Velká váha miminka ve 35tt, kolik bude mít při porodu?

amandab
3. kvě 2013

Ahoj holky, potřebuji radu. Dnes jsem byla na kontrole v 35+5tt a doktorka zvážila prcka na 3,4Kg! Už od 20tt těhotenství mě doktoři straší, že bude mimčo velké, byla jsem díky nálezu cyst na mozku u několika doktorů a všichni se shodli, že bude velké. Zajímalo by mě, jestli jste to měla některá podobně a kolik měl nakonec prcek při porodu. Ještě mi paní doktorka říkala, že k porodu se to rozhodně nechystá, takže budu zřejmě přenášet jako u první dcery. Myslíte, že kdyby byl odhad stále tak vysoký, že můžu třeba žádat o císaře a je to vůbec lepší? Moc děkuji za jakoukoli zkušenost 🙂

kajalka
3. kvě 2013

@amandab Ahoj, jsme na tom podobně, mě dr. na podrobným UZ ve 20.tt strašil, že mrně bude mít při porodu min. 4,2 kg. Napřed je pořád, jak velikostí, tak odhadem váhy. Musela jsem i znova na ogtt. Utěšuju se, že je to jen odhad. Navíc co si pamatuju, tak spousta holek měla odhad před porodem na obříka a narodilo se jim standartně velký dítě. Nestresuju se tím, příroda to prostě chce takhle, ven se nějak dostane. Doufám, že zkušenosti holek, co maj tohle za sebou, budou jen pozitivní 🙂

blondynka400
3. kvě 2013

@amandab Koilk vážila první dcera? Ono to jsou jenom odhady. Plus mínus půl kliča, dokonce jsou schopní se seknout i o kilčo... Je to výpočet podle kostí, ale co je na nich, neví už nikdo. Dost často zbytečně dopředu straší... Navíc důležitější než váha je obvod hlavičky. Ty jsi druhorodička, na CS bych rozhodně nešla, není důvod. A co se týče přenášení, spousta miminek po tom 40tt už neroste, hlavně ty větší 😉 . A nikde není psáno, že teď když je nález nulový, nemůže být za týden jinak 🙂 Někde se kvůli velikosti vyvolává, ale do toho bych taky nešla, podle mne je to zbytečné... A pořád lepší rodit přirozeně mimi 4,2 než vyvolávaně třeba 3,8 😉

amandab
autor
3. kvě 2013

@blondynka400 Malá vážila 3500Kg a byla vyvolávaná 40+5, protože se to vůbec nechystalo. A tím se taky uklidňuji, že je to jen odhad, ale sedí jim po celé těhotenství a dohromady na 4 různých přístrojích 😒

blondynka400
3. kvě 2013

@amandab to je jasné, že jim to sedí, kosti má jenom jedny, to by musel někdo blbě měřit, aby mu vyšlo něco jiného 😉
Tak 3,5 je standartní váha a tatínka budou mít stejného? Jakou měl otec dítěte porodní váhu?
Proč ti jí vyvolávali takhle brzy, ty jsi měla nějaké problémy?

ustarana
3. kvě 2013

@amandab ahoj, u syna bol odhad 4 kg a po narodeni mal 4,180 g. Zacala som rodit prirodzene, ale nemohla som syna vytlacit, tak to skoncilo akutnou sekciou. Dcera mala odhad tiez okolo 4 kg, ale proti synovi bola drobecek. Mala len 3950 g. Druhy porod bola planovana sekcia. Hlavny dovod uvadzali vyssiu vahu mimca, ale bolo tam toho viac. Inak mne miminka v tehotenstve nikto nevazil, u syna az ked som isla rodit a u dcery az v rizikovej poradni po prvom termine porodu. A v druhom tehotenstve som bola 3x na testoch na cukrovku, v 16 tt, v 24 tt a v 30 tt.

eloana
3. kvě 2013

taky jsme meli vetsi odhad...na 36tt 3200g syn se narodil 39plus0 mel 3700g - dcera mela 3000 a syn 3100

megy
3. kvě 2013

taky my měli odhad max 3500, v 31tt jsme odpovídali cca 34tt 😀 a výsledek byl 3990g, nezměřili mi řádně pánevní průměry a hlavičku malého, měli jsme nepoměr, takže nakonec akutní císař, jelikož malý nepostupoval. jo měření na ultrazvuku je fakt na pytel

veruska007
3. kvě 2013

mně teď rodily tři kamarádky, přirozeně, všechny měly děti nad 4 kg.
Jinak u druhého měl malý ve 32.tt odhad přes 2 kg, ve 36.tt odhad přes 3,5 kg, dr. mi doporučovala vyvolání, protože jsem malá... ale prcek se narodil přirozeně 38+0 a 3140g 🙂. Podle posledních utz. poslední dva týdny dost hubnul, přitom průtoky a všechno bylo ok, akorát hrozně divočil (dělal salta až do porodu - to už fakt bolelo).

brisalek
3. kvě 2013

odhad je jen odhad daný výpočtem přístroje, z toho jak to dr. ultrazvukem zabere. Jeden dr. u dcery odhadoval ve 37tt 3750g a v den císaře(kůli špatné poloze) 39+6tt jiný dr. v nemocnici odhad 3400g. Dcera měla 3950g. Takže obojí bylo špatně za 3tt pouze 200g podle mne nepřibrala🙂. Ale dr. v nemocnici říkal, že právě jak je v takové šiknmé poloze (trochu příčnětrochu KP) tak, že se to hůř měří aodhaduje. Podle mě je taky důležitá velikost hlavičky ne jen hmotnost.

amandab
autor
3. kvě 2013

@blondynka400 Tak tatínka má každé dítko jiné, první tatínek měl sice při porodu 4500g, ale v dospělosti byl štíhlý a měřil 179cm, takže ho mamča v břiše asi jen vypápla 😀 , ale můj současný přítel a otec očekávaného mimča měl při porodu 4500g, 56cm a teď má dva metry, takže prcek má pokom být obřík už v břiše 😒 .První těhu bylo ukončeno vyvoláním kvůli vysokému tlaku,ale až v 40+4.

amandab
autor
3. kvě 2013

A právě hlavičku má prcek ze všeho největší, odpovídá o 14dní starší, proto mám hrůzu, že ho nebudu moc porodit, malá měla hlavičku malou a měla jsem co dělat a stejně jsem byla strašně potrhaná.

petulka22
3. kvě 2013

Ten odhad váhy strašně moc záleží na šikovnosti měřícího. Odchylky jsou pak klidně i plus mínus půl kila.. Taky jsme měli mít dle odhadu obříka a nakonec měl 3,5kg.🙂

blondynka400
3. kvě 2013

@amandab ono dost často mívá souvislost porodní váha tatínka versus porodní váha syna. Dle toho co píšeš to nevypadá "nejlépe" . (jak vypadá teď není relevantní...)
Druhý porod je něco jiného, než první, jde to snadněji, vše už je roztažené.... 😉 Hlavička je dobře měřitelná do cca toho 36tt, pak už je mimi veliké a plodové vody málo, navíc jak je hlavička narvaná dole, blbě se to měří. Ale i tak by se to mělo porovnat s velikostí tvojí pánve. Váhy bych se až tak nebála, ale veliká hlavička je "špatná". Ale i tak is myslím, že se zbytečně stresuješ. Příroda to má dobře zařízené a když je to těhu vzniklé přirozeně (a ty nemáš nějakou cukrovku a pod) skoro vždy je to poroditelné, když tedy do toho není nějaký "neadekvátní" zásach doktorů 😝 Třeba u těhu vzniklých umělým oplodněním už tohle ale neplatí...

andy80
3. kvě 2013

Mě teda odhadli obě děti dobře. Syn podle odhadu 4050g a narodil se 4030g u Apolináře se opravdu trefili. U malé se v Havl. Brodě trošku sekli, tvrdili 4500g měla "jen" 4190g 😀 . Oba porody v pohodě. O císaře žádat nemůžeš, já měla navrhovanou sekci při druhém porodu kvůli velkému odhadu, nechali mě rodit normálně, v případě, že by to nešlo, následoval by akutní císař. Porodila jsem jak nic, druhý porod o dost lepší i když byla malá o něco větší než malej.

amandab
autor
24. kvě 2013

Tak aktualizuji svůj stav, v 38+5 má mimčo v bříšku 4400g, chtěli ho příští týden vyvolat, ale bohužel nejsou prý porodní cesty ani trochu připravené, že by to snad ani nešlo. 😒 Já jsem ale už k smrti vyděšená jak ho porodim, protože malá měla 3500g a byla jsem šitá snad až ke kolenům. Prosím tedy všechny mamči o radu jak si pomoci, aby se to začalo aspoň chystat, když už né rovnou jak vyvolat porod 😖 Díky všem za radu, jsem už opravdu zoufalá.

ninouche
24. kvě 2013

Můžeš zkusit některou z "alternativních" metod vyvolání porodu - otázka je, jestli budou fungovat, když to ještě nebude připravené. Nicméně měly by být alespoň z kategorie "když nepomůžou, tak neuškodí".
- stimulace prsních bradavek (minutu až dvě silně třít bradavky, 2-3 min přestávka, pak opakovat) - může vyvolat kontrakce
- popíjet skořicový čaj: 1 kus skořice, 10 hřebíčků, malý zázvor - svařit 10 minut v litru vody, přilít do toho čaj ze sporýše lékařského (verbena officinalis - dá se koupit např. ve zdravých výživách); popíjet celý den
- akupresurní body na kotníku - z vnitřní strany
- ricinový koktejl (20-30 ml ricinového oleje, sklenice meruňkového džusu, hlt čiré kořalky) - za 3-6 hod by se měly dostavit porodní bolesti
Jsou to rady větš. z knížky I. Stadelmann Zdravé těhotenství, přirozený porod - něco jsem sama zkoušela, něco ne (možná mi zabraly ty akupresurní body)
Hodně štěstí🙂

amandab
autor
24. kvě 2013

@ninouche A prosím tě, kde jsou přesně ty body na kotníkách? Já už o tom taky slyšela, ale nikde na netu jsem nenašla kde přesně se to má masírovat?

petoska
24. kvě 2013

mě taky strašili, v 36tt měl malej odhad 3500g, v 38tt mi doporučili vyvolání, kvůli velkému váhovému odhadu, že kdybych i přenášela, může se stát , že bude mít kolem 5 kg...tak mi ho vyvolávali a narodil se 38+5 císařským řezem pro nepostupující porod a slábnoucí ozvy a měl 3420g!!! :D

amandab
autor
24. kvě 2013

@petoska Fakt?Jenže to si asi výjmka,malý má už teď obvod hlavy 38,5cm!! 😠

petoska
24. kvě 2013

@amandab aha, teď čtu ty aktuální míry a teda to ti nezávidím, pokud to bude pravda a divím se, že ti nenabídnou císaře :o
jinak to vyvolání, když nejsou cesty připravený je k ničemu, u mě taky nezabralo... a skončilo to CS. ten vypuzovací koktejl s ricínovým olejem jsme zkoušela 2x ale nezabral, prostě když se mimču ještě nechce, tak nic nepomůže, a když víš, že ty cesty nejsou připravený, tak nezabere ani ten koktejlík

petoska
24. kvě 2013

@amandab ježiši proč ti nenabídnou toho císaře??to je drsný už takový míry ne

amandab
autor
24. kvě 2013

@petoska No to nevim proč mi ho nenabídnou a mě je blbé se na něj ptát, aby neřekli,že jsem hysterka, ale strašně se bojím, že to nemůžu dát a stejně to tak skončí 😒

petoska
24. kvě 2013

@amandab nepochopím to, že můžou takhle riskovat, zvláš´t pokud máš strach, tak to tak stejně dopadne, a pořád je lepší císař plánovaný než akutní , je to hrůza, ale zkus se zeptat tvé doktorky , třeba je normální a napíše ti nějaké to doporučení či co to je 🙂

amandab
autor
24. kvě 2013

@petoska Jenže ta si nad tím umyla ruce, předala mě do nemocnice s tím, že se tam s nimi domluvím jak postupovat, takže tak, no jsem zvědavá, jak to dopadne,achjo

petoska
24. kvě 2013

@amandab tak to je mi líto, ale tak zkusit bys to měla se zeptat, jako hysterka bys vypadala, kdyby byl odhad 3 kg, ale tohle je moc si myslím, tak držím pěsti ať to dobře dopadne

amandab
autor
24. kvě 2013

@petoska Moc děkuji, hezký večer

ninouche
24. kvě 2013

@amandab Já už si to právě nepamatuju přesně a budu to taky muset znovu najít 😉 Našla jsem to tehdá asi na youtube. Ale tuším nějak takto: na vnitřní straně kotníků, cca na 3-4 prsty nad tou kostí.

ninouche
24. kvě 2013
amandab
autor
25. kvě 2013

@ninouche Už jsem na to koukala a zkoušela včera ve vaně, ale bolí to jak blázen když tam tlačím na tu kost a nic ☹ , ale přesto moc děkuji za radu 🙂

krzisch
16. dub 2014

@amandab Ahoj, mužu se zeptat jak ti nakonec dopad ten porod a jaké měl malý nakonec ty míry?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru