Vejde se kočárek do Fabia III?

alpinka1
3. zář 2017

Ahoj holky, budeme kupovat nové auto, uvažujeme o krátké Fabii III. Prosím, kdo ji máte nebo s ní máte zkušenost, vejde se vám tam kočárek? Sice ještě nepotřebujeme, ale chci myslet dopředu a tohle bude pro nás v rozhodování hrát velkou roli. Děkuji.

luj89
3. zář 2017

@alpinka1 ahoj, zalezi i na skladnosti kocarku... Mame Fabii I combi a kocarek se tam vejde tak tak. Sla bych byt vami do dlouhe Fabky, je to praktictejsi a nikdy nevis kdy se bude velký kufr hodit. Jo a res i prostor pro sedacku 🙂. U nas taky tak tak, musi byt predni sedadlo hodne vepredu, aby se tam autosedacka vesla.

rousse
3. zář 2017

ono hodně záleží na kočárku....náš první kočár se nevlezl do Seata Cordoby, který má kufr hodně prostorný, tak se sporták vozil na zadním sedadle.... ale druhý kočárek jsme složili do nové Opela Corsy a ještě se vešly bágly 3 dospělých lidí na celý víkend + velká taška plná plenek a potřeb pro mimino.... takže vyberte si auto takové, aby se vám líbilo a dobře jezdilo a kočár pak vyberte tak, aby se vešel🙂

janicous007
3. zář 2017

Nooo my jsme ve fabce II neměli problém samozřejmě jsme museli trochu poskládat, nic co by trvalo nějak dlouho a když jsme jeli sami tak jsme normálně sklopili zadní sedačky a nemuseli jsme kočárek ani skládat. 🙂

bervidova
3. zář 2017

Mámekrátkou fabku, kupovali jsme ji těsně před svatbou a nějak nás vůbec nenapadlo přemýšlet ovelikosti zavazadlového prostoru v souvislosti s kočárkem. takže na sedadle spolujezdce byla korbička, já vzadu s malým a vzadu spodek kočárku a kolem vystláno taškama. To ještě šlo. nyní máme po šesti letech druhé dítě, já jsem vzadu vmáčklá mezi vajíčko a podsedák, protože jsem chtěla stejný kočárek :( Před 14 dny jsem, jako hlava rodiny, učinila rozhodnutí a auta se zbavujeme a jdeme do většího 🙂

babyrenka
5. zář 2017

@alpinka1 : při skládání kočárku do kufru je důležité, aby se tam vešel podvozek složený naplocho, protože složený nabok zablokuje zbytek zavazadlového prostoru a už na něj nejde nic přiložit. Při složení naplocho lze na složený podvozek naskládat další věci ( a nebude jich potřeba málo ) a není třeba je skládat dovnitř auta. Nevím, jak poslední model krátké Fabie, ale obě původní verze měly hloubku kufru na dně pouze 63 cm a tak se tam vešly většinou pouze podvozky klasických kočárků. U kočárků, které používají kombinaci sportovního kočárku s možností nasadit korbu, už bývá problém v tom, že šířka zadní nápravy se pohybuje většinou od 62 do 65 cm a to už bývá u malého kufru problém. Například podvozek teutonie se na dno vešel, ale nebylo možné v místě zadního kola zaklapnout opěradlo zadního sedadla, protože ve výšce horního okraje zadního kola měl zavazadlový prostor díky šikmému opěradlu hloubku pouze 60 cm a spousta zákazníků si po zaklapnutí opěradla poškodilo zadní kolo u kočárku. Takže já bych doporučoval spíš delší verzi Fabie - počítejte s tím, že miminko v autě zabere v podstatě stejné místo, jako dva a půl dospělého a jakékoli cestování s miminkem v malém autě je pak horor

alpinka1
autor
6. zář 2017

Ahoj holky. děkuji za příspěvky. myslela jsem, že kočárky mají podvozky plus mínus stejné 🙂 No rozhodování, jaké auto pořídit není jednoduché 🙂