Ve 34. týdnu těhotenství mi začíná týct mléko

doleckova
23. čer 2013

Ahoj, mám do porodu 46dní, jsem prvorodička a začíná mě týct mléko, myslela jsem, že se mléko spoští po porodu.

dezyre
23. čer 2013

@doleckova to ještě není mléko 😉 Mléko se tvoří cca třetí den po porodu. Ale jinak je normální, že ti teče trošku mleziva už teď.

ebsian
23. čer 2013

Je to první mléko, mně se tvořilo od 30 týdne a u mě to bylo znamení, že mlíčka vážně bude dost, plně jsem kojila 6 měsíců a kojím dál. 🙂 Před porodem ho bylo víc a víc a po porodu taktéž. Nezmizelo, jak jsem se bála..Je to v pořádku, pravé mléko přšlo 4. den po porodu..A prsa se nalila třetí den 😉

doleckova
autor
24. čer 2013

Dekuji tchyne me desi ze porodim driv. tak to bych byla rada pokud bude mlíčka dost.

fishtamin
25. čer 2013

Klíd, o předčasném porodu to rozhodně nic nevypovídá 🙂 jsem těhu potřetí a nyní se mi toto "předmléko" ;) spustilo již ve 30tt - jak byla ta velká horka. Byla jsem z toho dost otrávená, že už budu muset nosit prsní vložky, ale naštěstí jak se ochladilo, tak to zase ustalo. Uf uf 😀

sabisek
25. čer 2013

Byla jsem take prvorodicka a predmleko se mi spustilo jiz v nejakem 24 tydnu....Manzel si ze me delal srandu 🙂 Mleka je dost i ted, 3 mesice po porodu.

marcelka287
25. čer 2013

@doleckova mě teče od cca 27.týdne myslím a stále jsem neporodila - termín porodu mám za týden🙂

doleckova
autor
25. čer 2013

děkuji za odpověď všem 😕 .

sarusinek
25. čer 2013

Mně mlezivo u obou kluků teklo cca od 20tt, hodně brzo 😉 První syn se narodil den po termínu, druhý sice o měsíc dřív, ale to s mlezivem rozhodně nesouviselo 🙂

vendullka
25. čer 2013

U obou dětí se mi předmléko spustilo v 21tt a první se narodilo v 38tt a druhé na dne přesně v termínu🙂

olusenka
25. čer 2013

jak říkají ostatní, je to mlezivo, začíná se tvořit několik týdnů před porodem. někomu se spouští samo a už musí nosit vložky do podprsenky, já na něj naopak přišla náhodně, když jsem před porodem koukala na DVD o kojení a jen tak si zkoušela techniku odstříkání mléka, tak vyšlo pár kapek. Ale jak jsem četla, mlezivo před porodem nevypovídá o tom, kolik mléka bude mít která žena po porodu, zda dost nebo naopak nedostatek.

elastiq
28. čer 2013

je to úplně normální a běžné, aspon máš jistotu, že budeš mít dost mlíka..

selverin
23. srp 2013

já si všimla poprvé flekatýho trička ve 24.tt. Původně jsem myslela, že jsem čuně a pokecala se, ale když to bylo jen v okolí dvorců, tak jsem si zmáčkla bradavky a už to prosakovalo. Průhledná vodička, na tričku to nechá ztrvdlé skvnky. Naštěstí to jen tak neteče, zatím jen při zmáčknutí, ale to příjde. Bez podprsenky radši už ani ránu 😀 Jsem celkem i ráda, před 9ti lety jsem si nechala udělat prsa a i když mě chirurg ujišťoval, že kojit budu, člověk nikdy neví...tak se mi ulevilo i když mi to příjde brzo

jennyska
9. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 34. týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost se 34.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/34-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

adel2103
10. zář 2013

me uz se mlezivo obevilo ve 26tt..🙂 😉 tak doufam ze pak mlicka budu mit dost 😉

verushe20
15. črc 2014

mě už pomalu vytéká mlezivo od 32týdne

deni1990
22. črc 2014

Mela jsem to tak uz od 27tt... Pry je to normalni.

adisback
23. črc 2014

Dobrý den chtěl bych se zeptat nějakýho odborníka na 2 otázky

za 1 když je přítelkyně po potratu za jak dlouho může otěhotnět ?
a za 2 když se přitelkyni dělá mléko dříve v těhotenství co to znamená ?

Děkuji za odpovědi

sukdolka
19. pro 2014

Ahoj ženy mám strach,že nebudu mít mlíko..=/ mám do porodu 46 dní, bradavky sice citlivé,ale ani se mi nezvětšili dvorce jak se všude píše a samotná prsa, jsou jen plnější! No a vytékání mleziva,ani náhodou=((

lipanek2
19. pro 2014

U mě se poprvé objevilo 17.11. a rodila jsem pak až 18.2. v termínu 🙂

lipanek2
19. pro 2014

@sukdolka buď v klidu, kup si do porodnice kojící čaj od weledy a určitě kojit budeš. Hlavně se zbytečně předem nestresuj, to ničemu nepomůže. Mně to mlezivo teklo hodně a mléko se mi udělalo až 4.den a rozkojila jsem se pořádně až doma.

sukdolka
19. pro 2014

@lipanek2 dobře. doufam,že to bude dobré=) ale těžko tomu věřit,když se prsa nemění....budu věřit a děkuji za radu, a nemám ten čej pít třeba už ted?

nuali
19. pro 2014

@sukdolka Z toho si nic nedělej. Mě se nezvětšilo v těhotenství vůbec nic, kromě břicha a kotníků 😀 Žádné mlezivo, žádné nalívání prsou... Po porodu jsem ze sebe pracně vymámila vždycky pár kapiček mleziva a sestry byly spokojené, že se tvoří a že brzo bude mlíčko. To se mi opravdu ve velkém spustilo až 4. den po porodu, když jsme přijeli domů. Takže to vůbec neřeš 🙂

sukdolka
19. pro 2014

@nuali dobře tos mě uklidnila a pilas nějaké "kojící čaje" a jěště mám otázku jak si mam koupit těhotenskou podprsenku? stačí o číslo větší že?

nuali
19. pro 2014

@sukdolka Nosila jsem běžně 75B, tak teď mám 85C a sedí dobře. Ale radši nosím sportovní bezešvou 🙂 Kojící čaj piju, nejen kvůli mlíčku. Obsahuje totiž i kmín a fenykl, takže by měl dělat dobře mimču na bříško 🙂

sukdolka
19. pro 2014

@nuali děkuji ti 😀 a přeju spusty krásných chvil s miminkem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru