Velká váha miminka ve 35tt, kolik bude mít při porodu?

amandab
3. kvě 2013

Ahoj holky, potřebuji radu. Dnes jsem byla na kontrole v 35+5tt a doktorka zvážila prcka na 3,4Kg! Už od 20tt těhotenství mě doktoři straší, že bude mimčo velké, byla jsem díky nálezu cyst na mozku u několika doktorů a všichni se shodli, že bude velké. Zajímalo by mě, jestli jste to měla některá podobně a kolik měl nakonec prcek při porodu. Ještě mi paní doktorka říkala, že k porodu se to rozhodně nechystá, takže budu zřejmě přenášet jako u první dcery. Myslíte, že kdyby byl odhad stále tak vysoký, že můžu třeba žádat o císaře a je to vůbec lepší? Moc děkuji za jakoukoli zkušenost 🙂

kajalka
16. dub 2014

@krzisch Ahoj, sice nejsem zakladatelka, ale píšu hned pod ní a musím se smát. Oni v tom 20.týdnu měli pravdu!!! 😀 😀

krzisch
16. dub 2014

@kajalka Ahoj takže nakonec mělo mimčo opravdu pře 4kg? a jak jsi rodila?

amandab
autor
16. dub 2014

@krzisch Dobře,sekli se a to o dost,poslední odhad byl přes 5kg a Jáchym měl nakonec 3,9Kg a 51cm

zuza01
16. dub 2014

Taky mi řekli měsíc před porodem, že dcera má už 3,5 kila! Měla jsem hraniční rozměry dělohy, tak jsem se děsila, ale narodila se 41+0 a měla 3130g...

kajalka
16. dub 2014

@krzisch Normálně, šlo by mi to asi i líp, ale on měl ruku u obličeje, tak to bylo zdlouhavý.

libara
16. dub 2014

Tak to tady pročítám a musím se smát, když si vzpomenu na 6.1.2002. Den před plánovaným CS mi lékař sdělil, že syn je opravdu malý...prý když bude mít 2700g, budeme šťastní....a to bylo 41+4. Druhy den se nám naše zlatíčko narodilo. Vážil 4200 g a v tu chvíli byl největší mimi v porodnici. Teď čekám holčičku a podle ultrazvuku je zase o 2 týdny větší, než by měla být. Jsem zvědavá, jak se odhady doktorů vyplní tentokrát 😀 😀 😀 .

anetadr
16. dub 2014

Teda koukám, že se vám ty odhady dost lišily od reality - to u mně se naneštěstí nesekly.... odhady jsem měla
30plus1 2000g
35plus1 3600g
38plus6 4500g
a realita 39plus2 4700g😀

krzisch
16. dub 2014

@anetadr Týýýjoo tak to je luxusní macíček 🙂

anetadr
16. dub 2014

@krzisch to jo - ale i tak jsem rodila normálně a nebýt úplně jiné komplikace (patologicky krátký pupečník) by prý prošel jak po másle. Takhle jsme končili kleštěmi:( ale to fakt kvůli tomu pupečníku - vracel se zpět jak na gumě:( takže velká váha nemusí nutně znamenat nějakou velkou komplikaci při porodu.

scheetje
16. dub 2014

Maminky, pokud melo vase miminko vic jak 4000g, jak porod probihal? Ja se bojim, aby to moje se "nesprajclo" ve stydke spone. Nedovedu si predstavit, jak se tim relativne malym prostorem protahne skoro 5kg mimco. Ja i manzel jsme hodne vysoci, takze predispozice k temto obavam mam 🙂

krzisch
16. dub 2014

@anetadr tak to opravdu klobouk dolu! že jsi to dala normálně! I když to skončilo kleštěmi tak malý je v pořádku jinač?

anetadr
16. dub 2014

@krzisch je naprosto v pořádku - v porodnici mu hned dělali utz hlavičky a vše v naprostém pořádku🙂 dnes už je to tříletý lotr

anetadr
16. dub 2014

@scheetje měla by se přeměřit pánev a obvod hlavičky plodu. Zkušený porodník by měl poznat, zda dítě projde nebo ne. Jak už jsem psala, já rodila normálně miminko s váhou 4700g a nebýt krátkého pupečníku, byl by to prý pohodový porod. Velké miminko neznamená nutně komplikace🙂 přeji aby to šlo u vás jako po másle🙂

kopretina29
16. dub 2014

@scheetje Náš Mates měl 4,1 kg, 52 cm a porod celkem rychlý, je pravda, že v té poslední fázi jsem musela fakt hodně zatlačit a byla jsem docela šitá, ale nešprajcl se 😀 A nám řekli, že bude mít 4 kg, já jsem si říkala, že přehání a nakonec se skoro trefili 🙂

scheetje
16. dub 2014

@anetadr Dekuji, to jsem nevedela, ze se meri panev a hlavicka. Zni to logicky 🙂

lucielucie64
11. bře 2016

ahoj,v úterý jsem byla na UTZ 34.tt (33+4) vahový odhad měl prcek 2300g,dneska na kontrole mě moje doktorka řekla že to bude pěknej macek,to vám ta váha přijde taky tak moc ?

majkoz
11. bře 2016

@lucielucie64 Buď v klidu, váha je v pohodě! Mě plašili, že budu rodit obra, na kontrolní ultrazvuk jsem musela, řekli, že mě určitě nenechají přenášet... No! A porodila jsem 3 a půl kilovýho průměrňáčka;)

lucielucie64
11. bře 2016

@majkoz budu se snažit být v klidu,ale od rána nepřemýšlím nad ničím jiným,to jsem se na porod tak těšila ,ted se děsím kolik bude malej mít a jestli to vůbec půjde a zvladnu ho porodit normálně..možná bych byla radši kdyby by nikdo žádný odhad nedělal 😒 a hlavně maličkej nemá být po kom velikej,tím se trošku uklidnuji a říkam si že vahový odhad je vždycky plus minus a každy miminko přibere do porodu uplne jinak a navic nikdo neví kdy pujdu rodit 🙂

majkoz
11. bře 2016

@lucielucie64 Víš co, myslím, že Tě hlavně doktorka nemá co strašit...a nebo to myslela v dobrém, že To nebude drobek, ale kluk jak buk. Ta váha je fakt úplně normální, projeď si tu starší diskuze a uvidíš (ale to už jsi asi udělala;). A vem si, že rodit budeš ca za měsíc a to Ti mimčo snad dvě kila nepřibere;) Můj první měl přes 4 kila a taky to šlo.... Klííd🙂)

lucielucie64
11. bře 2016

@majkoz děkuji 🙂 už jsem klidnější po přečtení pár diskuzi,kolikrát je to pak naopak když straší je to v poho a miminko má normální váhu a komu říkají malé miminko tak pak to jsou 4 kilový buclíci 🙂

mercedesse
11. bře 2016

@lucielucie64 tak za mě můžeš být v klidu. Mě taky říkali, že malá bude macek a opravdu byla. Měla 4200g a porod trval sotva hodinku a byl dá se říct pohodový. Byla na dvě zatlačení venku. Ono to s tou váhou není tak hrozný, záleží na dispozicích matky. Proto se zjišťuje šířka pánve při běžných kontrolách. Ale já mám teda pánev širokou až až. Na porodním sále na mě koukali jak z jara, že byla tak rychle venku. Hlavně měla šňůru kolem nohy, kolem pasu, kolem ruky a ještě kolem krku, takže jsme měly štěstí, že byla tak dlouhá. Je fakt, že k prvnímu porodu nestihl přítel ani dojet. A to měl malej 3,66 kg a 56 cm, ale zase pro jistotu ruku na supermana vedle hlavy. Hlavně se porodu vůbec neboj. Zvládly to miliony ženskejch, tak proč bys ty neměla. Chce to tam prostě jít s tím, že to dáš a uvidíš, že to půjde. Nestresuj se předem, prostě se jen těš na mimčo. To co bude u porodu, ti stejně nikdo neřekne předem a stres tomu rozodně nepomůže. Jen za mě doporučuju hodně chodit, dokud to jde. Já prostě musela trajdat sem a tam a malá krásně sestupovala.

lucielucie64
11. bře 2016

@mercedesse porodu jako takové se nebojím (to možná ješte prijde :D ),protože nevím do čeho jdu 🙂 samožřejme se tešim na miminko moc,jen mě to malinko zaskočilo co mi dneska řekla,snažím se chodit,spiš teda hodně uklizím a dělám doma co se dá,jinak bych se unudila 😀 jak už jsem psala paní nahoře,malinkej nemá po kom být velikej,ale panev me ještě nikdo nemeřil,a zadek a boky je to nejmenší co na těle mám 😀 pan nahoře se vyřídil na jiných partiích,tak snad to pujde hladce,a s tou váhou to nebude tak hrozný díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru