Ve 3. trimestru mě svědí celé tělo, co s tím?

sajuse16
21. led 2014

Zdravím maminky,
potřebovala bych poradit. Včera mě celý den svědělo pomalu celé tělo (břicho, stehna, ruce i záda) nevím co s tím mám dělat, když se vykoupu či vysprchuj vydrží mi tělo klidné maximálně 15-30 minut a pak začne opět svědět. :( Jsem z toho na mrtvici, budu ráda za každou radu co mi dáte. Děkuji

misulka88
21. led 2014

Zajdi si na jaterní testy. Když tě svědí tělo, tak to většinou bývá problém s játry

arrowka
21. led 2014

Krev si pro jistotu nech nabrat, ale svědění v těhotenství nemusí znamenat nic. Já jsem tím hodně trpěla ke konci těhotenství, několik nocí jsem kvůli tomu nespala a nepomáhalo nic.

lenkaef
21. led 2014

Olivový olej do vany.Tak dvě lžíce na vanu.Ale na konci těhu mě taky dost svědilo.Asi to k tomu patří. :o)

ava
21. led 2014

Taky jsem to zažila, kožní dr.mi radila jen hodně promazávat kůži a stejně v těhot.nemůže nic řešit. Vydrželo mi to ještě asi rok po porodu, ale v menší míře. Kamarádce se to v těhot.tak zhoršilo, že jí byla nasazena kortiko léčba, což ale nebude určitě tvůj případ 🙂
Pokud bys třeba nemohla spát apod., zkonzultuj možnost užití anthistaminik apod.

nikieda
21. led 2014

Určitě o tom říct MUDr. a ať Ti udělají jaterky. Mě také svědilo celé tělo, dokázala jsem si zuřivě drbat chodidla, dlaně, nemohla jsem kvůli tomu spát a bylo to právě těmi špatnými jaterními testy, dostala jsem na to nějaké léky, ale nepociťovala jsem, že by to bylo o dost lepší. Pak mi doporučovali i Zyrtec. No byla jsem nesmírně ráda, když jsem porodila, po porodu svědění hrozně rychle ustávalo, do 2 dnů byl klid! Mám 2 děti, u obou jsem měla stejný průběh. Další dítě nechceme a ani mi to nebylo doporučeno, dětem ty mé problémy prý nic neudělají, ale moje tělo už si to pamatuje a je to pro něj vysoká zátěž. HA jsem brala 12 let..

dehors
21. led 2014

ovesná koupel! přírodní, používaná i v lázních a příjemná.

luciksima
21. led 2014

jít k dr.souvisí to s játry....

bublina88
21. led 2014

Okamžitě si zajdi za doktorkou na gyn.Pokud jsou to špatné jaterní testy tak se s tím musí začít něco dělat.Ležela jsem tak při každém těhotenství v nemocnici dokuď se nezlepšily.Nepodceňuj to.

innula
22. led 2014

Ahoj, mě také svědí tělo. Jterní testy mám v pořádku (2krát kontrolováno), tak to Dr. neřeší víc.. vyrážku nemám, jen mě prostě svědí břicho, paže, záda..

mysicka_lb
22. led 2014

Ahojky, mě svědí hrozně záda a občas i břicho a prsa. Ptala jsem se na to doktora a ani se nepodíval, že to by mě muselo svědit úplně celé tělo, aby to byla játra. Nicméně okolo 30. týdne se dělají krevní testy tak jako tak. Nevím, jestli jsi na nich už byla nebo se na ně teprve chystáš, ale z těch by se případný problém určitě zjistil. Pokud Ti jde o to, že je to nepříjemné a nevíš, jak to řešit.... Tak trošku pomůže promastit třeba bílou vazelínou (hlavně ne nějakým chemickým parfémovaným tělovým mlékem, to by to mohlo ještě zhoršit). No a jinak holt nezbývá, než to vydržet. Osobně se klidně budu škrábat třicetkrát denně, jen když budu mít jistotu, že je mimčo v pořádku.

tehulka12
26. led 2014

@mysicka_lb nemusí tě svědit celé tělo.Mě třeba svědily dlaně a stehna a problém s játry byl.Nevím,co dělali tobě ve 30t za krevní testy,ale mě jaterky normálně nedělali,až když nastalo to svědění.Myslím,že normálně se dělá jen krevní obraz a z toho to určitě nepoznají.
Já bych asi na těch jaterkách trvala.Ona to není moc legrace, když jsou zvýšené.To může miminko ohrozit.

mysicka_lb
26. led 2014

@tehulka12 To mě nestraš....Můj gynekolog vůbec nic neřeší, tady mě vyloženě odbyl....

tehulka12
26. led 2014

@mysicka_lb Třeba to nic nebude, ale pro jistotu bych si to nechala nabrat a taky asi změnila doktora,když nic neřeší.
To co by to mohlo být,tak se jmenuje těhotenská hepatóza, tak zkus vygooglit.
Ale třeba to taky nebude nic.Držím palec,ať to není nic.

mysicka_lb
27. led 2014

@tehulka12 Googlila jsem a moc jsi mě nepotěšila☹ Měla jsi i nějaké jiné příznaky než to svědění? Třeba že ti nedělalo dobře nějaké jídlo, měla jsi žlutou barvu nebo tak? A v jakém tt se to u tebe objevilo?

tehulka12
27. led 2014

@mysicka_lb Nemela jsem nic jineho,jen me desne svedily dlane a stehna.Uskrabala bych se,ty dlane byly desne neprijemny.
Moje Dr me hnedle odebrala a dala mi pak hned Esentiale a jeste neco dalsiho myslim Ursofalk.Postupne,jak mi klesly jaterky,tak i to svedeni ustavalo.Nemela jsem to zase tak moc dramaticke.
Jidlo mi nedelalo proble a barvu jsem mela normalni.Jen to svedeni.
Zacalo to nejak kolem 34 tydne.Mozna malinko driv,ono uz to je prez rok,tak uz si to uplne presne nepamatuju.
Moje Dr pracovala i v rizikove poradne v HK ve fakultce,tak hnedle ty odbery a uz se to lecilo.Natacela mi casteji miminko a kontrolovala ty jaterky.Rikala,ze se to nekdy podcenuje a nemelo by.
Ale treba to ty jaterky nebudou,muze to byt klidne nejaka prkotina treba sucha kuze nebo jiny prasek na prani nebo neco takoveho,ale fakt bych si to nechala nabrat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru