Velká bolest třísel a stehen

bayt
1. lis 2017

Chci se zeptat, zažila jste nějaká opravdu silnou bolest třísel a horní části stehen? Jde o to, že jsem díky tomu asi čtyři dny prakticky nechodila, jen kulhala. Nedokázala jsem se bez opory zvednout, jak moc to bolelo. Pak se to lehce uklidnilo a zase se to vrací, ve smyslu že chůze je hrozně bolestivá, různě se tak motám, a zvednout se bez pomoci je hodně těžké.

Může to znamenat něco špatného? U cévaře jsem pro jistotu byla, trombózu vyloučil, otoky nemám, před otěhotněním jsem byla štíhlá, váhový přírůstek taky v normě.

terka_viktorka
1. lis 2017

Já jsem měla celkem velké bolesti třísel, sice jen na jedné straně ale pár dní si pamatuji, že to bolelo celke dost. Trvalo to cca 14 dní a jak to samo přišlo tak to samo odešlo, doktor mi že to je tím jak se ti roztahuje pánev a připravují se porodní cesty.
Přeji ti ať to máš co nejdřív za sebou a drž se 🙂

bayt
autor
1. lis 2017

@terka_viktorka děkuju 🙂

janabrozova
1. lis 2017

@bayt já mám obrovské bolesti třísel už asi 3 týdny. Ale musím si vždy hned sednout nebo podrepnout a čím blíže k porodu, tím více a častěji to mám. Já to mám jakoby křeče v žilách, asi z toho jak bříško tlaci. Když jsem to říkala doktorce, tak na to nic neřekla, jen že už to tak někdy prostě bývá...

bayt
autor
1. lis 2017

@janabrozova Aha, tak na druhou stranu jsem ráda, že to nemusí být nic špatného 🙂 Lituji vás, vím jaký to je, ale zase jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂

janabrozova
1. lis 2017

@bayt nevím jaké bolesti máte vy. Já to mám asi od těch žil. Udělala se mi na jedné noze nahoře na stehně i krecova, tak si to tak myslím....a malá je teď neustále hrozně živá a kope a pracuje, a to mi ty bolesti také vyvolává. No, na jednu stranu ať je ještě v bříšku na druhou už by mohla být venku 🙂 Sama určitě nejste nebojte, jen bych Vám přála, aby se Vám bolesti s rostoucím a tlacicim bříškem nestupnovaly. Někde jsem tady na koníkovi i četla že někomu pomáhal vápník, šumivý třeba. Já to ale nezkousela....

kuliseks
1. lis 2017

Ja tim trpimposledni 3 tydny. Zacalo to bolesti v kříži, kvuli ktere jsem se sotva belhala, to pominulo a ted se mi to presunulo na trisla a stehna ... ale bylo to uz horsi, je to v takovych vlnach 🙂 nekdy lepsi nekdy horsi.. mazu se kostivalovym kremem od Justu, tak mozna pomaha. A nezvedag nic tezkeho, pokud by taky boleĺa i ta zada. To mi radil ortoped, predepsal mi gel Aulin, pry nic jineho mi ted dat nemuze.. ale zatim jsem ho nepouzila a mazu se tim Justem. Drzim palce, at je to taky lepsi..

josefina_i
1. lis 2017

Mně poslední týdny bolí stydká spona a třísla, jakž takž kvůli tomu chodím... Takže si myslím, že to nic špatného není, pánev se roztahuje. ;)

bayt
autor
2. lis 2017

@josefina_i asi ano, koukám, že máme i podobný týden těhotenství 🙂

tynka9
2. lis 2017

@bayt pokud bolí třísla, pravděpodobně je to způsobené od kyčlí - tj. roztahováním pánve.
Mě to zase bere v kříži, hlavně pravá strana, někde kolem SI zkloubení. Bolest mi vystřeluje od kyčle přes stehno skoro až do lýtka, že mám někdy pocit, že mě ta noha neunese...
snad nám tyto potíže s porodem skončí 😉

bayt
autor
2. lis 2017

@tynka9 tak to je pro mě dobrá zpráva, protože třeba můj gynekolog na to koukal docela překvapeně :D

tynka9
2. lis 2017

@bayt pro mě to byla taky docela novinka... pořád jsem si myslela, že mě bolí kyčle, ale na přednášce z ortopedie/revmatologie jsem se dozvěděla, že pokud bolí kyčle, tak se právě bolest promítá do třísel...

josefina_i
2. lis 2017

@bayt Už to máme za pár... 🙂

agnes2ivory
3. lis 2017

Mam to take. Na ta trisla jsem trpela i v prvnim tehotenstvi. Obzvlast v noci je to silene, az bych s chuti brecela! :'(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru