Ve 32. týdnu necítim pohyby. Je to normální?

petruska_007
16. bře 2011

Ahojky všem,jsem asik už vážně prásklá na hlavu,ale nedá mě to sem napsat.Jsem v 32.týdnu a mám menší problém.Do min.týdne jsem cítila prcka úplně denně(jak ve dne,tak i v noci),ale od neděle skoro vůbec žádný pohyb ☹ Když si ale šáhnu na břicho,tak cítím,jak tam ťuká srdíčkem.Mám vážně strach.Poraďte mi.Předem děkuji 😉

luciebx
16. bře 2011

ja bych volala dr.. .ja teda nikdy srdicko rukou necitila prez pupik.. ja mela takovy ten monitorek co sem nasadila na pupik a slysela sem malyho v brisku.. ale urcite bych volala nebo zajela k dr at to zkontroluje.. clovek nikdy nevi

kristi
16. bře 2011

co ti poradit, bez k doktorovi

marcelkap
16. bře 2011

Pardón, ale kdybych měla takovýhle pocity, tak nepíšu sem, ale volám doktora.

martaska78
16. bře 2011

Mazej k doktorovi, ale pokud nemáš stetoskop nebo domácí monitorek, tak ani jeho srdíčko nemůžeš cítit 🤐

marketa137
16. bře 2011

Okamžitě k doktoru. Může být vše ok ale taky nemusí. já šla úplně náhodou, spíš se jen na něco zeptat a kdžy už jsme tam byla a jelikož jsme byla riziková těhotná tak že udělají monitor a že je ěnco špatně, je fakt že od rána sjem malýho moc necítila 😒 a měla sjem víceméně rovnou čáru a že to vypadá jakoby furt spal a ze sálu na UTZ a tam že je moc velký ale srdíčko bylo ok a to bylo cca 12h a ve 14:25 se malej narodil císařem a ten problém byl uzel na pupčeníku 😒 , což na UTZ vidět neni 😒 . takže je lepší už jen pro klid si k doktturu zají, na monitor nebo UTZ a pokud bude prolém tak raději jít do nemocnice 😉

marjama
16. bře 2011

Já být Tebou, tak jdu rychle k doktorovi, jak píšou holky!!!!!!! Srdíčko miminka nemůžeš přes břicho cítit. To co cítíš, je zřejmě Tvůj vlastní tep!!!

laska.nezna.hranic
16. bře 2011

nechci ti dávat naděje, ale ani tě plašit, takových už tu bylo dost, jen jsem ti chtěla napsat, že náš malý se kdysi taky dva tři dny vůbec neozval, já byla vyprdlá a jakýho mám živla 🙂 takže to nemusí vždycky znamenat něco hrozného... třeba je víc akční v noci... ale pokud máš pochybnosti už víc jak dva dny, tak za návštěvu doktora nic nedáš...

llllucka
17. bře 2011

K postupujícímu těhotenství pohyby jsou menší,ale pokud je necítíš delší dobu,tak určitě do porodnice.Od 32. týdne už spadáš tam.Udělají ti UTZ,případně monitor a hned budeš vědět.Radši zbytečně než pozdě.

blueapple
17. bře 2011

ahoj holky, mám podobný dotaz, který se původní otázky týká. Kdy je ta hranice, kdy letět k lékaři ? Např. když se pohyby necítí celý půlden? Ani po různých probouzecích manévrech. Nebo je to brzy?

lenka27
17. bře 2011

Kamarádce se to stalo také a na ultrazvuku zjistili, že je jenom nějak jinak položená placenta tak nešly pohyby cítit, teď už je vše ok. Určo zajdi k lékaři.

haskova7
17. bře 2011

kolikrát se mi taky stalo, že jsem celý den necítila pohyby, protože malej byl zásadně aktivní, když jsem šla já spát. Takže tak kolem desáté, jedenácté večer. Vím, že jsem taky jednou panikařila, že jsem ho delší dobu necítila, ale rozhodně to nebyly víc jak dva dny. I když už byl ke konci velkej cítila jsem alespoň trochu, že se v břichu něco děje, že se o pohyb pokouší. Nedej bože, když jsem snědla něco jen trochu nadýmavýho..... Každopádně jestli máš pochybnosti zavolej doktorovi.

marketnieuw
17. bře 2011

urcite nechat zkontrolovat u lekare nebo v porodnici - oni ti hlavu neutrhnou

jinak mne v porodnici radili snist nebo vypit neco hodne sladkyho (u me funguje i kava) a lehnout si na levy bok
- a do 20 minut by se melo mimco ozvat

salomee
20. kvě 2012

Ahoj, chtěla jsem někde napsat svou zkušenost. Když se vám zdá, že necítíte najednou pohyby, nebo hodně málo a je to už v pozdějším stadiu těhotenství (myšleno ne v době, kdy je ještě oravidelně cítit nemusíte), určitě se jděte nechat zkontrolovat. Já se jednou ráno v 37+2 vzbudila a necítila jsem nic, jen možná sem tam nějaké mihnutí, ale spíš, že jsem to strašně moc chtěla cítit. Nepomohla káva ani různé manipulace s břichem. Asi tak hoďku jsem rozvažovala a pak se vydala do porodnice na kontrolu. Poslední monitory před pár dny byly OK. Na kontrole sice taky, ale pohyby prostě nula, jen sem tam ťuknutí..brali mi krev a měla jsem špatné m hodnoty ..něčeho kolem jater a najednou bílkovinu v moči a vysokej tlak. Ještě teď vnímám ten psycho pocit, když mi řekli, ať další den dojdu na indukci..že se prostě už malej narodí, že "zítra" už bude na světě (tedy nejen na světě, ale mimo bříško🙂 )..Termín máme až zítra a malému je už víc jak dva týdny.
Takže neváhejte, po milionté se potvrzuje, že není dobré něco podcenit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru