Ve 36tt i 37tt mimčo vážilo 2600g, máte zkušenost?

ahoj maminky mate nekdo zkusenost ve 36tt jsem mela odhad vahy mimca(chlapecek) 2600g a na dalsi kontrole co byla za 5dni-za dva dny 37TT vazil stejne.zaznam srdicka je dobry.mate s tim nekdo zkusenost?kolik vazila vase miminka v 37TT?

veruska007
9. led 2014

@katerinacernotova Mě pořád strašili s nízkou váhou miminka a nakonec mělo 3 kg. Odhad mělo 2 kg a poslední 3 měsíce mimčo neustále sledovali a doporučovali mi předčasný vyvolávaný porod.

lenicka07
9. led 2014

@katerinacernotova Já mám pocit, že obě moje děcka měly v 36 tt asi tolik jako tvoje, porodní váha u holky 2,9 kg a u kluka rovné 3 kila (rodila jsem pár dní před termínem). Doktorka proti této váze neměla žádné námitky.

lrg
9. led 2014

Mě porod vyvolali kvůli nízké váze miminka. Narodila se v termínu a měla 2700g. Myslím, že to bylo zbytečné, oba jsme s manželem štíhlí a drobní a kdyby jí nechali "dojít" na tři kila by se vyšplhala. Váha není důležitá, hlavní jsou rozměry, jestli se zvětšují rovnoměrně.

chroustinka
9. led 2014

@katerinacernotova syn se narodil ve 36+0tt s vahou 2670g a bylo to zdrave krasne mimino, jen první noc byl na vyhrivanem luzku a musel mit kulicha, ty odhady jsou stejne +- 300g

akaczenkaa
9. led 2014

Ve 36 tt jsem měla váhový odhad 2200g, malá se narodila přesně na termín s váhou 2595g, jinak byla úplně v poho, jen byla drobnější. A narodila se teda s VVV, která ale s její váhou neměla absolutně nic společného...

novaa
9. led 2014

Holky,já jsem byla dnes na kontrole 34.-35. Týden a doktor říkal,že malá má dlouhé nohy🙂, že velikost nohou odpovídá 35
+1 ,ale zbytek těla konci 34. týdne??🙂 Myslíte,že by to mohl být nějaky problém? Nebo holt budeme mít malou modelku??😀Jinak má 2340 g a cca 44-45 cm🙂

ivular
10. led 2014

@katerinacernotova Hmotnost chlapečků ve 37. tt je kolem 2,9 kg a délka 48/49cm.
@novaa Mírně se lišící odhad stáří těhotenství u různých částí těla je víc než obvyklý 😉

katerinacernotova
autor
10. led 2014

@novaa tak treba budes mit modelku pokud doktor nerikal nic ze by to vadilo tak je to asi ok ja sama fakt nevim 🙂

katerinacernotova
autor
10. led 2014

holky vsem vam moc dekuji za vase nazory uz jsem klidnejsi 🙂

21288
10. led 2014

Já jsem se narodila s porodní váhou 2 200gr.a měla jsem pouhých 42 cm 🙂 a dneska je mi třicet,jsem zdráva,spokojená a každou chvílí budu taky maminka 🙂 ..myslím,že je úplně jedno kolik ty naše děti budou mít při narození,hlavní je,že budou zdravé a budou prospívat 🙂

monihart
10. led 2014

Už jsem to tady myslím jednou psala. Já rodila o 3 týdny dřív, protože se jim zdálo, že nepřibírá. Malého měřili snad všichni doktoři v nemocnici. Jednou naměřili tak, podruhé jinak... Ale pořád málo. Tak musel na svět...pro jistotu... Odhad byl, ve 37tt, že bude mít kolem 2,5kg. Vážil 2820! Takže asi tak k vážení a ultrazvukům. Neboj.

monihart
10. led 2014

@novaa Můj kluk měl zase, podle nich, velkou hlavu a malé tělo. Je úplně normální. Ale ty stresy, co jsem kvůli tomu zažila...

bureska
10. led 2014

Mně můj doktor na poslední kontrole v 37 týdnu řekl, že malý bude macek, že už při té kontrole měl odhadem více než 3 kila. Malý se narodil 37+5 a měl 2800g. Takže za mě se taky ultrazvukům a vážení nedá věřit. Hlavně se nestresuj

edeltraut
10. led 2014

Mě na posledním utz 36tt dr. říkal, že mimčo má už přes tři kila, tak jsem zase očekávala "cvalíka" a Adélka nar. 39+5 nakonec měla 3380g, takže se asi musel hodně seknout 🙂. Někdy váhu neodhadnou, já bych se tím nestresovala 🙂. Když jsem rodila Elu, tak mi dvě hodiny před porodem říkali, že bude mít cca 3,8-3,9kg a měla nakonec 4,25 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru