Ve 33tt se mi strašně špatně dýchá, co by pomohlo?

danyseq
24. říj 2012

Ahoj, jsem ve 33tt a obcas mam pocit ze se snad udusim at lezim na boku nebo na zadech tatj se mi fakt spatne dycha co by momohlo???

kajovaevicka
24. říj 2012

@danyseq Tak první rada- na zádech prostě nelež- dítě ti přilehává horní dutou žílu, takže to není subjektivní pocit, že se dusíš, ale opravdu se to děje... Co na bok, to nevím. Ale já poslední týdny spím v polosedě. Mám záda podložená hrozně moc polštáři a krk zafixovaný takovým tím cestovním polštářem do U. Jinak se dusím taky. Problém je, že mě zase berou záda... Musíme vydržet 😉

natalie77
24. říj 2012

Zašla bych k lékaři. Může to být vysoký tlak nebo jen děloha tlačí na plíce, ale chce to raději vyšetřit.
Na zádech se vůbec nemá v pokročilém stádiu těhotenství ležet, tlačíte si na hlavní tepnu.
Hodně štěstí.

danyseq
autor
24. říj 2012

Tak ja na zadech lezim minimalne a vysoky tlak to urco neni mam spis opacny problem ☹ uz fakt nwm co s tim cely noci nespim ☹ :-/

maris
26. říj 2012

Já myslím, že nepomůže nic, musíme prostě vydržet 😉. Mě to trápí jen občas, ale i tak je to dost nepříjemné. Doktorovi jsem to říkala, ten na to, že je to běžné, že děloha je vysoko a že to prostě utlačuje. Po 36 tt, kdy mimčo sestoupí níže, by se mělo ulevit 🙂. Mě pomáhá vyvětrat místnost a hlavně na to nemyslet!

verushe20
15. črc 2014

taky se mi hůř dýchá, ale tak jinak, plíce jsou v pohodě ale spíš je to pocit jako kdyby měly málo místa nebo tak nějak..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru