Ve 36tt i 37tt vážilo miminko 2600g, máte zkušenost?

ahoj maminky mate nekdo zkusenost ve 36tt jsem mela odhad vahy mimca(chlapecek) 2600g a na dalsi kontrole co byla za 5dni-za dva dny 37TT vazil stejne.zaznam srdicka je dobry.mate s tim nekdo zkusenost?kolik vazila vase miminka v 37TT?

megy
9. led 2014

já bych to moc nehrotila , protože ono je to o přesnosti měřícího, stačí milimetrový posun a je to 100 gramů sem, tam, proto se říká, že je tam odchylka 500 gramů. My u prvního měli v tuto dobu 3500, s druhým mám 3200, ale my byli větší a máme k tomu dispozice 🙂 neboj, kdyby bylo něco zlého, tak to dr. nenechá jen tak

maxinkaa
9. led 2014

Taky bych to nehrotila, malá měla taky 2 600g a narodila se 40+3 a měla 2 950g 😉

vashaa
9. led 2014

@katerinacernotova Já bych se toho nebála. Ten odhad váhy je pouze orientační. Náš prcek měl v 36. týdnu 2600g a týden nato mi dokror říkal, že má 3200g. Což je podle mne blbost, aby děcko během 1 týdne přibralo 600g. Už předtím jsem se na to ptala doktorky, tak říkala, že je to opravdu strašně orientační a zkreslené, protože stačí, když myší na monitoru u UTZ zajede o 1mm dále než má a ta váha se okamžitě přepočítá úplně do jiných hodnot. Dokonce kámošce se stalo, že šla do poradny a pak rovnou do porodnice na další UTZ a během jednoho dne tam byl rozdíl 500g!

kikimaruska
9. led 2014

Pokud miminko nezaostává v růstu na týdny, tak bych se nestresovala. Od 30 tt se hmotnost miminka ani nedá správně odhadnout, protože miminko nelze spolehlivě změřit a vše vypočítat. Bere se to +- 1 kg! Takže tvoje mimi může mít 3600 nebo i 1600g (takto mi to vysvětloval můj dr.). Já měla odhad 3400g a narodil se ve 39 tt synek s 2870g 🙂 . A jinak ikdyby měl chlapeček 2600g, je to pěkná hmotnost...třeba já i brácha jsme byly donošení a měli jsme 2400 a 2500g porodní váhu...takže já třeba ani cvalíka nečekala. Problém je u mladších těhotenství, kdy mimi zaostává o více týdnů, tak sem to měla s prvním synkem, kdy od 24-28 tt visel stále na 900g a nepřibýval. Když je vše ostatní v pořádku, zbytečně se stresuješ 😉

pisisvori
9. led 2014

@katerinacernotova pokud to nedělá stejný doktor tak bych řekla, že to takhle nejde srovnávat. Váhový odhad je +-500g, stačí mm vedle a už to udělá 200g. Stejně tak není možné srovnávat s jiným miminkem. Jen tě to bude zbytečně stresovat až tady budou psát , že vážili třeba 3kg. Zcela zdravé děti se rodí v termínu s rozpytem váhy 3-4kg +- něco a vše je dobré. Asi bych se pořádně zeptala doktora, jestli je nějaký problém a přesvědčila ho na další UTZ....než porovnávat s jinýma. I pokud by problém byl už je dost velky do normálního porodu (38-42tt) zbývá týden, tak holt půjde na svět dřív🙂, ale držím palce ať je vše jak má.

maruja
9. led 2014

@katerinacernotova taky bych byla v klidu, je to jak píšou holky, váha se přepočítává z délky stehení kosti, z délky hlava kostrč a obvod bříška a tam hraje roli každý milimetr 😉

maudn
9. led 2014

bud ráda, já měla ve 36tt. 3kg odhad a mimi mělo ve 40tt 4,3kg

katerinacernotova
autor
9. led 2014

TAK DEKUJI HOLKY VSEM ZA NAZOR TO BYLA TEDA RYCHLOVKA TO JSEM NECEKALA.
pisisvori KONTROLUJE ME PORAD STEJNY DOKTOR JESTE PRY AZ BYCH PRENASELA SLA BYCH UZ NA KONTROLY DO PORODKY.

katerinacernotova
autor
9. led 2014

@maudn TAK TO JSI MELA PORADNEHO CVALIKA,NO JA JSEM RADA ALE MYSLELA JSEM ZE TREBA ZA TECH PAR DNU PRIBERE A NIC TAK JSEM BYLA S TOHO TROCHU ZKLAMANA.

kasparci
9. led 2014

Nas Vojtas mel odhad v 36+neco 3700🙂 takze za me-bud v klidu! je to jen odhad (u Misi se sekli o kilo),a ikdyby bylo mimci opravdu takhle velky (maly),tak se tim nestresuj. nweni to uplne malo,neco jeste nabere a venku to pak dozene;)

novaa
16. led 2014

Holky, já jsem byla dnes na kontrole a jsem taky trošku rozhozená. Čekáme holčičku 35-36 týden. Minulý týden mi doktor řekl, že malá 2380g (minulý čtvrtek) O víkendu jsem byla z pátku na sobotu v nemocnici, protože jsem spadla a nechali si mě tam na pozorování a tam mi doktor řekl, že malá má 2100-2200g a dnes u mého gynekologa říkal, že vůbec nevyrostla. když má 2400g. Tak teď nevím, jestli se spletl můj doktor nebo v nemocnici a jestli mám mít obavy, že malá neprospívá.. 😒 Co myslíte?

novaa
16. led 2014

Jo a jak jsem psala výše, tak mi minule řekl, že má malá dlouhé nohy, tak to už dnes taky nezměřil 😅 tak jsem z toho jelen 😲 Jinak srdíčko a průtoky jsou prý v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru