Ve 33+4tt bolest jak před menstruací, od čeho to je?

danyseq
1. lis 2012

Zdravim jsem ve 33+4tydnu a celou noc me bolelo v podbrisku tak sem rano sla k dr. A monitor klidny a vysetreni i utz v klidu od ceho by to mohlo byt??? Dr. Mi rekl ze proste nevi od ceho to je ☹

radana1979
2. lis 2012

@danyseq Určitě tě napadlo, že je to k předčasnému porodu. Může a nemusí být. Pokud je u doktora vše v pořádku, mysli pozitivně a bude to dobré. Já vyšiluji, že rodím od 34. týdne a pořád jsem celá. Poslíčci mi chodí už také více jak týden, ale dr je klidný, tak jsem v klidu také, oni ví co dělají. A neboj, i kdyby už se schylovalo k porodu, mrňousek už to zvládne dobře. 1. syn se narodil 34+5, šli jsme domů po 21 dnech a dnes je z něj 8mi letý raubíř.

slunecko123
2. lis 2012

Ahoj, já mám takovou bolest také tak od toho 33 tt......a pořád držím, mám 5 dní do termínu, jestli se Ti nezkracuje čípek, neotvíráš se, tak je to tím, jak se tělo připravuje k porodu.... mě už se připravuje tak dlouho, že si říkám, že porod už musí být brnkačka :D

ebsian
2. lis 2012

@danyseq no, teď jsem to měla od soboty a v porodce na ktg slabá činnost děložní, od včera zhruba to nebolí..tak se to asi chystá..já na to trpěla skoro celé těhu, ale v 28t hospitalizace na jip pro předč.porod, tak jsem neváhala a jela v to pondělí taky do porodky, už jsem zas otevřená na prst..ale možná vydržíme, když teď bolesti ustaly..

ange_de_la_morte
3. lis 2012

mě chytají od minulého týdne poslíčci ( bolí mě podbříšek jako při MS)a to sem v 31.týdnu .... nebolí me to teda vkuse ale tak třeba 4x denně nárazově .... podle doktroky je všechno vpohodě a CS0 tak uvidíme

maris
4. lis 2012

mám to úplně stejně, taky pobolívání jako před MS, ale žádná hrůza. Dr. říkal, že je to o.k., že se tělo prostě připravuje 🙂

wallyna
14. lis 2012

Ahoj, no já úplně to samí .... bolest v podbřišku 33+3 tt a pak tak 4x za den nárazová pichlavá bolest v podbřišku. No a doktor mi řekl, že to prý v tomto týdnu normální určitě není a že je to ještě brzo, tak mi předepsal docela vysoký dávky magnézia.

ebsian
14. lis 2012

34+6t a bolesti menstruační mám skoro celé těhu, nejvíce to propuklo v 27+1t kdy jsem si poležela na jipce, byly to kontrakce s bolestí zad..No a od té léčby gynipralem to bolí třeba 4 dny jak při silné ms a pak je klid, hořčík moc nezabíral, teď to jsou zřejmě návštěvníci už 😀 Ale břicho mi v těhu málokdy tvrdlo přitom na to netrpím, i tak na monitoru tehdy v tom 28t zaznamenány kontrakce na 40-60 výjimečně..
Teď při bolestech ms v 32t to bylo zanamenáno jako slabá děložní činnost..Tak to vždycky řečkám a čekám, co bude. Čili odověď zní, že to je normální..u někoho to ale může vést k předčasnému porodu bohužel..Dávají na to buď kapačku magnesia, nebo koňská dávka MG v injekci, která teď prostě už vůbec nezabrala..Vydržme!

ebsian
14. lis 2012

@wallyna No normální to není, ale u mě třeba když mi hrozil předčasný porod už to nikdo neřeší a čekáme a držím se dlouho už přesluhuju tyx 2 měsíce od léčby skoro..Tobě hořčík zabírá? Já už ho neberu, nepomáhal mi, piju už jen gravimilk denně..

wallyna
14. lis 2012

@ebsian no já právě ještě nevim, jestli mi zabírá 🙂, magnezium beru teprve 2 dny, ale snad zabere ..... psala jsem tady spíš svou zkušenost proto, že tu spousta lidí píše, že je to normálka .... tak jsem si říkala, že ani nebudu volat doktorovi ... a nakonec mi to nedalo a zavolala jsem a řekl, že je dobře že jsem zavolala a přišla, že takhle můžeme předčasnýmu porodu jednoduše předejít. Ale koukám, že to je častej problém dosti budoucích maminek 🙂. Tak to mě zase trochu uklidňuje 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru