Ve 31tt mi zatím nezačalo z prsou vytékat mlezivo

karculka
22. říj 2012

jsem ve 31 tt a nemám žádný náznak toho, že po produ budu kojit. Na několika diskuzích jsem četla, že prvorodičky mají příznaky třeba už v šestém měsíci, ale já pořád nic :( mám se začít obávat????

evlyn
22. říj 2012

Ne, nemusíš 🙂 Je to u každého jiné, dokonce i u každého těhotenství u jedné osoby. Mě neteklo mlezivo ani v jednom těhotenství, přesto s kojením problém nebyl - první dítě do roka, druhé zatím vypadá, že to taky do toho roka v pohodě dotáhnem 🙂 Nepanikař, nestresuj a počkej až se malé narodí, poteče, neboj.

pablinka
22. říj 2012

některým neteče před porodem vůbec nic, ale po porodu mají mléka na rozdávání, jiným teče klidně celý poslední trimestr mlezivo, ale po porodu se jim mléko ne a ne udělat... je to různé a není potřeba se tím dopředu stresovat 🙂

elvira
22. říj 2012

Mě neteklo nic a mléko jsem měla. U každého je to jinak, hlavně se tím zkus nestresovat. 😉

ckei
22. říj 2012

Já během těhotenství taky vůbec nic a mlíka mám teď fakt dostatek....😉 Takže žádný stres 😉

helcas
22. říj 2012

ahoj, mě taky z prsou nic během těhotenství neteklo a už kojím své třetí dítě ;)

natalie77
22. říj 2012

Zdravím, určitě se tím nestresuj dopředu....jinak to bude začarovaný kruh...
Já také něměla mlezivo, nic mi neteklo, rodila jsem předčasně a pak jsem skoro 11 m kojila.
Hodně důležitá je psychika, hodně pít vodu a určitě doporučuji granulovaný čaj Hipp pro těhotné matky, ten mi hodně pomohl. Poradila mi to rehabilitační sestra v porodnici, po císaři a předčasném porodu se mi mléko nedělalo...a jakmile jsem začala pít čaj, druhý den jsem měla prsa nalitá.
Vše je individuální, je to jako s těhotenskými příznaky, někdo má nevolnosti už tři dny po oplodnění, někdo je ani nezažije a někdo ani neví, že je těhotný...
Hlavně klid a užívej si pohody...na stres je času až až 😉 .
Hodně štěstí.

coxa
22. říj 2012

Neobávej, u prvního se mi mlezivo občas spustilo, ale jen z jednoho prsa, u druhého vůbec a ani v jednom případě s kojením problém nebyl.

naomi6
22. říj 2012

Žádné diskuze nečti, to je hloupost. Každá jsme jiná. Někomu prostě nic neteče a po porodu v pohodě kojí. Mně osobně teda teklo už od 6. měsíce a kojila jsem dobře až do 17 měsíců, ale ničeho se neboj a těš se na mimíska 😉 Držím palce

maruja
22. říj 2012

Ahoj, jak píšou holky. Mě taky nic neteklo ani u prvního ani teď u dvojek a kojím v pohodě. Hlavně pít a je jedno co, před kojením teplé a i v průběhu. Já vypiju hektplitry vody 😉

sachmettttt
22. říj 2012

ahoj ja som tiež nemala žiadny náznak ☹ a aj sa to potvrdilo v porodnici som nemala ani n malá stale plakala a potom neskor sa mliečko dostavilo ale malinko,,,Po 1mesiaci sme to vzdali skušali sme všetko non stop prikladanie čaj na kojenie.....Skus začat už pit čaj na kojenie....

Moc ti držím palce nech se mliečko v plnej síle dostaví 🙂

svoba
22. říj 2012

mně neteklo za celé těhotenství nic a ted plně kojím, ba naopak, mám půlku mrazáku naplněného odstříkáným mlékem. takže klid! hlavně přiložit po porodu a pak hodně, aby se nastartovala laktace.

saminomimino
22. říj 2012

mléko se dělá až po porodu,obvykle do 3 dnů se mlíčko do prsou "nastřelí "do té doby dítě pije,mlezivo a i když je ho zdánlivě málo,je extrémně husté a kalorické a i kapka dítě zasytí,příroda to má vychytaný,v těhotenství se nějak neprojevuje to zda po porodu kojit budeš či ne,až porodíš mlíko bude,to má každá pak už to bude jen o šikovnosti tvé a tvého děťátka,základem je aby dobře sálo a maminka aby dítku nabízela prso jak samo chce kdykoliv a kdekoliv!!!

monahr
22. říj 2012

Ja taky nemam naznak,ze by jsem mela mit mliko.A nevim jestli to neni tim,ze mam tehu.cukrovku a picham si inzulin.......tak uvidim po porode jestli neco bude....

trendulina
22. říj 2012

Mně tedy za dobu těhotenství neteklo z prsou vůbec nic a malá byla do 18-ti měsíců kojená 😉

bella22
22. říj 2012

Mně se to taky nedělo (což jsem ráda) a kojím už 8 měsíců...

maxiiim
22. říj 2012

Jak říkají holky-každé tělo je jiné tak bych se tím dopředu nestresovala.
A i kdyby jsi nekojila,tak v tom nevidím nic hrozného.
Moje dcera byla od týdne života na nutrilonu a nijak ji to neuškodilo,zdravá je jak rybka,má 2,5 roku a doteď měla jen rýmu.

Teď čekám druhého prcka a už budu mit zase nachystané Um,protože předpokládám,že mléko opět nebude.

Neboj se předem,nějak to dopadne,důležité je spokojené miminko a spokojená maminka. ! 😉

Drž se.hezký zbytek těhotenství😉

vera_vila
22. říj 2012

já bych to vůbec neřešila... každá do máme jinak... já jsem při prvním těhu taky nic takového neměla a mléko jsem po porodu měla úplně v pohodě, v dostatečném množství a kojila jsem do 15 měsíců (pak jsem musela z důvodu nástupu do práce přestat)... Teď jsem 37/38tt a ani teď mi z prsou nic neteče, když už něco "vytlačím", tak je to kapička... takže bych se tím netrápila...

beta.m
22. říj 2012

Mě vůbec nic neteklo a rozjelo se to až po porodu 😉

milada2
22. říj 2012

Já jsem před porodem vůbec žádné "příznaky" neměla a taky jsem se tím trošku stresovala, když jsem od většiny holek četla, že je mají. A po porodu mi okamžitě naskočila laktace a měla jsem mlíčka až tomu sestřičky nevěřily, a to i přestože jsem rodila císařským řezem. Takže žádný strachy, z toho nejde nic usuzovat 😉

paaavca
22. říj 2012

U mě před porodem taky vůbec nic a pak jsem kojila 16 měsíců 🙂

andulkaavetrelec
22. říj 2012

před prvním porodem nic, kojila jsem dlooouho
před druhým taky nic, malému je 9 měsíců a má 12 kg,mlíčko ode mne

brisalek
22. říj 2012

mě také z prsou před porodem žádné mlezivo neteklo a ani mé sestře. Já jsme kojila 16 měsíců ona 26. Dcer aměla plně kojená v 6m 9 200g a synovec 11.400g:-). Já jsem navíc rodila plánovaným císařem kůli poloze dcery, dceru jsme u sebe měla až skoro 24 hodin po porodu(jedno krátké přiložení asi 8 hodin po porodu a pak až druhý den) a laktace se rozběhla normálně 2 den po porodu. Mě tohle ani nenapadlo a ani jsme to od svých známých což už měly děti neslyšela, takže to zase až tak časté nebude🙂
A zcela souhlasím s maxiiim o trochu výš🙂

ankava
22. říj 2012

mě v těhotenství také mlezivo neteklo, ještě v porodnici po porodu jsem jančila, že nic neteče a nakonec jsem kojila 19 měsíců a mohla bych dál, takže žádný stres dopředu 🙂

pavcza
22. říj 2012

Samo neteklo a zkoušet to zmáčknutím mě celé těhu ani nenapadlo a krásně jsem po porodu kojila celých 14 měsíců a to jsem byla i po císaři, takže trvalo nějakou hodinu, než malý prvně potáhl, takže určo buď v pohodě, to pomůže nejvíce.

lucifereeek
22. říj 2012

mě neteklo do porodu nic a po porodu jsem měla problémy s mlíkem ač jsem se snažila kojit, tak jsem kojila jen částečně a jen do 3měsíců, mlíčko jsem prostě neměla 🙄 😢

petrakol
22. říj 2012

Ani jsem nevěděla, že by něco mělo vytékat, prsa jsem nezkoumala, nic z nich neteklo. Kojila jsem bez problémů 19 měsíců 😉

zuzik24
22. říj 2012

Ahoj, jak už tu bylo psáno, tak každé tělo je jiné. Mně u prvního těhotenství mlezivo začalo "vytékat" (no, spíš kapat) od pátého měsíce těhu. A teď čekám za pár dní další miminko a po mlezivu ani stopy. Jako nebudu říkat, že mě to trošku nehlodá, ale podle dr. je vše v pořádku, tak se tím nějak extra nezabývám 😅 Určitě to bude v pohodě a mlíčko bude, neboj 😉

mochenkaa
22. říj 2012

Mlezivo jsem za celé těhotenství neměla. Teď stále plně kojím a malý se zdá spokojený 😉

very
22. říj 2012

Mě mlezivo teklo při obou těhu velmi brzy a po porodu se to zastavilo, ucpalo a už ani kapka ☹

loafeer
22. říj 2012

Co máš z toho...já měla mlezivo od 7.měsíce...a když jsem měla kojit, tak jsem mlíko skoro neměla a byli jsme střídavě na Sunaru ...a teď už 5 měsíců nekojím a mlíka ještě pár kapek ,,odstříknu,,...to je normální a nemá to vliv na množství mlíka po porodu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru