Ve 39tt se mi nezkracuje čípek, měly jste to taky tak?

radusberus
22. dub 2013

Holky chtěla jsem s zeptat je tu některá co se jí nezkracoval čípek? jsem 39týden, a od poslední kontroly se čípek nezměnil a je stále 2cm, prý je možné že mi čípek nereaguj na jakési hormony či co takže s nepřipravuje k porodu. Je tu některá co to měla taky tak ? a jak to dopadlo vyvoláním? a jak to vyvolání dopadlo? nebo císařem? ..... v prvním těhu jsem měla totiž to stejné a dopadlo to zdlouhavým fakt bolestivým porodem který mi vyvolávali, dva dny trápení ☹ bojím se hrozně že to tak dopadn zas, tak hldám jestli je tu někdo kdo byl podobný případ a nakonec to dopadlo dobře a vše se otevřelo a porod byl přirozený a bez komplikací ....

hhanca
22. dub 2013

Tak mě se čípek nepohnul ani do 41+0tt, pořád 2,5 cm. Nakonec jsem šla na vyvolání a bylo to příšerný 😕 Vím, že jsem nepřidala "dobrou" zkušenost 😝 😝 Držím palce ať je to co nejrychlejší a nejméně bolestivé 😉

talina
22. dub 2013

@radusberus taky jsem to tak měla jako hhanca, ale třeba se to zlepší porodními stahy změní 😉

radusberus
autor
22. dub 2013

@hhanca
@talina mam velkou obavú ze to dopadne jak prvni porod. Uz me to desi hrozne ☹

leenulka89
23. dub 2013

@radusberus Buď v klidu, já už byla úplně zoufalá, dr. se mi na každé kontrole smála když sem se ptala jak to "tam dole" vypadá, jestli se to chystá k porodu...pokaždé stejná odpověď až do 40+5tt, čípek pořád celý, hlavička vysoko, měla sem jít na vyvolání v 41+3tt ale malá se naštěstí sama rozhodla ve 40+6tt že půjde ven dobrovolně a šlo to docela dobře...první pokrok byl ve středu před půlnocí, ale to mi ještě říkali že můžu porodit třeba až za 3 dny a poslali mě domů, ale za 5 hodin sem byla zpátky s kontrakcema po 4-5 minutách a malá se za dalších skoro 10 hodin narodila 😉 Takže porod nakonec byl přirozený, i když ne bez komplikací, ale ty měly jinou příčinu - krátká pupeční šňůra, moje vysílení a slábnoucí ozvy miminka, takže porod končil VEXem (zvonem)... ale naštěstí nakonec všechno ok... držím palečky ať porodíš přirozeně a hlavně hladce bez komplikací 😉

ange_de_la_morte
23. dub 2013

Taky se mi čípek nezkracowal, do porodnice jsem přijela s kontrakcema 8 dní po termínu a čípek pořád 1,5cm a naprosto zawřená, kontrakce jsem měla prawidelné po 3 minutách a nic, takhle jsem rodila 40 hodin, pomohl mi až oxytocin, ani jakási injekce ani když mi praskli wodu. Snad budeš mít wětší štěstí 🙂 ( a omlouwám se za ,w, nefunguje mi jednoduché)

hhanca
20. črc 2014

@radusberus Můžu se zeptat jak dopadl druhý porod? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru