Ve 32+4tt je miminko hlavičkou nahoře, máte zkušenost?

lindoska
26. bře 2013

Ahojte...jsem 32+4 a malá je ještě stále hlavičkou nahoře...máte někdo z vás zkušenosti...na předchozí kontrole mě doktorka strašila císařem...a dá se poznat že už je miminko otočené hlavičkou dolů? Díky za odpovědi

lv
26. bře 2013

já to nepoznala..malá byla do 30tt hlavou nahoře, ještě měla být velká, tak se uvažovalo o císaři, pak byla 2týdny správně, pak zas nahoru /u toho otáčení mi vždy bylo špatně, velké tuhnutí břicha a 1x jsem ležela na pozorování 3dny/ nakonec se nějak po tom 34.tt otočila a to jsem nepoznala nijak.

lindoska
autor
26. bře 2013

@lv mě je pořád stejně...myslím si že je stále hlavičkou nahoře...nejsou třeba nějaké triky na to abych mimi donutila se otočit?

birds
26. bře 2013

jsem 35tt a pořád mám taky hlavičkou nahoře .. koukni na můj poslední příspěvek v mém profilu, holky tam radí 😉

lv
26. bře 2013

na netu jsou návody, jak svítit baterku, i nějaké cviky kdy je nahoře pánev..i lékaři pod dohledem monitorů mechanicky otáčejí..ještě je čas, otočí se, uvidíš..

fykyska
26. bře 2013

Ahoj, tak především má miminko v 23 týdnu ještě hromadu času a prostoru na to aby se otočilo 😉 😉 😉 Vůbec bych se tím nestresovala já měla malou hlavou nahoře ještě ve 32 tt 😉 Některá mrňata jsou akrobati a otáčejí se i těsně před porodem, ale většinou kolem 35tt nacházejí tu správnou polohu..... 😉
Ale pod fotkou máš týden 33 🙂 tak teď nevím 😀 rozhodně bych jí dala čas ve 23 tt rozhodně a ve 33 taky 😉

elana
26. bře 2013

@lindoska jsem se nejdřív lekla, že řešíš KP ve 23.tt, pak jsem si všimla, že máš v úvodním příspěvku překlep a jsi 33.tt 🙂 Neboj, ještě má čas...mě se syn otočil v 36.tt a ani jsem to nepoznala. Teda vlastně poznala, tušila jsem to, když se večer ozvala škytavka z jiného místa než byla ráno, ale vlastní veletoč jsem vůbec nepostřehla a to se tak nějak mrnil prakticky pořád, takže jsem myslela, že takový obrovský skok musím cítit. A ne🙂. Mimčo se nejspíš ještě opravdu otočí, jinak jsou na to různé domácí metody (jak psala Lv...např. baterka a "ukazovat" s ní cestu nebo kočičí hřbety), dokonce poměrně riskantní zákrok manuálního otočení, který se provádí pouze v nemocnici, dělá ho velmi zkušený lékař za přísné kontroly uzv a ještě i poté musí maminka asi den v nemocnici setrvat na pozorování...ale všechny tyto metody nezaručí, že mimčo už tak zůstane. Obvykle k poloze KP má plod nějaký svůj důvod a není moc dobré mu do toho "kecat" 😉

lindoska
autor
26. bře 2013

@birds díky...taky zkusím pár triků co ti tam psaly holky

lindoska
autor
26. bře 2013

@fykyska jo...mám to tam blbě...má tam být 32tt

lindoska
autor
26. bře 2013

@elana no musím doufat že se otočí...na císař se mi moc nechce...chci cvičit s Epinem...takže by mi cvičení bylo k ničemu kdybych šla na císař

elana
26. bře 2013

@lindoska to jo no...chápu. Tak držím palce, ať se otočí 😉 No a kdyby ne, tak EpiNo schováš na další mimčo, to snad už nebude tak paličaté 😀 , císař se zvládnout dá dobře, taky jsem nakonec rodila sekcí, i když už malej KP nebyl.

stellamaris
26. bře 2013

@lindoska ahoj,moje mimino sa otocilo v 34.tt,v noci ma tym otacanim zobudilo, takze mas cas este 🙂 ma dost miesta v brusku,tak sa moze otocit aj den pred cisarskym,ten sa robi obvykle v 39.tt....

ashlee
26. bře 2013

@lindoska jestli maš dost plodovky a mimčo neni moc velky tak se jěště přetoči.me se mala přetačela do 37tt.mam placentu na předni stene a četla jsem že když je takto placenta uložena tak se miminko často přetači.

sabuleee
26. bře 2013

Já měla KP a rodila jsem císařem malá se mi nechtěla otočit..ale jak píšou maminky mimi se může otočit klidně i den před porodem 🙂

dezyre
26. bře 2013

@lindoska já jsem ve 36tt a hlavička stále nahoře 🙂 A rozhodně neblbnu s různýma cvikama - mám strašnou hrůzu z toho, že se začne převracet (převracet víc než se převracel, pořád se točil - do toho 33tt byl pokaždé jinak, bohužel se ustálil a špatně) a stane se, že se mu třeba omotá pupeční šňůra kolem krčku. Je hlavičkou nahoře, O.K. beru to tak jak to je. Bohužel se teda taky dost císaře bojím, ani moc né samotné operace, ale spíš všeho toho po operaci - na jednu stranu kvůli kojení, jak se rozjede a na druhou stranu (tak trochu sobecky) i sama kvůli sobě, chci se po porodu zase začít smršťovat a cvičení po císaři možné nebude 😢

lindoska
autor
26. bře 2013

Tak já se chci o tom něco dozvědět...doufám že se sama otočí...uvidíme co na kontrole...mám ještě nějaký ten čas...ale stejně z toho mám trochu strach...když čtu jiné diskuze nebo časopisy, že prvorodičky by už měli mít mimi hlavičkou dolů

koolombina
27. bře 2013

U mě byla malá střídavě KP a klasicky a nakonec skončila u KP. Mám 10 dní do TP, takže nevěřím, že se otočí a půjdu kolem termínu na sekci. Ten hmat se dělá v 36 týdnu, později už ne. Takže kdyby se tvoje mimčo neotočilo, tak nad tím zkus popřemýšlet už teď. Máme v naší skupině holčinu, které mimčo úspěšně otočili a další jde na otočení příští týden. Mě to doktor vymlouval a hlavně už na to stejně bylo pozdě, ale je to velká šance na přirozený porod.

lindoska
autor
4. dub 2013

@koolombina Jé moc děkuji za podporu...teď jsem přišla z kontroly a doktorka mi řekla že si myslí že se neotočí a že mám příště přijít o 20min. dřív že mě ho zkusí otočit ručně a to budu přesně ten 36tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru