Ve 39tt jsem přibrala jen 8 kg, kolik bude vážit dítě?

bydzov1988
11. čer 2014

ahojky holky , ve 39.týdnu mam jen 8 kg navíc a to přitom ještě mám těhotenskou cukrovku.
Doktorka mě řekla ,že bude malá menší ,ale mě se to zdá opravdu málo ,že jsem přibrala ,držela jsem také diabetickou dietu.
Od 38 již nedržím ,ikdyž mě doktorka nařídila stále držet dietu . Mám strach...naposledy v 7 měsíci mě řekla doktorka ,že váži 1,5 kg .Kolik si myslíte ,že bude vážit a měl to někdo podobné?

andelka
11. čer 2014

Já u prvního přibrala celkem 7,5kg, žádnou dietu jsem nedržela, malej měl 3,2kg. Odhady kolik váží mimčo se tuším dělaly někdy kolem 36tt. A pak ještě přímo před porodem. Tak se zeptej u Dr.

lu777
11. čer 2014

@bydzov1988 nevím jak je to s cukrovkou, s tím nemám zkušenost, ale já jsem přibrala v prvním těhu 7 kg, ve druhém 12 kg... v obou případech 3 kg miminko 😉
a to jsem v prvním těhu nemohla normálně jíst, do konce 6. měsíce jsem měla potíže a brala na to léky, mohla jsem jen rozmixované věci a velmi lehkou stravu, takže jsem pila Nutridrinky, brala čínskou medicínu a hodně vitamínů... a jak je vidět, tak u někoho ani hodně vitamínů nezpůsobí velké miminko...
takže se trošku kloním spíš k tomu, že to je genetické.... myslím, že kdyby bylo miminko malé, tak by Ti to asi řekli, ne? 1.5 kg v 7. měsíci mi přijde naprosto v pohodě... 🙂

myslím, že je vše v pořádku, za chvíli si cvrčka pochováš, chystala bych se spíše na porod 😵

maxinkaa
11. čer 2014

Já za celé těhu nejdřív 3kg shodila a pak 6kg přibrala a malá měla 2 950g, takže bych se vůůůbec nestresovala 🙂
Naše Julinka v 7. měsíci vážila 1 350g.

anetka1701
11. čer 2014

U obou tehotenství jsem přibrala max. kilo... vážně, nekecám :o)

První dcera 3,5 kilo, druhá 3,9 :o) Neboj, bude to OK...

jenny.kay
11. čer 2014

To je úplně normální. U první dcery jsem přibrala 10 kg, ale to proto, že jsem ke konci těhotenství musela pořád jen ležet nebo minimálně držet klidový režim. U druhé jsem přibrala 8 kg. Jedla jsem celou dobu normálně. Obě holky měly 2,5 kg (první narozena 38+5, druhá 38+2). Jejich nízká porodní váha ale byla zapříčiněna tím, že mi ke konci přestávala správně fungovat placenta a nebyly dostatečně vyživované. Vše v pohodě dohnaly a mně se ta kila aspoň snadno shodila 😉

me79
11. čer 2014

Ja jsem 31.tyden a mam necelych +6kg. Začínala jsem na 42 kg. Mala je dle doktorky dlouha (podle tabulek nad průměrně ). Váhově zatim nevím, ale podle velikosti břicha i dobre živena. Jak píši maminky tady,bud v klidu. Mala to od 7. Mesice určitě dohnala 🙂 Dle tvých pribranych kg se řídit nemůžeš 🙂 držím palečky, at vse proběhne hladce 🙂
@bydzov1988

tinka2011
11. čer 2014

Já jsem také přibrala "jen"9kg,ale otěhotněla jsem když jsem vážila 85kg. Malý měla 4,4kg když se narodil. Já si myslím,že nutně nemusíš nabrat 20kg. Je to hodně o stravě a o typu čověka (genetice). Navíc doktorů odhady jsou doost mizerné podle ultrazvuku. Ráno před porodem mi doktor řekl,že malý bude vážit kole 3,5kg a když ho v poledne vyndali tak měl skoro o kilo víc?No takže ty předporodní váhy jsou dost nepřesné.Já bych se toho vůbec nebála.

pt1981
11. čer 2014

myslím, že 8 kg je naprosto v pohodě. Já mám taky diagnosu těh. cukrovky a i když mám po jídle 6.1, tak dietu držet musím. Mám -4kg, tak asi taky nijak extra nenaberu. Ale jde o to, aby bylo v pořádku miminko a to by ti měli přeměřovat a hlídat. Jo a moje sestra loni porodila dvojčata, měla nahoře 11kg. Děcka měla 2910 a 3120 váhu......

taniik
11. čer 2014

Ahoj, klid, v první těhotenství jsem nabrala 7kg, syn měl 3,60kg a v druhém jen 3kg a dcera měla 3,77kg 🙂

hhanca
11. čer 2014

Hlavně klid a nestresovat se!!!! 🙂
To kolik těhotná přibere vůbec nesouvisí s tím, jak velký miminko bude!!!! Znám maminky, který přibraly 4 kila a měli 4 kilové mimi, stejně tak znám ty, které nabraly 20 kilo a mimi mělo 2,5 kila 🙂
Takže si užívejte konec těhotenství a hlavně se nenechte vystresovat doktory, kteří to fakt umí :( Držím palce ať je všechno OK!

sarusinek
11. čer 2014

Já v prvním těhotenství přibrala jen 4 kg a syn se narodil se 4,1 kg den po termínu 😉 Ve druhém 4 kg opět, ale syn se přihlásil o měsíc dřív s váhou necelých 3 kg (což je taky pořádna váha na 36+0). Takže o váze miminka to rozhodně nevypadá, já jsem měla dva obříky 🙂

petrajurinova
11. čer 2014

@bydzov1988 se synem jsem za celé těhotenství přibrala 9 kg a syn měl při narození 4,20 kg. Z porodnice jsem odcházela o kilo lehčí než jsem byla před těhotenstvím. Švagrová nabrala 22 kg a neteř měla 2,5 kg.
Tvůj váhový přírustek v těhotenství naprosto neurčuje jestli bude dítě menší nebo větší.

marrei
11. čer 2014

Já měla taky těhotenskou cukrovku, za celé těhotenství jsem díky dietě přibrala jen 5 kg, malej měl 3050g... Takže bych byla v pohodě a dietu bych určitě držela až do porodu.

katyajen
11. čer 2014

No taky bych to neřešila ... u první jsem nabrala 16 kg a dávala to horko těžko dolů (malá měla 3860g) a teď mám nahoře 7,5 Kg jsem v 31tt a ještě včera jsem se bála že mám cukrovku, byla jsem na opakovaném testu, ale jsem na hraně takže nemám žádné měření, ani dietu ale hlídat se mám. Dneska jdu na velký UTZ tak uvidíme jak se malá má, snad nebude moc velká 🙂.

whatty
11. čer 2014

já sem ted 30+3 a na začátku sem ještě 3 kg shodila a celkově za celou dobu přibrala jen kilo a malá prý odpovídá tak bych váhu vubec neřešila,když sem se ptala dr říkal mi že to že já nepřibírám nemá na mimčo žádný vliv což je divné ale tak neřeším to..hlavně že je prcek v pohodě,v 28tt měla kolem kila....

ajurka
11. čer 2014

Já také jsem přibrala za celé těhotenství 8 kg 🙂

anina32
11. čer 2014

@bydzov1988 Ahoj, chci ti napsat aby si se ničeho nebála. Já se první půlkou těhu doslova problila a pak mi zjistili cukrovku, držela jsem dietu, píchala inzulín a šance přibrat už nebyla. Takže moje váha v den porodu byla dokonce o 1kg nižší než na začátku těhu. Porod mi kvůli cukrovce a vysokému tlaku vyvolávali přesně na termín a malej měl 3920g, 52 cm a byl naprosto v pořádku. To všechno navzdory tomu že jsem vůbec nic nepřibrala. Takže hlavu vzhůru, všechno je v pořádku a tvoje mimi bude mít taky ukázkové míry. Zkus se na to podívat z té lepší stránky: co si nabrala necháš rovnou v porodnici a odpadnou ti starosti s tím, jak zhubnout 😉

mollyweasley
11. čer 2014

Přibrala jsem za celé těhotenství 1 kilo a porodila 4,5 kilovou dceru. U prvního těhotenství přibrala 3 kila, dcera vážila 3,2. Je úplně jedno, kolik kdo přibere, pokud je celé těhotenství v pořádku, tak klidně ať má pět kilo mínus nebo padesát plus.

laska.nezna.hranic
11. čer 2014

u prvního +14 kg a to jen proto, že jsem cca 4,5 kg zezačátku zhubla (měl 3,96kg). u druhého jsem rodila s +6 kg při stejné výchozí váze (měl 3,69 kg). neřekla bych, že to, jak (ne)přibíráš nebo jak vypadáš či kolik činí odhad v oné době, má co dělat se skutečnou váhou, až mimčo vyleze ven 🙂 klídek 🙂 co by za to maminky s +20 kg daly 😀

vera_vila
11. čer 2014

@bydzov1988 U obou dětí jsem přibrala 9 kg za celé těhu - první syn šel o 3 týdny dřív a měl 3,10 kg, druhý syn měl 3,45 kg na termín... Váhové odhady mohou být +/- 250 až 300 g rozdíl oproti skutečnosti... Každopádně bych vůbec neřešila, kolik se skutečně přibere - jsou maminky, které přiberou 20 kg a rodí 3kg miminka... Celkový přírůstek váhy nemá podle mě vůbec vliv na velikost miminka... Ať už máš těhu cukrovku nebo nemáš... Navíc poslední 2 měsíce miminko přibírá daleko rychleji (aniž by se to zásadním způsobem mohlo projevit na Tvé váze) - klidně i 250g za týden... Holčičky obecně většinou bývají menší/lehčí, ale není to pravidlo a znám i 4kg porozené holčičky 🙂 Kdyby se miminku nedařilo, určitě už by to dr. odhalila a nějak by to řešila...

janiju
12. čer 2014

@bydzov1988
já přibrala 1 kg....původní váha 63kg...při porodu 64kg...malý měl 3,4 kg 🙂 myslím, že se nemusíš bát 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru