porodem 😉

mirunka4
7. led 2014

holky,kdy vam planovali cisare..nebo kdy se rozhoduje jaky bude porod?my máme KP a jsem prvorodicka a i kdyz mi muj dr rika ze jse i takhle muze rodit miminko,nerada bych aby me potrhal prcek 😀

pisisvori
7. led 2014

@mirunka4 nějaký čas ještě má, říkají do 36tt je šance, pak pořád taky, ale čím dál menší. Ještě před císařem dělají ultrazvuk pro kontrolu, kdyby si to mimi rozmyslela těsně před tím. Plánují většinou, když není žádný problém od 39tt (38+0až39+6). Já jsme měla naplánovaný 39+6tt. KP bych normálně nerodila. Dr. u Apolináře mi řekl, že oni ani neotáčí, že prostě příroda ví proč se dítě neotočí a proto taky doporučují císaře. Dcera měla pupečník 3x kolem krku a komentovali to i při císaři , že jde špatně vyndat, že tam něco drží☹, navíc měla 3950 g, takže i když mě to moc mrzelo, že nemůžu rodit normálně, pak jsem byla ráda.

mirunka4
7. led 2014

@pisisvori jeee dekuji za skusenost..ja taky jsi rikam ze pokud jse neotoci..tak jim reknu a budu trvat na cisari..to muzu né?nemuzu me rict ze ne ..ze budete rodit normalne 😀

pisisvori
7. led 2014

@mirunka4 ne rozhodně nemůžou a doktoři si myslím, že tě nikde nutit nebudou, že je to spíš přání některých maminek "za každou cenu" rodit normálně. Samozřejmě spoustu jich KP přirozeně porodily a bez problémů, ale já bych prostě neriskovala

mirunka4
7. led 2014

@pisisvori no taky jsi myslím že tam neco v tom bude proč se neotoci..ja ho prave uz dlouho citim takhle ze kope jen dolu..mi prijde ze takhle i vyrostl tam 😀
me je celkem jedno jak jestli normalne nebo cisarem 🙂 bolet to bude stejne tak ci tak..a tam vic nebo tam u toho min neresim...kazda zenska je jina a má jine telo...jen bych nechtela rodit normalne KP toho uz se bojim 😒

apfele
8. led 2014

@mirunka4 můj první syn byl KP a rodila jsem ho císařem 38+0tt , nyní čekám druhého syna a zatím není přetočený, dle dr. je šance na přetočení již malá, takže mě zdřejmě čeká druhý císař.

marketnieuw
8. led 2014

@orchidejka muj syn se otocil 37tt a to byl hodne velky, takze urcite je jeste dost casu

mirunka4
8. led 2014

@apfele a to ti na 38 tt planovali? nebo? 😀

apfele
8. led 2014

@mirunka4 ano, v porodnici to takto naplánovali.

fifa79
9. led 2014

ahoj mě se malá přetočila teď ve 34tt a doufám, že už tak zůstane 😉

kacikaci
9. led 2014

mě se dvojče B přetočilo týden před porodem (rodila jsem 39+1), takže opravdu klid, může se otočit kdykoli, pokud má místo.. 😉

kacikaci
9. led 2014

ještě podotýkám, že oba kluci měli při porodu 3 kg a 3,5 kg takže nechápu,kde tam to místo na otočení vzal, ale zvládl to 😀

fifa79
10. led 2014

@kacikaci :tak to taky nechápu.....zkrátka příroda je mocná....a cítila jsi to přetočení?

kacikaci
10. led 2014

@fifa79 jj cítila, fakt to dost už bolelo..a bohužel si syn při tom přetočení omotal šňůru kolem krku, takže přestože to vypadalo na přirozený porod obou synů, tak po porodu prvního normálně se šlo potom na císaře :( ale jinak je možné všechno, a tohle se vždy nemusí stát..

janehajsman
16. únor 2014

@kacikaci, to sis asi teda fakt užila.... :( Rodit v jeden den přirozeně a hned na to císařem je asi fakt lahůdka... :o Ale tak hlavně, že jste všichni v pořádku. Já jsem na konci 28 týdne a malá se taky ještě nepřetočila, ale dost jste mě tady uklidnily......

svetluska17
26. únor 2014

Já jsem ve 27 týdnu a často mam na pár sekund tvrdé břiško, prcek se asi furt otáčí, jinak si to nedokážu vyložit.. který si den minimalně 10 krát za noc se to stalo, až sem na to koukala co pak tam provádí :D

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @orchidejka @svetluska17 @janehajsman @kacikaci @fifa79@apfele @marketnieuw @mirunka4 @pisisvori @zuzamik @betelgeuzz @1velrybka @berenika39 a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Polohy miminka v bříšku https://www.modrykonik.cz/poloha-plodu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Polohami miminka v bříška, pomůžete další spoustě těhulek, které například nemají miminko otočeno ještě hlavičkou dolů a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

terinka1984
3. dub 2017

Ahoj, jsem v 36. týdnu (35+0) a malá je KP. Uvidíme, co mi na kontrolách řeknou. Zatím jsou otevřeny obě možnosti - přirozený porod i císařský řez.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru